Her telefonun kendine ait eşsiz bir numarası bulunur. Bu numara üretici tarafından telefonlara verilir ve her telefonun tek bir imei numarası bulunur ve bu numara aynı anda tek bir telefonda kullanılabilir. Buna International Mobile Equipment Identity yani imei numarası denir. Bu makalemizde ise imei öğrenme konusunda kritik bilgilere değindik.

Imei çalıntı ise ne olur? Imei numarası o kadar tehlikelidir ki, eğer numaranız farklı birinin eline geçerse kendinizi suçlu durumunda bulabilirsiniz. Yurt dışından getirilen kaçak ve kayıtlı olmayan telefonlara imei kopyalama işlemi yapılmaktadır. Bu yüzden size önerimiz telefon alırken 2. el bir telefondan uzak durmanızdır.

Ayrıca telefonunuz bozulduğunda ise normal bir telefoncuya değil, akıllı telefonunuzun resmi servisine götürünüz.

Imei Öğrenme

Telefonların imei numaralarını öğrenmek için en kısa ve basit yolu sizlere anlatacağız. Bu konuda kullanıcılar imei nasıl öğrenilir sorusunu sormaktadır. Biz de buna kolayca cevap vermeye çalıştık.

Telefon IMEI Öğrenme

Adım 1: Arama bölümünden *#06# numaralarını tuşlayarak imei numaranızı öğrenebilirsiniz.

# https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama

Önemli Notlar: Arama bölümünde öğrendiğiniz imei numaranızın kayıtlı olup olmadığını yukarıdaki adresten öğrenebilirsiniz.

Imei numaranızı girdiğinizde telefon ile ilgili detaylı bilgiler çıkmaktadır. Bu bilgiler ile telefonunuzun tam eşleşmesi gerekiyor.

Model ve marka bölümüne dikkat edin! Telefonunuzun imei numarası çalınmış olabilir.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER