Engellenmiş Sitelere Giriş Programları & Ücretsiz Proxy Yazılımı

Ana Sayfa Haber İnternet Engellenmiş Sitelere Giriş Programları & Ücretsiz Proxy Yazılımı
  Bazı web sitelerinin engellendiği bir yerdeyseniz, bu sitelere girmenin bir yolu var. Bu yol da proxy yazılımı kullanmak.

Engellenmiş Sitelere Giriş Programı

Bir sürü proxy uygulaması mevcut olup kimileri çok güvenli olmadığından, size doğru tercihi yapmanızda, en iyi 10 proxy yazılımı listemizle yardım etmek istiyoruz.

10. GTunnel

GTunnel, GTalk ve Skype kullanılarak ulaşılabilen bir proxy uygulamasıdır. İngilizce ve Çince’yi de destekler. Engellenen sitelere ulaşmak için GTunnel’i kullandığınızda, gizliliğinizi korumak için IP adresiniz saklanacaktır. İçerikler şifreli olduğundan, herhangi bir bölgesel sansür veya filtreleme sistemi, yazılarda bunu görmeyecek.

9. GPass

GPass’in en önemli özelliklerinden biri, anlık mesajlaşmayı, ses veya video yayınını, diğer proxy uygulamalarında normalde pek bulunmayan e-mail kullanımını desteklemesidir. Gpass’i, gizliliğiniz korunurken, engellenmiş sitelere girmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca kolay bir arayüzü vardır. Bu yazılımı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

8. Free Proxy

Engellenmiş siteleri açabilen bir diğer uygulama da Free Proxy. Size engellenen sitelerde anonim olarak gezinme izni veren ücretsiz bir yazılımdır. Sizin için tam broadband (çoklu servis) hızı sağlar ve kullanımı da kolaydır.

7. UltraSurf

UltraSurf, yapılandırılması kolay ve ücretsiz bir proxy yazılımıdır, kullanmak için kurulum gerekmez. Hem İngilizce hem Çinceyi destekler. Çalıştırdığınızda Ultrareach ana sayfası otomatik olarak açılır, ama sayfanın kendiliğinden açılma durumunu kaldırma seçeneğiniz de vardır. Eğer farklı bir tarayıcı kullanıyorsanız, tarayıcınızdaki HTTP proxy ayarını 127.0.0.1:9666 olarak değiştirmeniz gerekir.

6. GappProxy

GappProxy, Google App motoru bazlı bir Proxy uygulamasıdır. İndirip, kurulum yapmadan çalıştırabileceğiniz açık kaynaklı bir programdır. Ancak bunu kullanmak için tarayıcınızdaki HTTP proxy ayarını 127.0.0.1:8000 olarak değiştirin. Buna ek olarak, GappProx’un özellikleri, bireysel veya kurumsal Ağ & İnternet kullanımına alternatifini arayan kullanıcılar için biçilmiş kaftan.

5. Hotspot Shield

Hem ücretsiz hem de Premium versiyonları mevcuttur. Hotspot Shield güçlü bir başka proxy yazılımıdır. Bu program İngilizceyi, Çinceyi, Farsçayı, Rusçayı, Vietnamcayı destekler. Web sitelerinin kilitlerini açmak ve sitelerde anonim olarak gezinmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca ortak kablosuz ağ koruması beraberinde gelir. Böylece snooper’lar ortak ağı kullansalar bile kişisel bilgilerinizi güvence altına alır.
Bir kez ücretsiz versiyonunu indirdiğinizde hizmetlerinden yararlanabilirsiniz ancak bir web sitesini açtığınızda reklamlar olacaktır. Bu reklamlardan premium versiyonuna geçerek kurtulabilirsiniz.

4. Tor Browser Bundle

Tor, tarayıcı ihtiyaçlarınız açısından en kapsamlı yazılım uygulamalarından biridir. Engellenmiş sitelere erişmesinin yanı sıra, İnterneti kullanırken gizliliğinizi de korur.
Diğer insanlar eriştiğiniz siteleri, bilgilerinizi, konumunuzu bilmeyecek. Önceden yapılandırdığınız sürece, bir USB flash bellekte bile çalışabilir. İngilizce, Fransızca ve Çince dahil neredeyse bütün yaygın dilleri destekler. Bu yazılımı kullanmak için kuruluma ihtiyaç yoktur.

3.  Webproxy.net

Bölgenizdeki engellenmiş sitelere ulaşma görevini webproxy.net sizin için ücretsiz yapabilir. Bu uygulamayı kullanarak, engellenmiş siteleri anonim olarak ziyaret edebilirsiniz. Yine de, eğer çalışmazsa, proxy ayarlarını değiştirmenize kolaylıkla izin verir. Bu yazılım genellikle Firefox reklamı olarak verilir.

2. Your Freedom

Normalde yasak olmayan sitelere, bazı ülkelerdeki sansür yüzünden erişemeyebilirsiniz. YourFreedom size bir çözüm sunuyor. En iyi özelliklerinden biri ağ adresinizin saklanması, böylece log dosyalarına kaydedilememesi ve izi sürülememesidir.
Freedom’ı kullanmak için web sitelerinde bir hesap oluşturmalısınız. Daha sonra HTTP ayarlarını 127.0.0.1:8080 olarak yapılandırın. Ardından engellenmiş siteleri ziyaret edebilirsiniz. Hem ücretsiz hem premium hesapları mevcuttur.

1.Freegate

Freegate, dünya genelinde pek çok kullanıcısı olsa da, özellikle Çin’de yaygın olarak kullanılan bir proxy yazılımıdır. Çeşitli ülkelerden birçok turist, Çin’i ziyaret ettiklerinde, ülkede yasak olan Facebook, Twitter ve Youtube gibi sitelere ulaşmak için Freegate’i kullanıyor.

Freegate’i kurulum olmadan çalıştırabilirsiniz. Internet Explorer’da otomatik olarak Dynaweb ana sayfasını açacaktır.

Freegate İngilizce ve Çince dillerini destekler.

Nerede olursanız olun, artık engellenen siteler de dahil, proxy yazılımı ile neredeyse bütün sitelere erişebilirsiniz. Yukarıda listelediğimiz uygulamaları denedikten sonra izlenimlerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. Bu arada en iyi torrent siteleri ve torrent siteleri makalemize göz atabilirsiniz. Bu yılın en iyi torrent siteleri bu makalemizdedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir