Kullanılacak iyi bir ses değiştirme programı ile internet üzerinde sesli görüşmeler yaparken veya herhangi bir sosyal medya ortamı için kayıt alırken sesinizi gizleyebilirsiniz.

Ayrıca söz konusu sadece gizlilik değil. Çoğu zaman eğlence amaçlı olarak da ses değiştirme yazılımı kullanılabiliyor.

Ayrıca oyuncuların sıklıkla kullandığı Discord adlı iletişim programında da birçok kullanıcı gizlilik endişeleri nedeniyle ses değiştirmek istiyor.

Biz de bu yazımızda farklı işletim sistemlerinde kullanılabilecek en iyi ses değiştirme programları hakkında bilgi vereceğiz.

Ses Değiştirme Programı

Ses Değiştirme Programı Discord

Ses değiştirme programı discord, günümüzde birçok oyuncu LOL, CS GO gibi birlikte hareket etmeyi gerektiren oyunlarda iletişim kurmak için Discord adı verilen uygulamayı kullanıyor.

Sesli şekilde konuşmaya olanak sağlayan Discord’da birçok kullanıcı gizlilik nedeniyle sisteme yansıyan sesini değiştirmek istiyor.

Elbette Windows ortamının varsayılan olarak böyle bir özellik içermediğini belirtelim.

Discord üzerinde ses değiştirmek istiyorsanız üçüncü parti yazılımlar kullanmanız gerekiyor.

Biz bu konu hakkında birçok programı test ettik ve aralarında en işlevsel olan programın ScreamingBee tarafından sunulan MorphVOX olduğunu gördük.

MorphVOX, mikrofondan alınan sesi anlık olarak değiştirebiliyor ve hem Discord’da hem de ekran kaydı esnasında sesin değiştirilmiş olarak kaydedilmesini sağlıyor.

Yaklaşık 20 farklı çeşit ses tonu içeren uygulama günümüzde birçok Youtuber tarafından da kullanılıyor. Bu uygulama sayesinde sesini kalınlaştırabilir, inceltebilir, erkek, kadın veya çocuk sesine dönüştürebilirsiniz. Uygulamanın kullanımı ise şu şekilde;

  • Öncelikle bu adres üzerinde yer alan Free Trial butonuna tıklayarak programı indirin ve bilgisayarınıza kurun. Yaklaşık 6 MB boyutunda olan uygulamanın macOS sürümünün olduğunu da belirtelim.

Ses Değiştirme Programı

  • Program kurulduktan sonra masaüstünde yer alan MorphVOX programını çalıştırın. Program başlar başlamaz mikrofonunuz aktif hale gelecek ve ses değiştirme işlemi başlayacaktır.
  • Sol tarafta yer alan seçenekler ile dilediğiniz ses biçimini seçebilirsiniz. Örneğin Youtube üzerinde yer alan ve çoğu zaman bize “korkunç” gelen ses biçiminin Hell Demon olduğunu belirtelim.

Ses Değiştirme Programı

  • Program üzerinde varsayılan olarak yüklü gelen ses formatları sizin için yeterli değilse buraya tıklayarak birçok yeni ses formatını indirebilirsiniz.

Not: Bu program çalıştığı zaman aynı zamanda CS GO ses değiştirme, Zoom ses değiştirme, Skype ses değiştirme gibi işlemlerin tümü de gerçekleşmiş olur. Kısacası MorphVOX aktifken mikrofonunuzu kullanan tüm uygulamalar ve programlar üzerinde sesiniz değiştirilmiş olarak iletilir.

Ses Değiştirme Programı iOS ve Android

Cep telefonu ses değiştirme uygulamaları kullanmak için birçok sebep vardır. Özellikle cep telefonu görüşmeleri esnasında sesi değiştirmek, eğlenceli şakalar yapmanıza yardımcı olabilir.

Ayrıca birçok insan, sesinin değiştirildiği zaman nasıl çıkacağını merak eder. Bazı programlar ile cep telefonunuz üzerinde sesinizi değiştirmeniz mümkün. İşte cep telefonunuzda kullanabileceğiniz en iyi ses değiştirme (voice changer) uygulamaları…

Voice Changer Plus (iOS)

Ses Değiştirme Programı

Voice Changer Plus isimli uygulama iOS cihazlar için gereken tüm ses değişikli ihtiyaçlarını tek başına karşılayabiliyor.

Uygulama içerisinde 55 farklı tona sahip ses efektleri hazır olarak geliyor ve bu efektler hem telefon görüşmeleri esnasında kullanılabiliyor hem de MP3 kaydı olarak telefona kaydedilebiliyor.

Tamamen ücretsiz olan uygulamanın kullanımı da son derece kolay ve herhangi bir reklam içermiyor. Uygulamayı App Store üzerinden indirebilirsiniz.

Rocker Voice Changer

Ses Değiştirme Programı

Android üzerinde yer alan birçok ses değiştirme programını denedik ve Rocker Voice Changer adlı uygulamanın oldukça iyi sonuçlar ürettiğini gördük. Öncelikle uygulamanın tamamen Türkçe arayüze sahip olduğunu belirtelim.

Ses değiştirme seçenekleri arasında ise temel olarak kadın, erkek, çocuk, robot tonlarının yanında birçok hayvan ses tonu da yer alıyor. Uygulamanın tüm özellikleri çok güzel ancak tek eksik yönü konuşma esnasında ses değiştirmeye destek vermiyor.

Not: Android işletim sistemine sahip telefonlarda görüşme esnasında ses değiştirmek için sunulan Call Voice Changer etiketli birçok uygulama yer alıyor ancak bu uygulamaların birçoğu spam olarak işaretlendiği için yazımızda yer vermemeyi tercih ettik.

Ses Değiştirme Programı Windows Üzerinde Çalışır mı?

Oyunlar, oyun iletişim programları ve video editleme yazılımları Windows işletim sistemi üzerinde çalıştığı için günümüzde birçok kullanıcı ses değiştirme programlarının Windows işletim sistemi üzerinde çalışıp çalışmayacağını merak ediyor.

Bu yazımızda bahsettiğimiz MorphVOX adlı program Windows 10 işletim sistemi üzerinde sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Ayrıca yazıca belirttiğimiz MorphVOX dışında VoiceMOD, Voxal Voice Changer gibi programları da deneyebilirsiniz.

Bu yazımızda Windows, iOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlar üzerinde ve Discord gibi gerçek zamanlı iletişim programlarında ses değiştirme işleminin nasıl yapılabileceğini gösterdik.

İşlemler esnasında sorun yaşarsanız ve programlar ile mikrofonunuz arasında uyum sorunu ortaya çıkarsa aşağıdaki yorum sekmesini kullanarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 2 sene önce

serin ses modülasyon hizmeti – myvoicemod