Telefon meşgulken arayanı görme özelliğini aktif etmeden birisi ile görüşüyorken arayanı göremezsiniz.

Normal şartlarda telefonla konuştuğunuz esnada biri sizi ararsa, arayan kişi meşgul tonu ile karşılaşır ve o kişinin sizi aradığından haberdar olmazsınız. Ancak çağrı bekletme özelliği aktif edildiğinde siz telefonla konuşurken başka biri sizi ararsa “Aradığınız kişi şuanda bir başkası ile görüşüyor, lütfen hattan ayrılmayınız” ibaresi ile karşılaşır.

Telefon meşgulken arayanı görme özelliğini aktif etmeden bu özellik kullanılamaz. Özellikle önemli telefonlar beklediğimiz zamanlarda son derece hayati bir öneme sahip olan bu özelliği aktifleştirmek ise cihazdan cihaza değişiklik gösterir. Telefon meşgulken arayanı görme özelliğinin nasıl aktifleştirilebileceğini yazımızın devamından öğrenebilirsiniz.

Telefon Meşgulken Arayanı Görme Samsung

Telefon Mesgulken Arayani Gorme

Çağrı bekletme Samsung marka akıllı telefonlarda kolaylıkla yapılan bir işlemdir. Arama ayarları üzerinden çok kolay bir şekilde yapılan bu işlem sayesinde, telefonla konuştuğunuz zaman sizi arayan kişileri kolaylıkla görebilir, dilerseniz konuştuğunuz kişiyi beklemeye alabilir ve sizi arayan kişiye cevap verebilirsiniz. Samsung cihazlar için çağrı bekletme nasıl aktif edilir sorusuna yanıt arıyorsanız şu adımları takip edin;

  • Öncelikle telefonunuz üzerinden Rehber uygulamasını açın ve Rehber uygulaması üzerinde sağ üst kısımda yer alan üç nokta simgesine tıklayarak Ayarlar menüsünü açın.
  • Ayarlar ekranı üzerinde yer alan Diğer Ayarlar seçeneğine tıklayın.
  • Burada yer alan Arama Bekletme seçeneğini aktif hale getirin ve çıkın.

Artık telefon meşgulken arayanı görme özelliği aktifleşmiştir. Çağrı esnasında sizi arayanları görebilirsiniz. Çağrı bekletme özelliğinin doğru çalışıp çalışmadığını ise *43# kodlaması ile görebilirsiniz.

iPhone Çağrı Bekletme Nasıl Aktif Edilir?

Çağrı bekletme özelliği cihazdan bağımsız ve operatör destekli bir servis olduğu için tüm cep telefonu modellerinde kullanılabilir. Elbette buna iPhone kullanıcıları da dâhildir. Çağrı bekletme iPhone için aktif etmek istiyorsanız Ayarlar > Telefon > Arama Bekletme seçeneğini aktif ederek konuşma esnasında sizi kimlerin aradığını görebilir, dilerseniz çağrıyı bekletmeye alarak arayan kişiye yanıt vermeyi de tercih edebilirsiniz.

Telefon Meşgulken Arayanı Görme Xiaomi – Huawei

Her Android cihazın ayarlar ve Rehber menüsü farklı olduğundan çağrı bekletme aktifleştirme işlemi de modeller arasında değişiklik gösterir. Ancak arama kısmından çalıştırılacak bir kod ile tüm telefonlarda çağrı bekletme özelliği aktif edilebilir.

Arama ekranında *#043# kodunu tuşlayın ve arayın. Bu işlem sonucunda çağrı bekletme özelliği aktifleşecektir. Çağrı bekletme özelliğini kapatmak isterseniz eğer #43# kodunu tuşlamanız yeterlidir.

Bu yazımızda tüm mobil cihazlar üzerinde çağrı bekletme özelliği aktif etme işleminin nasıl yapılacağını gösterdik. İşlem hakkında merak ettiğiniz tüm soruları aşağıdaki yorum sekmesini kullanarak bizlere iletebilirsiniz.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!