Counter Strike, 2000’li yıllardan bu yana oynanan ve dünyada en çok kullanıcıya sahip olmuş oyunlardan biri ve hepimiz gerek çocukluk gerekse gençlik yıllarımızın bir döneminde mutlaka bu oyunu oynadık. Biz de bu yazımızda CS 1.6 bot atma işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız.

Her ne kadar güncel versiyonları çıkmış olsa da günümüzde CS 1.6 oynayanların sayısı bir hayli fazla. Hadi birlikte detaylarına bakalım.

cs 1.6 bot atma

CS 1.6 oyununa bot ekleyebilmek için öncelikle bot paketinin kurulu olması gerekir.

Bot paketinin kurulu olmadığı durumda oyuna bot ekleme komutları çalışmayacaktır.

CS 1.6 Bot Paketi Kurulumu:

  1. Bu linke tıklayın.
  2. Yaklaşık 4 MB boyutunda bir RAR dosyası inecektir.
  3. RAR dosyası içerisinde yer alan tüm klasörleri ve dosyaları Counter Strike oyununun kurulu olduğu dizine gelerek “cstrike” klasörünün içine kopyalayın.
  4. İşlem sırasında sizden dosya değiştirme işlemi için onay vermeniz istenecek.
  5. “Tümünü Değiştir” diyerek onaylayın.
  6. Ve artık Counter Strike 1.6 bot paketini kurmuş oldunuz.

CS 1.6 Bot Atma Komutları

CS 1.6 Bot Atma

CS 1.6 oyununa bot paketi kurulumu yaptığınıza göre artık botlarla oynayarak CS 1.6’nın tadını çıkarabilirsiniz. İşte CS 1.6 bot atma komutları

bot_add_ct: CT takımına bir adet bot eklemenizi sağlar.

bot_add_t: T takımına bir adet bot eklemenizi sağlar.

bot_quota x: Oyuna birden fazla bot eklemenizi sağlar. X yazan yere 3, 7, 10 gibi rakamlar yazabilirsiniz. Yazdığınız rakam sayısı kadar bot eklenecektir.

bot_difficulty x: Oyuna eklenen botların zorluk seviyesini belirleyen komuttur. X yazan yere 1 ile 3 arasında rakamlar gelir. En kolay bot zorluğu içi x yerine 1 (easy), en zor bot seviyesi için x yerine 3 (hard) yazabilirsiniz. 2 ise birçok kişinin tercih ettiği orta (medium) zorluk tipidir.

Not: Bu komutları kullanabilmek için CS 1.6 oyun ekranındayken tuşuna basın ve gelen komut ekranına kullanmak istediğiniz komutu yazarak enter tuşuna basın. Alternatif olarak CS 1.6 oynarken H tuşuna basarak da bot ekleme menüsüne ulaşabilirsiniz.

Bot ekledikten sonra CS 1.6 oyununu daha keyifli bir hale getirmek için kullanabileceğiniz bazı CS 1.6 bot komutları da mevcut.

bot-kill: Oyundaki tüm botları öldürür. (Öldüğünüz zaman bu komutu kullanarak beklemeden bir sonraki round’a geçmeyi sağlayabilirsiniz.)

bot_knives_only: Tüm botların bıçak almasını sağlayan komut.

bot_pistols_only: Tüm botların tabanca almasını sağlar.

bot_sniper_only: Tüm botların awp / sniper tüfeği almasını sağlar.

CS 1.6 Botlu İndir

Piyasada yer alan CS 1.6 setuplarının birçoğu bot paketi içermez. Yazımızın ilk kısmında da CS 1.6’ya nasıl bot paketi ekleneceğini göstermiştir.

Bunun yerine hazır bot paketi kurulu CS 1.6 Setup’ını indirmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. (Dosya boyutu 200 yaklaşık olarak 200 MB)

CS 1.6 Botlu Kurulum İndirmek İçin Tıkayın.

Eğer bot paketi ile indirdim yine çalışmıyor derseniz, direkt olarak size cs 1.6’yı botlu öneriyoruz. Kurulumdan sonra da Cs 1.6 bot atma komutlarına yukarıdan bakabilirsiniz.


Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 1 sene önce

bot atınca oyun çok donuyor sonrada çöküyor