Bazı kişiler 3 veya 4 tane farklı telefon hattı kullanabiliyor. Tabi hal böyle olunca da akılda kalmıyor yada ezbere fırsat kalmıyor. Tabi bunun çok kolay bir yolu var. İşte bu noktada size kendi numaranı öğrenme kodu olan sayıyı vereceğiz.

Birçok telefonun hafızasında veya ayarlarında “Kendi Numaram” gibi bir bölüm bulunabilir. Eğer Android veya iOS gibi bir akıllı telefon kullanıyorsanız, genellikle “Ayarlar” menüsünde “Telefon” veya “Cihaz” gibi bir alt menüde “Kendi Numaram” bölümünü bulabilirsiniz.

Birçok telefon operatörü, kısa bir numarayı (örneğin, *#100# gibi) arayarak veya belirli bir kodu girerek telefon numaranızı öğrenmenizi sağlayabilir.

Ancak bu numaralar ve kodlar farklılık gösterebilir, bu yüzden telefonunuzun operatörüne veya müşteri hizmetlerine danışmanız daha uygun olabilir.

Kendi Numaranı Öğrenme

Kendi numaranı öğrenme kodu Turkcell, vodafone, Türk telekom olmak üzere tek tuşla numaranızı öğrenebilirsiniz. Nasıl yapılır, bakalım.

Bu arada numara sorgulama uygulamaları listesine https://webhakim.com/numara-sorgulama-uygulamalari.html bakabilirsiniz.

1- İlk olarak telefonunuzun arama kısmına gelin.

2- Ardından *101# tuşuna basın.

telefon numarami ogrenme

3- Son olarak biraz bekleyin numara ekrana gelecektir.

kendi numarani ogrenme kodu

Bu kısımda sizlere kendi telefon numaramı öğrenme işlemini gösterdik. Hayatın koşturmasında bazen numaramızı unutabiliyoruz, bu yüzden sizlere bu yazıyı hazırladık. Umarız

Telefon Numaramı Nasıl Öğrenirim 2.Yöntem

Kendi numaranı öğrenme kodu ile ilgili ikinci yöntemi göstereceğiz. Bu yol biraz daha zor diğerine göre. Tabi bunun için WhatsApp uygulaması telefonunuzda yüklenmiş olması gereklidir.

1- İlk olarak WhatsApp uygulamasını açın.

2- Ayarlar kısmına girin. Profiliniz karşınıza çıkacak.

3- En alt kısma geçtiğinizde numaranızı göreceksiniz. Profilinizin altında numaranız yer almaktadır.

BONUS TrueCaller

TrueCaller ile numaradan isim sorgulama yapabilirsiniz. TrueCaller uygulamasıyla çok fazla işlemi aynı anda uygulayabilirsiniz.

Uygulama, geniş bir telefon numarası veritabanına ve kullanıcı tarafından sağlanan bilgilere dayanarak doğru çağrı tanımlama sağlar. Truecaller, kullanıcılara gelen çağrılar hakkında daha fazla bilgi ve kontrol sağlayarak iletişim deneyimini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Özellikleri:

  • Bilinmeyen numaraları tanımlama
  • Truecaller üzerinden çevrimiçi durumlarını gösterme veya gizleme yeteneği.
  • Kullanıcıların kişisel bilgilerini güvende tutmak için çeşitli güvenlik önlemleri sağlar.

SONUÇ

Bu işlemler ülkeye, operatöre ve telefonunuzun marka/modeline göre değişiklik gösterebilir. Bu yüzden kesin bir bilgi almak için telefonunuzun kullanım kılavuzunu veya operatörünüzün müşteri hizmetlerini aramanız en doğru yöntem olacaktır.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER