Telefon meşgulken arayanı görme özelliğini aktif etmeden birisi ile görüşüyorken arayanı göremezsiniz.

Telefon meşgulken arayanı görme işlemi çoğu kullanıcı büyük önem taşımaktadır. Beklediğiniz önemli bir telefon olması durumunda arayanı görmeniz hemen telefonu kapatıp diğer aramayı yapmanızı sağlar. Bu şekilde de hiç vakit kaybetmemiş olursunuz.

Diğer yandan ise özellikle önemli telefonlar beklediğimiz zamanlarda son derece hayati bir öneme sahip olan bu özelliği aktifleştirmek ise cihazdan cihaza değişiklik gösterir.

Telefon meşgulken arayanı görme özelliğinin nasıl aktifleştirilebileceğini yazımızın devamından öğrenebilirsiniz.

Telefon Meşgulken Arayanı Görme Xiaomi – Huawei

Her Android cihazın ayarlar ve Rehber menüsü farklı olduğundan çağrı bekletme aktifleştirme işlemi de modeller arasında değişiklik gösterir. Ancak arama kısmından çalıştırılacak bir kod ile tüm telefonlarda çağrı bekletme özelliği aktif edilebilir.

Kodlama

Arama ekranında *#043# kodunu tuşlayın ve arayın. Bu işlem sonucunda çağrı bekletme özelliği aktifleşecektir. Çağrı bekletme özelliğini kapatmak isterseniz eğer #43# kodunu tuşlamanız yeterlidir.

Bildirim Paneli:

Xiaomi ve Huawei telefonlarda da ekranın üst veya alt kısmında bir bildirim paneli bulunur. Telefonla konuşurken gelen arama bildirimi genellikle bu panelde görünür. Bildirime dokunarak veya kaydırarak aramayı cevaplayabilirsiniz.

Ayarlar Menüsü:

Ayarlar menüsünden “Çağrılar” veya “Bildirimler” gibi ilgili bölümlere giderek, gelen aramalar için bildirim ayarlarını özelleştirebilirsiniz. Bu ayarlar genellikle çağrılarla ilgili seçeneklerin bulunduğu bir menüde yer alır.

Arama Geçmişi:

Xiaomi ve Huawei telefonlarda da kaçırılan aramaları arama geçmişi üzerinden kontrol edebilirsiniz. Telefonunuzun “Telefon” veya “Çağrılar” uygulamasına giderek, arama geçmişini kontrol edin.

Çağrı Ekranı Ayarları:

Bazı Xiaomi ve Huawei telefonlarda, çağrı ekranı ayarlarına giderek gelen aramalar için özel bir çağrı ekranı belirleyebilirsiniz. Bu ayarlar genellikle “Ekran” veya “Çağrılar” menüsünde bulunur.

Telefon Meşgulken Arayanı Görme Samsung

Telefon Mesgulken Arayani Gorme

Çağrı bekletme Samsung marka akıllı telefonlarda kolaylıkla yapılan bir işlemdir.

Arama ayarları üzerinden çok kolay bir şekilde yapılan bu işlem sayesinde, telefonla konuştuğunuz zaman sizi arayan kişileri kolaylıkla görebilir.

dilerseniz konuştuğunuz kişiyi beklemeye alabilir ve sizi arayan kişiye cevap verebilirsiniz. Samsung cihazlar için çağrı bekletme nasıl aktif edilir sorusuna yanıt arıyorsanız şu adımları takip edin;

  • Öncelikle telefonunuz üzerinden Rehber uygulamasını açın ve Rehber uygulaması üzerinde sağ üst kısımda yer alan üç nokta simgesine tıklayarak Ayarlar menüsünü açın.
  • Ayarlar ekranı üzerinde yer alan Diğer Ayarlar seçeneğine tıklayın.
  • Burada yer alan Arama Bekletme seçeneğini aktif hale getirin ve çıkın.

Artık telefon meşgulken arayanı görme özelliği aktifleşmiştir. Çağrı esnasında sizi arayanları görebilirsiniz. Çağrı bekletme özelliğinin doğru çalışıp çalışmadığını ise *43# kodlaması ile görebilirsiniz.

iPhone Çağrı Bekletme Nasıl Aktif Edilir?

Çağrı bekletme özelliği cihazdan bağımsız ve operatör destekli bir servis olduğu için tüm cep telefonu modellerinde kullanılabilir. Elbette buna iPhone kullanıcıları da dâhildir.

Çağrı bekletme iPhone için aktif etmek istiyorsanız Ayarlar > Telefon > Arama Bekletme seçeneğini aktif ederek konuşma esnasında sizi kimlerin aradığını görebilir, dilerseniz çağrıyı bekletmeye alarak arayan kişiye yanıt vermeyi de tercih edebilirsiniz.

Bu yazımızda tüm mobil cihazlar üzerinde çağrı bekletme özelliği aktif etme işleminin nasıl yapılacağını gösterdik. İşlem hakkında merak ettiğiniz tüm soruları aşağıdaki yorum sekmesini kullanarak bizlere iletebilirsiniz.

SONUÇ

Özetle hangi akıllı cihazı kullanıyorsanız kullanın yukarıdaki yöntemlerle meşgulken arayanı görüntüleyebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER