Kendi başınıza içerik yazmak zorunda kaldığınız ve üretkenliğin oldukça düşük olduğu günler geride kaldı. Artık bir AI yazma jeneratörü ile üretkenliğinizi ve doğruluğunuzu hızla artırabilirsiniz. Çok sayıda hızlı, sezgisel ve çok yönlü YZ yazma aracı vardır, ancak sizin için doğru olanı bulmak zordur. YZ yazma alanı çok geniş olduğundan, dikkatli olmazsanız kolayca vasatın altında bir araçla çalışabilirsiniz.

Bu makale bunun olmasını engelleyecektir. İşte denemeniz için 10 harika seçenek.

1. HIX.AI

Yapay Zeka Yazma Aracı

HIX.AI, çok yönlülük de dahil olmak üzere birçok nedenden dolayı mükemmel bir seçimdir.

Örneğin, farklı içerik türleri oluşturmak istiyorsanız, bu AI yazar ile yanlış gidemezsiniz. Tüm içeriklerin doğru, ilgi çekici ve orijinal olmasını sağlarken, hashtag, slogan ve hikaye oluşturma ve yazım, dilbilgisi ve intihal kontrolü gibi 120’den fazla yazma biçiminde ustadır. Ayrıca, dünyanın en gelişmiş iki dil modeli olan GPT-3.5 ve GPT-4 tarafından desteklenmektedir.

Ek olarak, HIX ArticleGPT, güvenilir kaynaklardan gerçeklere dayalı, SEO için optimize edilmiş ve halüsinasyon içermeyen makaleler oluşturmak, gerçekliği ve güvenilirliği vurgulamak için kullanabileceğiniz bir araçtır. Anahtar kelimeleri doğal bir şekilde satır aralarına yerleştirir ve mesajı hedef kitlenize tam olarak iletmek için kullanıcıların belirlediği stile uyar.

Yapay Zeka Yazma Aracı

Ayrıca HIX.AI, Google Docs, e-posta istemcileri ve sosyal medya platformları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere çeşitli platformlarda saniyeler içinde çevrimiçi parçalar bulmak için hem Chrome hem de Edge için tarayıcı uzantıları sunar. İstediğiniz içeriği yazmak üzere yazma asistanını etkinleştirmek için // yazmanız yeterli, böylece iş akışınızı yapay zeka becerisiyle güçlendirebilirsiniz.

Artıları

● Hemen hemen her türlü içeriği oluşturur

● Benzersiz içerik üretir

● Kullanıcı dostu arayüz

● Güncel veri tabanı

Eksiler

● Tüm araçlarda uzmanlaşmak zaman alıcı olabilir

2. Jasper

Düşünebileceğiniz bir başka AI yazma botu Jasper‘dır. Bu platform, yönetim kurulu genelinde sağlam bir çalışma sağlamıştır.

Size HIX.AI kadar çok içerik türü sunmuyor, ancak bu açıdan yine de iyi bir iş çıkarıyor. Aralarından seçim yapabileceğiniz 50’den fazla form vardır ve farklı takipçi gruplarını hedeflemenize olanak tanır.

Entegrasyonlar söz konusu olduğunda, Jasper sizi sadece bir veya iki platformla sınırlamaz. Aksine, bu yapay zeka yazma modeli Chrome, Grammarly, Surfer SEO ve üretkenliğinizi artırmak için diğer birçok araçla birlikte çalışır.

Dahası, minimal bir öğrenme eğrisine sahiptir. Bu AI blog yazarının bazı özellikleriyle mücadele etseniz bile, bir dizi eğiticiye erişebilirsiniz. Kurslar ve konferans kayıtları en yaygın örneklerden ikisidir.

Son olarak Jasper, toplu üretim için ideal olan güçlü bir İşletme planına sahiptir. Gelişmiş içerik üretimi için analitik ve sınırsız SEO özelliklerinin de kilidini açar.

Artıları

● Çeşitli platformlarla iyi entegre olur

● 50’den fazla içerik biçimi

● Öğrenme materyalleri

● İş kullanıcıları için harika

Eksiler

● Pahalı tarafta

3. Rytr

İhtiyacınız olan son şey, tüm projeleriniz tarafından tıkanmaktır. Rytr, kusursuz yönetim özellikleriyle imdadınıza yetişiyor. Çalışmalarınızı uygun klasörler halinde düzenler, böylece onları bulmanız daha kolay olur. Ayrıca, referans için önceki makalelerinize erişmenizi sağlayan bir Geçmiş bölümü vardır.

Esneklik söz konusu olduğunda, bu yapay zeka yazma aracı hiç de fena değil. 50’den fazla içerik türüyle, sürükleyici ürün açıklamaları, e-postalar, makaleler ve satış konuşmaları oluşturabilen çok yönlü bir çözümdür.

Entegrasyonlar açısından, bu AI yazı oluşturucuyu favori platformlarınıza eklemekte zorluk çekmezsiniz. Semrush entegrasyonu, anahtar kelime araştırması yaparken içerik oluşturmanıza olanak tanıdığı için özellikle dikkat çekicidir.

Son olarak, yazılım 30’dan fazla dilde mevcut olup yabancı kitleleri hedeflemenize olanak tanır.

Artıları

● Proje yönetimi özellikleri

● Semrush entegrasyonu

● 50’den fazla içerik türü

● 30+ dil

Eksiler

● Ücretli planlarda kelime sayısı sınırlamaları

4. Writesonic

Birçok kişi Writesonic‘i kurumsal kullanım için en iyi yapay zeka yazma asistanı olarak görüyor. Bu biraz abartılı olsa da, bu ifadede bir miktar haklılık payı var.

Bunun nedeni Writesonic’in çeşitli departmanlar için özel araçlar sunmasıdır. Örneğin, şirketinizde bir e-ticaret ekibiniz olduğunu varsayalım, açılış sayfaları, reklamlar ve diğer satış metni türlerini yazmak için yazılımı kullanabilirler. Bu, içeriğin hedefleriyle uyumlu olmasını sağlayarak daha verimli kampanyalara dönüşür.

Writesonic ile ilgili bir başka harika şey de GPT-4 üzerinde çalışmasıdır. Eski modelleri kullanan diğer bazı platformlardan daha yüksek kaliteli içerik sağlama eğilimindedir. 

Tüm bunların ötesinde, Writesonic reklam yazmak için mükemmeldir. İster Facebook ister Google reklamlarına ihtiyacınız olsun, araç bunları saniyeler içinde oluşturabilir.

Artıları

● Farklı departmanlar için farklı versiyonlar

● GPT-4 çalışması

● Kolaylaştırılmış reklamlar

Eksiler

● Sınırlı özelleştirme ve düzenleme özellikleri

5. Simplified

Adından da anlaşılacağı gibi, Simplified içerik yazımınızı basitleştirmekle ilgilidir. Bunu blog yazıları, cümle genişleticiler, yeniden yazıcılar, başka kelimelerle ifade etme özellikleri ve ürün açıklamaları dahil olmak üzere 50’den fazla şablon aracılığıyla yapar.

Dahası, bu AI yazma programı uygun bir zamanlama seçeneğine sahiptir. İçeriğinizi hazır olur olmaz yayınlayabilir veya başka bir zaman için planlayabilirsiniz.

Özelleştirme de övgüye değer. Araç, 10’dan fazla ton arasından seçim yapmanıza olanak tanır, böylece içeriğinizi hedef kitlenize göre uyarlayabilirsiniz.

Artıları

● 50’den fazla şablon

● İçerik planlaması

● Sağlam özelleştirme

Eksiler

● Depolama sınırlamaları

6. Copy.ai

Veri koruma konusunda endişeleriniz varsa, bilgi sızıntılarına izin vermeyen bir platforma ihtiyacınız var. Copy.ai bu açıdan harika bir iş çıkarıyor. SOC II uyumlu bir yapay zeka yazma aracı olarak, verilerinizi ultra güvenli çözümlerde işler ve saklar.

Esneklik açısından Copy.ai, yapay zeka yazarlarının en iyileri arasında yer alıyor. Çok sayıda farklı şablona sahiptir ve çeşitli departmanlar için içerik oluşturur. E-ticaret, SEO, pazarlama ve satış, bu programın tasarlandığı iş akışlarından sadece birkaçı.

Ayrıca, uygulama bir dizi içerik yönetim sistemi ile entegre olur. Bu nedenle, düzenleme ve işbirliği için mükemmeldir.

Artıları

● Güvenli platform

● Çok yönlü içerik oluşturucu

● Ekip çalışması için harika

Eksiler

● Kapsamlı bilgi kontrolü gerektirir

7. Anyword

Kurumsal kullanıma yönelik birkaç yapay zeka yazarını ele almıştık. Anyword de mücadeleye katılıyor.

Onu kurumsal kullanım için ideal kılan şey ölçeklenebilirliğidir. İster küçük ister büyük bir işletme olun, onu iş yerinize entegre etmekte sorun yaşamazsınız. Çünkü Business planında sınırsız koltuk ve çalışma alanı bulunuyor.

İçerik oluşturmaya gelince, araç farklı türde metinleri hazır hale getirme konusunda çok başarılı. İster ürün açıklamalarına ve reklamlara, ister sosyal medya gönderilerine ve e-postalara ihtiyacınız olsun, Anyword sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

Bunun da ötesinde, bu yapay zekalı blog yazarının üstün performans puanları vardır. Gönderilerinizi rakipleriniz tarafından yapılanlarla karşılaştırarak içeriğinizi analiz etmenize ve nasıl geliştireceğinizi bulmanıza olanak tanır.

Artıları

● İş için mükemmel

● İçerik çeşitliliği

● Güçlü analizler

Eksiler

● Her özelliği kullanmak istiyorsanız pahalı

8. Article Forge

Bazen içerik üretirken en önemli şey hızdır. Eğer önceliğiniz buysa, Article Forge’a göz atın. Araca girdilerinizi (anahtar kelimeler, dil ve istenen uzunluk) girdikten sonra, en uzun makalelerden bazılarını yazmak bir dakikadan az sürüyor.

Hepsinden iyisi, intihal riski yoktur. Bu yapay zeka yazma aracı, ister sosyal medya gönderileri, ister uzun makaleler veya reklamlar olsun, tüm içeriğin orijinal olduğunu garanti eder.

Ayrıca, platform en son olayları takip eder. En yeni konular hakkında makaleler yazmanıza yardımcı olmak için gerçek zamanlı içgörüler kullanır.

Artıları

● Süper hızlı

● Orijinal içerik

● Son dakika haberleri hakkında yazıyor

Eksiler

● Konu dışına çıkabilir

9. WordAI

WordAI, en iyi yapay zeka yazma araçları listemizi tamamlıyor. Bu platformun en önemli özelliği, içeriği neredeyse süresiz olarak yeniden ifade etme yeteneğidir. Bir metin bloğu verin ve 1.000’e kadar yeni versiyon oluşturabilir.

Article Forge gibi WordAI de intihal sorunu yaşamayacağınızı garanti eder. Tüm içerik orijinaldir ve yeniden kullanmanıza izin verir.

Son olarak, birçok kişi WordAI’yi uygun fiyatlı olması nedeniyle diğer bazı AI yazarlarına tercih ediyor. Üç günlük ücretsiz deneme sürümü ve 9$’lık başlangıç planı var.

Artıları

● Güçlü yeniden yazma aracı

● İntihal yok

● Uygun fiyatlı

Eksiler

● Özelleştirilebilirlik ve gelişmiş düzenleme eksikliği

10. ClickUp

ClickUp, daha hızlı çalışmanıza yardımcı olacak çok çeşitli araçlara sahip en ünlü üretkenlik platformlarından biridir. Kısa süre önce karışıma bir yapay zeka yazı üreteci eklediler.

ClickUp’ın en büyük avantajı, ClickUp paketindeki diğer araçlarla sorunsuz bir şekilde entegre olmasıdır. Örneğin, Online Not Defterinizde not almak isterseniz, AI writer bunu daha hızlı ve daha doğru bir şekilde yapmanızı sağlayacaktır.

Bu yazılımın tek entegrasyonu bu değil. 1000’den fazla program ve uygulama ile uyum sağlayarak, her alanda üretkenliği artırmanıza olanak tanır.

Ayrıca ClickUp son derece çok yönlüdür. Blog yazıları, uzun makaleler, vaka çalışmaları, özetler, ana hatlar, e-postalar ve ürün açıklamaları, oluşturabileceği içerik türlerinden sadece birkaçıdır.

Artıları

● ClickUp uygulamalarını tamamlar

● 1.000’den fazla entegrasyon

● Çeşitli içerik üreticisi

Eksiler

● Her entegrasyon sorunsuz değildir

● Bazı içerik türlerinde dik öğrenme eğrisi

Yapay Zeka Yazma Çözümüyle İş Akışlarınızı Yeni Zirvelere Taşıyın

Bir yapay zeka yazma aracı seçmek eskiden bir vur-kaç oyunuydu, ancak artık durum böyle değil. Yukarıdaki 10 araçtan birini kullanarak içerik oluştururken doğruluk ve hızı riske atma ihtiyacını ortadan kaldırabilirsiniz çünkü en kaliteli seçenekler hazır.

Tek soru, hangisini seçmeniz gerektiği? Her ürün masaya çok şey getirse de, hiçbiri HIX.AI kadar çok yönlü ve gösterişli değildir.

Bir düşünün – 120’den fazla içerik türüyle, sürükleyici metin oluşturma olanakları sonsuzdur. Ayrıca, son teknoloji algoritmalarla, oluşturulan tüm uzun makaleler doğruluk kontrolünden geçirilir ve halüsinasyon içermez. Son olarak, gelişmiş iş akışı ile üretkenliği artırmak için bir Chrome uzantısı elde edersiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER