Uykusuzluk belirtileri yada uykusuzluk insanlara ve insan vücuduna acı veren olayların başında gelmektedir. Yorgun olduğunuzda uyuyamamak gerçekten çok kötü bir durum. Peki, uyku problemlerine karşı ne yapabiliriz.

Ayak masajı ile uykunuzu güzelleştirebilir ve sağlıklı bir şekilde uykuya dalabilirsiniz.

2 günlük ayak masajı ile uykunuzu alabilirsiniz.

Refleksolog olan Michele Stevens, kendi kendinize masaj yapmanın birkaç adımda nasıl yapılacağını anlatıyor. Bizde sizler için Michele’nin tavsiyesi ile birleştirebileceğiniz bazı teknikleri derledik.

Yapacağınız 1. Adım

uyku için ayak masaji

Başparmağın üstündeki noktayla başlayabilirsiniz. Noktayı dairesel hareketlerle masaj yapın. Ardından hafifçe birkaç saniye basılı tutun.

Yapacağınız 2. Adım

uyku için ayak masaji webhakim

Şimdi baş parmağınızla baş parmağınıza masaj yapın. Başparmağınızın yanından başlayın ve aşağıdan yukarıya doğru hareket ettirin. Sonra merkeze, sonra da parmağın diğer tarafına gidin. Bunu en az 3 kez tekrarlayın.

Yapacağınız 3. Adım

ayak masaji resimli

Ayağın üst tarafına masaj yapın. Ayak tabanının tüm bölümlerine baskı yaparak ayak parmaklarınıza kadar hareket ettirin. Bu işlemleri birkaç kez tekrarlayın.

Yapacağınız 4. Adım

uyku masaji

Ayağınıza masaj yapın. Bunu yapmak için, başparmağınızı bir taraftan diğerine dairesel hareketlerle bastırın. En az 3 kez tekrarlayın.

Yapacağınız 5. Adım

uyku problemi

Ayak hareketiyle başparmağınızla dairesel hareketlerle masaj yapın. Ardından bu noktaya basın ve birkaç saniye basılı tutun.

Yapacağınız 6. Adım

uyku için

Her bir parmağınızı yavaşça ayağınızdan çekin. Ayak başparmağıyla başlayın ve küçük olana geçin. Birkaç kez tekrarlayın. Ayak parmaklarınız arasında masaj da yapabilirsiniz.

Yapacağınız 7. Adım

uyku

Ayak bileğinizin en yüksek noktasını bacağınızın iç kısmında bulmanız gerekir. Bu noktadan itibaren 4 parmak genişliğini sayın.

Şimdi kemiğin arkasına bastırın ve 5 saniye boyunca dairesel hareketlerle masaj yapın. Hamile kadınlar bu baskı noktasından kaçınmalıdır.

Yapacağınız 8. Adım

uyku için masajlar

Sırt üstü yatın ve dizlerinizi bükün. Ayağınızı elinize alın ve ayak parmaklarınızı kıvırın. Ayağınızın tabanında bir sarsıntı olacak. Bu noktaya baskı uygulayın ve dairesel hareketlerle masaj yapın. Diğer ayağınızla tekrarlayın.

Uyku problemleriniz biraz olsa da düzeldi mi, bizimle paylaşabilirsiniz. Ayak masajı nasıl yapılır resimli bir şekilde anlattık. Umarız faydalı olur.

Kaynak : https://brightside.me/inspiration-health/a-reflexologist-shares-a-2-minute-foot-massage-that-can-help-you-sleep-like-a-log-795558/
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER