Marvel filmleri, bazen hüsran dolu olsa da çoğunlukla sevenlerinin gözünde taht kurmuş yapımlardır.

Film indirme siteleri için Tıklayın..

Geçmiş yıllarda vizyona giren filmlerle yeni nesil vizyon marvel filmleri sırası arasında konu farkı çok olmasa da yapım animasyon farklılıkları hemen göze çarpıyor yeni nesil filmlerinin çizgi romanlardan uyarlanış biçimi teknolojinin gelişmesiyle üstün özellikler gösterirken aksiyon dolu sahnelerle izleyiciyi her zaman etkilemektedir.

Marvel Filmleri 2024

marvel filmleri sırası

Geçen yüzyıla damgasını vurmuş ve günümüzün sinemasında da adından sıkça söz ettirmektedir.

Marvel Serisi ilk olarak 1986 yılında sinema tarihine başladı ve günümüze kadar uzanmıştır.

Geçmişten günümüze kadar olan serilerini merak edenler için Marvel filmleri listesi hazırlamaya karar verdik ve Marvel filmleri sırası oluşturduk. İşte kötüden iyiye bütün Marvel film sıralaması:

1. Kaptan Amerika/Captain America (1990)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 28 Aralık 1990
Yönetmen: Albert Pyun
Oyuncular:  Matt SalingerRonny CoxNed Beatty
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 1 sa 37 dk 
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 3.3

Film aslında çelimsiz bir vatansever olan Steve Rogers’ı anlatıyor. Steve Rogers II. Dünya Savaşı sırasında kendini vatana borçlu hissetmiş ve vatani borcunu ödemek için savaşa katılmak istemiştir.

Bu sırada süper güçlü ve bir o kadar da gizli olan askeri program onun yardımına koşacak ve ülkenin kurtarıcısı kabul edilen Captain America doğmuş olacaktır. Nasyonal – Sosyalistlere karşı savaşırken acıma göstermeyen kahramanımız, Alman mucit Red Skull’un ölümcül roketini durdurmak isterken bir anda kayıplara karışır.

1990 yılında buzulların arasında donmuş bir vaziyette bulunan Captain America o zamana dek ölü sanılmaktadır. O günden sonra tekrar eski düşmanıyla karşı karşıya kalacaktır. Bu filmin talihsizliği maalesef Marvel daha adını fazla duyuramadan vizyona girmiş olması oldu.

2. Fantastik Dörtlü/The Fantastic Four (1994)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 31 Mayıs 1994 (ABD)
Yönetmen: Sakson Oley
Oyuncular: Alex Hyde-White , Jay Underwood , Rebecca Staab
Tür: Aksiyon , Macera , Aile
Süre: 1 sa 30 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 3.9

Fantastik Dörtlü’nün 2005’ten önce uyarlanmış bir versiyonunu çoğu insan bilmemektedir. Aslında bu filmin vizyona girmek gibi bir amacı da yoktur. Sadece çizgi romanını elinde bulunduran şirket opsiyonunu kaybetmemek için kısa bir süre içinde filmi çekmek zorunda kalır. Çünkü diğer yandan Chris Columbus bu romanı filme çevirmek için büyük bir bütçeyle sırada beklemektedir. Bu yüzden film çekilir fakat pek duyulmaz. Ancak büyük fan kitleleri sayesinde kopyaları üretilerek bir külte sahip olur.

3. Man – Thing (2005)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 21 Nisan 2005 (Singapur)
Yönetmen: Brett Leonard
Oyuncular:  Jack Thompson , Matthew Le Nevez , Steve Bastoni
Tür: Aksiyon , Macera , Korku
Süre: 1 sa 37 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 4.0

Paragöz bir emlakçı, Kızıldereliler’in kutsal toprak olarak gördüğü yerlerin bir bölümüne sahip olmak ister ve bir gün gizemli bir şekilde ölü olarak bulunur.

Söylentiler yayıldıkça bu cinayetin suçlusu o topraklarda yaşayan yerliler olduğu söylenir. Fakat Kızıldereliler’in bir suçu yoktur ve topraklarında ki bataklıkta yaşayan Man – Thing isimli canavardan bir tek onların haberi vardır.

Bu film Marvel’ın DC’nin Swamp – Thing’ine karşı yanıt niteliğinde kendine has minik bir hayran kitlesi kazanmış olan çizgi romanıdır ve bu film çizgi romandan uyarlanmıştır.

4. Hayalet Sürücü 2: İntikam Ateşi/Ghost Rider 2: Spirit of Vengeance(2012)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 17 Şubat 2012 (Türkiye)
Yönetmen: Mark Neveldine
Oyuncular: Nicolas Cage , Ciarán Hinds , İdris Elba
Tür: Aksiyon , Fantezi , Gerilim
Süre: 1 sa 36 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 4.3

Hayalet sürücü/Jonny Blaze’e hayat veren Nicolas Cage’in devam filmi niteliğinde olan Hayalet Sürücü 2’de Blaze’in Doğu Avrupa’da kendini insan gibi göstermeye çalışan bir şeytanla olan mücadelesinin konu almaktadır.

Çekimleri için ülkemize gelen sinema ekibi Pamukkale ve Kapadokya’nın yanı sıra Romanya – Transilvanya’da da çekimlerini sürdürmüştür.

Ayrıca Bükreş, Gorj ve Sibiu kentlerinde devam eden çekimlerin yaklaşık olarak 75 milyon dolara mal olduğu da söylentiler arasında yerinin almıştır. Columbia Picture’ın yapımcılığını üstlendiği filmde yönetmen koltuğunda Mark Neveldine ve Brian Taylor birlikte yer alıyor.

5. Ördek Howard/Howard the Duck (1986)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 1 Ağustos 1986 (ABD)
Yönetmen: Willard Huyck
Oyuncular: Lea Thompson , Jeffrey Jones , Tim Robbins
Tür: Aksiyon , Macera , Komedi
Süre: 1 sa 50min
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 4.6

Daha önce hiç bilinmeyen bir türden insansı bir ördek… Howard the Duck, filminde gezegeni uzaylı istilasına uğramış insansı bir ördeği konu alır. Uzaylı istilasından sonra gezegenini kurtarmak için dünyaya gelen bu ördeğin tek çaresi dünyadaki insanlığa yardım ederek gezegenini kurtarmak ve uzaylı istilasına bir son vermektir.

Bu film Marvel filmleri arasında krolonojik siraya göre ilk film olarak kabul edilmektedir. Ördek Howard ilk Marvel Filmi olmasıyla nam salmış bir filmdir.

Yönetmeliğini üstlenen Willard Huyck aynı zamanda filmin senaristliğini de yapmıştır. Dönemin ünlü oyuncularını da bir arada görebileceğiz bu dönem filmi tadındaki seri o döneme göre çekilmiş sayılı aksiyon ve macera filmidir. Marvel’in o döneme göre başarılı bir eseridir.

6. Elektra (2005) IMDb: 4.7

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 29 Nisan 2005 (Türkiye)
Yönetmen: Rob Bowman
Oyuncular: Jennifer Garner , Goran Visnjic , Will Yun Lee 
Tür: Aksiyon , Macera , Suç
Süre: 1 sa 37 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 4.7

Aslında bir kiralık katil olan Elektra ne yazık ki meslektaşı olan Bullseye tarafından öldürülür hayata gözlerini yumar. Fakat The Hand adında gizli bir suç örgütü onun geri dönmesini ister ve mistik yollarla Elektra’yı hayata geri döndürür. Bu suç örgütünün Elektra’ya verdiği görev ise Mark Miller ile on üç yaşındaki kızı Abby’i öldürmesidir.

Bir kiralık katil için bu görev çok kolay olsa da zaman geçtikçe Elektra bu kişilerle yakınlaşarak güçlü bir bağ kurar ve bu görev çok zor bir hal alır. Daha sonra Elektra kendini yetiştiren ve hayata geri döndüren örgüte karşı gelerek baş kaldırmıştır.

7. Hayalet Sürücü/Ghost Rider (2007)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 16 Şubat 2007 (Türkiye)
Yönetmen: Mark Steven Johnson
Oyuncular: Nicolas Cage , Eva Mendes , Sam Elliott
Tür: Aksiyon , Macera , Fantezi
Süre: 1 sa 54 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 5.2

Hayatını motosiklete adamış bir adam olan Jonny Blaze, motosiklet severler tarafından büyük bir hayran kitlesine ulaşmış ve bir motosiklet idolü olarak görülmektedir.

Gösteri yaptığı zaman akıl almaz hareketleriyle insanları her zaman heyecanlandıran ve kendisini coşkuyla izleten Jonny Blaze’in aslında hayat öyküsü bir trajediden oluşmaktadır. Geçmişte sevdiği kadını kurtarmak uğruna şeytanla bir antlaşma yapmıştır ve bunun karşılığında da her gece hayalete dönüşerek şeytanın emrinde çalışmak zorundadır.

8. Korkusuz/Daredevil (2003)

marvel filmleri listesi

Vizyon Tarihi: 21 Mart 2003 (Türkiye)
Yönetmen: Mark Steven Johnson
Oyuncular: Ben Affleck , Jennifer Garner , Colin Farrell
Tür: Aksiyon , Suç , Bilim Kurgu
Süre: 1 sa 43 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 5.3

Avukat olan Matt Murdock görme yetisini kaybetmiştir ve diğer duyuları normal bir insanınınkinden daha üstün bir durumdadır. Cesur ve yaman olan Murdock, suçu olmayan insanları savunma konusunda başarısıyla nam salmış bir avukat olmasının yanı sıra geceleri Daredevil yani Korkusuz olarak şehri suçlulardan ve kötülerden korumaktadır.

Fakat bir gün güçlü bir mücadele sonrası bir kilisede hapsolur ve mahsur kalır. Yalnız kaldığı bu dönem boyunca hem kendi acı ve kötü anılarını anımsayarak hem de kilisede ki sevdiği rahibe kadının yardımıyla güç toplar ve insanlığı korumak için geri dönmeye hazırlanır. Marvel’in çizgi roman başyapıtlarından biri olan Korkusuz’dan esinlenerek sinemaya uyarlanmıştır bir filmdir. Başrolde de Korkusuz’u daha sonra Batman filminde göreceğimiz ünlü aktör Ben Affleck canlandırıyor.

9. Fantastik 4: Gümüş Sörfçü’nün Yükselişi/4: Rise of the Silver Surfer (2007)

marvel filmleri 2018

Vizyon Tarihi: 17 Ağustos 2007 (Türkiye)
Yönetmen: Tim Story
Oyuncular: Ioan Gruffudd , Jessica Alba , Chris Evans 
Tür: Aksiyon , Macera , Fantezi
Süre: 1 sa 32 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 5.6

Döneme damgasını vuran ve sevilerek izlenen filmin yeni serisinde Von Doom’un Latveria’ya dönmesiyle birlikte Fantastik Dörtlü yeni sorunlarla baş etmek zorunda kalır. Galactus’un bir sonraki hedefinin Dünya olması her şeyi değiştirecektir.

En güvendiği biri olan Silver Surfer, Dünya’ya geldiğinde yapılan antlaşmadan daha fazlasının olduğunu görür ve onun için her şey bu kadar kolay değildir. Dr. Doom iki yıl evde kaldıktan sonra geri dönmeye karar verir ve Fantastik Dörtlü yine dünyayı kurtarmak için kolları sıvar.

10. Fantastik Dörtlü/The Fantastic Four (2005)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 12 Ağustos 2005 (Türkiye)
Yönetmen: Tim Story
Oyuncular: Ioan Gruffudd , Michael Chiklis , Chris Evans
Tür: Aksiyon , Macera , Fantezi
Süre: 1 sa 46 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 5.7

Reed Richards efsane bir dâhidir ve en yakın arkadaşı Benjamin Grimm ise pilotluk görevini sürdürmektedir.

Benjamin Grimm’in kız arkadaşı Susan Storm da çok çekici ve oldukça güzel bir kadındır. Storm’un erkek kardeşi oldukça hareketli ve heyecanlı biridir. Bu 4 kişi hep beraber bir uzay yolculuğuna çıkarlar ve ne yazık ki bir uzay kazası meydana gelir.

Bu kazada bu 4 kişi mutasyon ve darbeler sonucu süper güçler elde ederler. Bu olaydan sonra artık hiçbiri eskisi gibi olamayacak ve eski hayatlarına devam edemeyeceklerdir. Dünya, 4 yeni süper kahraman kazanmıştır. Bu durumu iyiye ya da kötüye kullanmaları kendi ellerindedir.

11. HULK (2003)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 22 Ağustos 2003 (Türkiye)
Yönetmen: Ang Lee
Oyuncular: Eric BanaJennifer ConnellySam Elliott
Tür: Aksiyon , Bilim Kurgu
Süre: 2 saat 18 dakika
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 5.7

Ülkede çok gizli olarak yürütülen bir bilim projesinin lideri olan Bruce Banner ve ekibinin yürüttüğü bu proje de gerek deha insanların gerek dahi öğrencilerin yardımıyla son aşamasına ulaşmıştır.

Bu son aşamada çok büyük talihsiz bir kaza meydana gelir ve Bruce Banner çok yüksek dozda radyasyona maruz kalır. Yüksek radyasyon ve gama ışınları nedeniyle bir mutasyon geçiren Banner, artık sinirlendiği zaman büyük yeşil bir dev canavara dönüşmektedir ve yapabileceği tek şey bunu kontrol edebilmek ve gücü içine baskılamaya çalışmak olacaktır.

12. İnfazcı / The Punisher (1989)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 5 Ekim 1989 (Batı Almanya)
Yönetmen: Boaz Sure
Oyuncular: Dolph Lundgren , Louis Gossett Jr. Jeroen Krabbé
Tür: Aksiyon , Suç , Drama
Süre: 1 sa 29 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 5.7

Bir gün ailesi canice katledilen Frank Castle’ın hayatı o andan sonra değişmeye başlayacaktır. Ailesinin intikamını almak için yanıp tutuşan Castle, bir müddet sonra toplumda suçluları infaz eden ve cezalandıran adıyla bilinir hale gelir.

Frank ailesinin katliamından sonra girdiği bu yolda suçlularda kıyasıya mücadele vererek intikamını almayı sürdürmektedir.

13. Bıçağın İki Yüzü: Trinity/Blade: Trinity (2004)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 24 Aralık 2004 (Türkiye)
Yönetmen: David S. Goyer
Oyuncular: Wesley SnipesKris KristoffersonParker Posey 
Tür: Aksiyon , Macera , Korku
Süre: 1 sa 53 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 5.9

Başarılı bir vampir avcısı olan Blade, uzun zamandır vampirleri avlayarak ve onları yok ederek adını duyurmuş birisidir. Bu yüzden zaman içinde birbirinden güçlü bir çok düşman edinmiştir. Güçlü düşman olan bu vampirler FBI’ı kandırarak Blade’e bir tuzak hazırlarlar ve Blade, FBI’ın arama listesinde ilk sıraya girer. FBI yüzünden gece vampir avlayamaz duruma gelen Blade, gündüzleri işini tamamlamak zorunda kalır. Bu esnada bir grup vampir avcısıyla tanışır ve daha çok güçlenmiş olur.

Bunu duyan vampirler daha çok güçlenmek için ataları olan ilk vampiri uyandırırlar ve bu vampir en kötü olan Dracula’dan başkası değildir. Bu iki tarafta artık kılıçlarını çekmiş ve korkutucu kanlı savaş başlamak üzeredir. Bu film Marvel’ın Blade karakterinden uyarlanmış serinin üçüncü ve son filmidir. İlk iki filmin senaristi ve yaratıcısı olan David S. Goyer yönetmen koltuğundadır.

14. İnfazcı: Savaş Bölgesi/The Punisher War Zone (2008)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 5 Aralık 2008 (ABD)
Yönetmen: Lexi Alexander
Oyuncular: Ray StevensonDominic WestJulie Benz
Tür: Aksiyon , Macera , Suç
Süre: 1 sa 43 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 6.0

İnfazcı filminin devamı niteliğinde olan İnfazcı ; Savaş Bölgesi filmi, bir aileye yapılan katliamın intikamını konu alır. Mutlu bir ailesi olan Frank Castle FBI’da çalışmaktadır. Son görevi sırasında işler istediği gibi gitmez ve ailesi öldürülür. Frank son anda kurtulur ve ailesine bunu yapanlardan intikamını alacağına yemin eder.

15. Örümcek Adam 3 / Spider-Man 3 (2007)

marvel filmleri 2018

Vizyon Tarihi: 4 Mayıs 2007 (Türkiye)
Yönetmen: Sam Raimi
Oyuncular: Tobey Maguire , Kirsten Dunst , Topher Grace
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 2 saat 19 dakika
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 6.2

Örümcek Adam olarak tanıdığımız Peter Parker yeni maceraları ile tekrar izleyiciyle buluşuyor. Hayatını düzene sokmuş ve kendi başına yaşamaya başlamış olan Parker, süper kahramanlık ve özel hayatı arasında gelgitler yaşar ve bu durum onu kötü bir şekilde etkiler. Bu durum sırasında onda hiç alışık olmadığımız özelliği yani kibri ortaya çıkar. Sevenleri ve ailesi bu kibir yüzünden Parker’dan uzaklaşır. Ayrıca Parker, Kum Adam ve Venom’un tehlikesini görmezden gelerek herkesi büyük bir tehlikeye sürükler.

16. İnfazcı/The Punisher (2004)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 24 Eylül 2004 (Türkiye)
Yönetmen: Jonathan Hensleigh
Oyuncular: Thomas Jane , John Travolta , Samantha Mathis
Tür: Aksiyon , Macera , Suç
Süre: 2 sa 4 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 6.5

FBI’da çalışan Frank Castle’ın mutlu macera dolu bir aile hayatı vardır. Ayrıca Castle işinde çok saygın adı bilinen başarılı bir özel ajandır. Fakat bir göre sırasında işler karışır ve istediği gibi gitmez ve ailesi katledilir. Bunun sonucunda Frank intikam ateşi ile yanıp tutuşur. Ailesine bunu yapanları bularak kendi yöntemleri ile öcünü almak ister. Lakin kendisinin ölüm makinesine dönüştüğünü anlamaz ve kimsenin önünün kesemeyeceği bir infazcı halini alır.

17. X-Men: Başlangıç Wolverine/X-Men: Wolverine (2009)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 1 Mayıs 2009 (Türkiye)
Yönetmen: Gavin Hood
Oyuncular: Hugh JackmanLiev SchreiberRyan Reynolds
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 1 sa 47 dakika
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 6.6

Hayatta yapılan sadece bir seçim bütün bir ömrü değiştirmeye yetecektir. Bütün hayatın akışının nasıl değiştiğine bu filmde yakından tanık olabileceksiniz. Babasını öldüren James Logan, arkadaşı Victor Creed ile birlikte firar etmeye karar verirler. William Stryker adlı kişi onları bulur ve bu iki arkadaşa bir teklif götürür.

Mutantlardan yaratılmış bir orduya katılmalarını ister. Bu iki arkadaş ekibe dahil olur fakat bir süre sonra Logan ekibi terk ederek Kanada’ya doğru ilerlemeye başlar. Aradan uzunca bir süre geçmiştir ve William Stryker tekrar ortaya çıkarak Logan’ı bulur ve ondan Weapon X adlı projesine dahil olmasını ister. Logan bu teklife başta sıcak bakmasa da intikam hırsıyla bu teklifi kabul eder.

Vücuda madde enjekte edildikten sonra Logan bir daha asla eskisi gibi olamayacaktır. Çünkü o artık güçlü bir yenilmez olmuştur. Artık çok güçlü olan Wolverine, Sabretooth’tan öcünü alabilecektir.

18. Bıçağın İki Yüzü 2 / Blade 2 (2002)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 23 Ağustos 2002 (Türkiye)
Yönetmen: Guillermo del Toro
Oyuncular: Wesley Snipes , Kris Kristofferson , Ron Perlman
Tür: Aksiyon , Korku , Bilim Kurgu
Süre: 1 sa 57 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 6.7

Vapmir avcısı Blade yine görev başında. Bu sefer birçok vampir türüyle baş etmesi gereken Blade’i gulyabani, cin, şeytan gibi türleri olan vampirlerle savaşmak zorunda kalır. Bu vampirler arasında en tehlikesi olan Reaper insanlar için olduğu kadar vampirlerin türleri için de büyük bir tehdit oluşturmaktadır. Bu vampir bir kaza eseri oluşan mutant bir vampirdir. Yarı insan yarı vampir olan bu vampir bütün yaratıklar için büyük bir tehlike oluşturmaktadır.

Blade bu sefer Whistler ve Scud isimli destekçileri ile birlikte bu büyük tehlikeye karşı savaşmaya hazırdır. Soluksuz izleyeceğiniz, kan, vahşet ve heyecanı sevenler için vazgeçilmez olan bu çizgi roman serisi film herkesi erkan başına kilitlemeye devam ediyor.

19. X-Men: Son Direniş (2006) / X-Men: Last Stand

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 26 Mayıs 2006 (Türkiye)
Yönetmen: Brett Ratner
Oyuncular: Patrick StewartHugh JackmanHalle Berry
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 1 sa 44 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 6.7

X Men serisinin devam filmi olan Son Direniş sevenleriyle tekrar buluşuyor. Bu sefer ikinci bölümün sonunda bahsedilen Dark Phoenix’i ele alıyor ve hikayesini anlatıyor. Filmin ikinci serisinde telepatik özelliklere sahip olan Jean Grey, sevdiği insanlar için kendi hayatından vazgeçmişti.

Bu sefer Anka kuşu olan Phoenix tarafından tekrar hayata döndürülse de bu güzel olayın mutlaka bir bedeli olacaktır. Bu bedel ödeminin hikayesi heyecan ile seyirci karşısına çıkıyor.

20. Wolverine (2013)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 26 Temmuz 2013 (Türkiye)
Yönetmen: James Mangold
Oyuncular: Hugh Jackman , Will Yun Lee , Tao Okamoto
Tür: Aksiyon , Macera , Fantezi
Süre: 2 sa 6 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 6.7

Wolverine, Jean Grey’in ölümüyle birlikte büyük bir depresyon ve umutsuzluğa düşmüştür. Bu yüzden kendi kimliğinden kurtulmak istemektedir. Bu sırada geçmişte hayatını kurtaran arkadaşı ondan yarım ister ve Wolverine Japonya’ya gider. Burada bir antlaşma sonucu kimliğinden vazgeçerek ölümlü bir canlıya dönüşür. Fakat Silver Samurai isimli korkunç düşmanı edindiğinin farkında değildir.

Bu ölümcül düşmana Viper da eklenmiştir ve Wolverine bir çıkmaza girmiştir. Bu tarihi savaşa kendi mutant kimliğinde ki gizemlerde eklenince Wolverine’nin işi bir hayli zor olacaktır. Heyecanla izleyiciyi bir savaş çıkmazına sokan bu seri Wolverine için bir değişim aşaması haline gelecektir.

21. İnanılmaz Örümcek-Adam 2 / The Amazing Spider-Man 2 (2014)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 25 Nisan 2014 (Türkiye)
Yönetmen: Marc Webb
Oyuncular: Andrew GarfieldEmma StoneJamie Foxx
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 2 sa 22 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 6.6

İlk seri filmiyle karşıma çıkan İnanılmaz Örümcem Adam’ın devamı olan bu ikinci film izleyicisini etkilemeye devam ediyor. İlk filmde süper kahramanlık ve örümcek adamlığa adapte olmaya çalışan Peter Parker’ın hikayesini izlemiştik.

Şimdi ise Parker’ın bu kahramanlık özellikleriyle nasıl başa çıktığını ve ölümcül düşmanlarıyla nasıl bir savaş verdiğine tanık olacağız. Ayrıca Gwen’e vakit ayırması ve özel hayatıyla da ilgilenmesinin farkında olan Peter Parker bu iki hayat arasında oldukça zorlanacaktır. Ölümcül düşmanı olan Electro ile mücadele verirken eski arkadaşı Harry Osborn ortya çıkar ve işler iyice karmaşıklaşır.

Bu düşmanlar ve savaş dolu hayatında Gwen’in babasına Gwen’i koruyacağına dair verdiği sözü tutmak zorundadır. Hem özel hayat hem de kahramanlık arasında gidip gelen bu karmaşık ve heyecanlı hayat Peter Parker’ı oldukça zorlayacaktır.

Filmin ilk serisinde yönetmen koltuğunda bulunan Mark Vebb yerinin korurken filmde Andrew Garfield ve Emma Stone’un yanı sıra Jamie Foxx da sevenleri ile buluşuyor.

22. The Incredible Hulk (2008)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 13 Haziran 2008 (Türkiye)
Yönetmen: Louis Leterrier
Oyuncular: Edward Norton , Liv Tyler , Tim Roth
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 1 sa 52 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 6.8

Bruce Banner projesine bir hayli önem veren bir bilim insanıdır. Kendini ve tüm hücrelerini zehirleyip ele geçiren gama ışınlarına karşı bir savaş açmıştır.

Kendisini normale döndürmek için bir hayli uğraşırken kendi içinde dizginlemesi mümkün olmayan öfkeyi serbest bırakmaya çalışır.

Sevdiği adından ve bir zamanlar yaşadığı mutlu bir hayattan şuan çok uzakta olan Bruce Banner ayrıca onu yok etme isteyen askeri timle de savaşmak zorundadır. General Thunderbolt Ross ve askeri onu yok etmek istemektedir. Hem kendisiyle hem de dış güçlerle verdiği savaşı soluksuz izleyebileceğiniz serilerden biri olmuştur.

23. İlk Yenilmez: Kaptan Amerika / Captain America: The First Avenger (2011)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 2 Eylül 2011 (Türkiye)
Yönetmen: Joe Johnston
Oyuncular: Chris EvansHugo WeavingSamuel L. Jackson
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 2 sa 4 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 6.9

Bir çizgi roman karakteri olan Kaptan Amerika ilk olarak Marvel Comics tarafından yaratılmıştır. Kaptan Amerika’nın adı Steve Rogers’tır.

Steve Rogers, deneysel bir programa katılarak yenilmez bir askere dönüştüğü zamanlara geri dönüyor. En büyük düşmanı olan Red Skull ile tekrar karşı karşıya gelen Kaptan Amerika, Red Skull’ın önderliğindeki HYDRAa kuruluşuyla baş etmek için Bucky Barnes ve Peggy Carter’tan yardım isteyerek onlarla gücünü birleştiriyor. İlk Yenilmez filmi 1997 yılında ilk kez Artisan Entertainment tarafından hayata geçmesi için tasarlanırken ne yazık ki bu proje 2003 yılına kadar bir gelişme göstermedi.

Daha sonra projeyi Paramount Pictures teslim aldı ve filmin çekimlerine 2010 yılında başlandı.

24. Iron Man 2 (2010)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 7 Mayıs 2010 (Türkiye)
Yönetmen: Jon Favreau
Oyuncular: Robert Downey Jr.Mickey RourkeGwyneth Paltrow
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 2 sa 4 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.0

Tony Stark, küstah bir iş adamıdır. Aynı zamanda Iron Man’in ta kendisidir ve bunun açığa çıkmasından hiç de rahatsız değildir.

Bütün askeri birimler ve hükümet tarafından baskı altında tutulan Stark onlarla icat ettiği zırhın sırrını paylaşmak istemez.

Çünkü o zırh sadece kendine ait olmalıdır ve sadece kendisi sahip olmalıdır. Ayırca Tony Stark bu zırh sırrının yanlış kişiler tarafından ele geçirilip kötü olarak kullanılmasından korkup bu sırrı devletle ve askeri birimlerle paylaşmaz.

Pepper Potts, ve James Rhodey Rhodes ile birlikte yeni bir güç birliği kuran Tony, korkulu yeni düşmanlarla savaşır. Oscar’a aday gösterilmiş olan Robert Downey Jr’ı ve ünlü yönetmen Jon Favreau’yu bir arada görebileceğiniz bu filmde Tony ve arkadaşlarının komediyle dolu maceralarına tanık olabileceksiniz.

25. Thor (2011)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 29 Nisan 2011 (Türkiye)
Yönetmen: Kenneth Branagh
Oyuncular: Chris HemsworthAnthony HopkinsNatalie Portman
Tür: Aksiyon , Macera , Fantezi
Süre: 1 sa 55 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.0

Asgard’ın ruhani atmosferinden Marvel Evren’ine kadar uzanan Thor macerası, hırçın hırslı bir prensten süper kahramanlığa uzanan heyecan dolu bir film. Thor tahtın veliahdı olan hırslı yalnız bir prenstir. Daha sonra destanlaşacak bir süper kahramanlık öyküsünün içinde bulacaktır kendini. Filmin yönetmenliğinde Shakespeare uyarlamalarıyla tanıdığımız Kenneth Branagh varken birçok farklı sinema filmlerinden tanıdığımız oyunculara da yer veriyor. Thor efsanesi uzun bir süre boyunca vizyona girmeyi bekleyen epik ve Shakespeare izlenimleriyle seyirci karşısına çıkıyor.
Fragman Linki; https://www.youtube.com/watch?v=JOddp-nlNvQ

26. İnanılmaz Örümcek Adam / The Amazing Spider-Man (2012)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 6 Temmuz 2012 (Türkiye)
Yönetmen: Marc Webb
Oyuncular: Andrew GarfieldEmma StoneRhys Ifans
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 2 saat 16 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.0

Hepimizin bildiği Örümcek Adam efsanesi yeni versiyonuyla karşınızdaki yerini alıyor. Hikayesi biraz değiştirilmiş olsa da baş rolünde yine değişmeyen isim Peter Parker var.

Peter Parker, annesi ve babası tarafından terk edildiği düşünülen dayısı ve yengesiyle büyümüş sosyal yönden zayıf kalan liseli bir gençtir.

Klasik ergenlik sorunlarıyla ilgilenirken aşk hayatında Gwen Stacy’e sırılsıklam aşıktır. Bir gün karşısına çıkan bir dosya bütün hayatını değiştirmeye yetecektir.

Annesiyle babasının ortadan kayboluşunda ki sır perdesini ortadan kaldırabilecek ola bu dosya Peter Parker’ı derinden etkileyecektir. Bu sırrı çözebilmek için Oscorp şirketinde çalışan babasının eski ortağı Dr. Curt Connor’ın yanına gider ve Parker’ın hayatını bir daha eskisi gibi olmayacaktır.

27. Thor: Karanlık Dünya / Thor: The Dark World (2013)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 1 Kasım 2013 (Türkiye)
Yönetmen: Alan Taylor
Oyuncular: Chris HemsworthNatalie PortmanTom Hiddleston
Tür: Aksiyon , Macera
Süre: 1 sa 52 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.0

Filmin ilk serisinde güçleri ve özellikleri elinden alınarak dünyaya gönderilen hırçın prens olan Thor, onu süper kahraman ve yenilmez yapan çekicine tekrar sahi olmuş ve Asgard’a dönmeye hak kazanmıştı.

Bu seride de Tanrıların öteki dünyayla savaşı bitmiyor ve nefes kesmeye devam ediyor. Birçok ünlü oyuncunun rol aldığı bu devam filminde yönetmen koltuğunda bu kez Game Of Thrones gibi dizilere yönetmenlik yapmış Alan Tylor oturmaktadır.

28. Bıçağın İki Yüzü / Blade (1998)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 12 Şubat 1999 (Türkiye)
Yönetmen: Stephen Norrington
Oyuncular: Wesley Snipes , Stephen Dorff , Kris Kristofferson
Tür: Aksiyon , Korku
Süre: 2 saat
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.1

Çizgi roman karakterinin beyazperde de vücut bulmuş halini seyredeceğiniz akıl almaz bir vampir macerasına tanık olacaksınız. Daha annesinin karnındayken annesi vahşice vampirler tarafından katledilen bir bebektir Blade.

Bu vahşet sırasında kanına biraz vampir özellikleri de bulaşan Blade düşünebildiği andan itibaren hiç dinmeyen bir intikam ateşi içerisindedir.

Çok güçlü olmasından olayı vampirler ona Gündüz Gezen adını takmışlardır ve vampirlere adeta kan kusturmasından dolayı onu yok etmek istemektedirler. Bu efsanevi çizgi romandan uyarlanan seride vampir filmleri tarihinde siyahi bir vampir görmek hoş bir görüntü oluşturuyor. Ayrıca filmin vizyon tarihini 1998 olarak düşünürsek harika bir prodüksiyona da imza attıklarını söyleyebiliriz.

29. Iron Man 3 (2013)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 3 Mayıs 2013 (Türkiye)
Yönetmen: Shane Black
Oyuncular: Robert Downey Jr.Guy PearceGwyneth Paltrow
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 2 sa 10 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.2

Komedi tadında olan Iron Man’ın devam filminde bu kez kahramanımız olan çılgın mucit Tony Stark çok güçlü bir düşmanla karşı karşıya kalıyor.

Ayrıca düşmanı Stark’ın özel hayatını mahvediyor ve bu durum Stark’ı çok sinirlendiriyor. En yakınında ki insanları korumak için özel bir çaba sarf eden Stark’ın işi bu sefer hiç kolay görünmüyor.

Bu verdiği savaş sırasında iç güdülerine güvenmek zorunda olan kahramanımızı sürekli meşgul eden Kıyafet midir adamı adam yapan yoksa adam mıdır kıyafeti kıyafet yapan? Sorusu olayların gidişatını değiştirmeyebile yetecektir.

30. Ant-Man (2015)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 17 Temmuz 2015 (Türkiye)
Yönetmen: Peyton Reed
Oyuncular: Paul RuddMichael DouglasCorey Stoll
Tür: Aksiyon , Macera , Komedi
Süre: 1 sa 57 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.3

Sevilen ve büyük bir hayran kitlesine sahip olan Marvel’in çizgi roman serisi olan Ant-Man sonunda beyazperde de izleyicisi ile buluşuyor. Marvel’in yarattığı çılgın ve mesleğine aşık bilim insanlarını aratmayan hatta üstüne koyan bilim insanımız Dr. Hank Pym, insanlığın gidişatını değiştirecek olan altatomik partiküller ile ilgili çalışmalar yapmaktadır.

Daha önceki çalışmalarında ne yazık ki bir sonuç elde edememiş olan Pym, üstüne üstlük deneylerini hiçbir insan üzerinde geliştirememiştir.

Yine bir gün formüllerini geliştirmeye çalışırken amansız bir kazaya uğrar ve ondan sonra bütün hayatı değişecektir. Dr. Pym artık özel güçlere sahip bir kahramandır. Kazandığı yetenek sayesinde artık böceklerle iletişime girebilmektedir hatta onları kontrol bile edebilmektedir.

31. Örümcek Adam / Spider-Man (2002)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 14 Haziran 2002 (Türkiye)
Yönetmen: Sam Raimi
Oyuncular: Tobey Maguire , Kirsten Dunst , Willem Dafoe
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 2 sa 1 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.3

Peter Parker, sosyal hayat yönünden zayıf ergenlik sorunlarıyla uğraşan liseli bir öğrencidir. Ayrıca sevdiği kız olan Mary Jane’e çocuklu arkadaşı olmasına rağmen sadece uzaktan bakabilmektedir.

Ailesi tarafından terk edilerek halası ile büyüyen Parker okulun bir deney gezisi sırasında bir böcek tarafından ısırılır.

Başta çok önemsemese de bu olay onun hayatını değiştiren bir vaka olacaktır. Peter Parker bir sabah Örümcek Adam olarak uyanır ve üstün yeteneklere sahiptir. Okulda popülerliğinin artmasının yanı sıra kendinde olan değişimi keşfetmeye çalışır ve bir gece öldürülen amcasının intikamını almaya çalışacaktır.

32. Örümcek Adam 2 / Spider-Man (2004)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 2 Temmuz 2004 (Türkiye)
Yönetmen: Sam Raimi
Oyuncular: Tobey Maguire , Kirsten Dunst , Alfred Molina
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 2 saat 7 dakika
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.3

Örümcek Adam olarak efsanelere kazınmış olan kahramanımız Peter Parker bu sefer ruhsal ve duygusal olarak büyük bir çöküş yaşamaktadır. Sevdiği kadın başkasıyla nişanlıdır.

Daha da kötüsü Örümcek Adam, basın ve medyada suçlu kötü bir karakter olarak gösterilmektedir.

Bunları daha fazla kaldıramayan Parker, bu süper kahraman kimliğinden sıyrılmak ister ve artık Örümcek Adam olmaktan vazgeçerek o kimliğini bir rafa kaldırır.

Fakat bu süreç hiç de o kadar uzun sürmez. Çılgın bilim adamı olarak bilinen Doktor Otto Octavius yaptığı bir deney sırasında kaza geçirir ve mekanik bir ahtapota dönüşür. Dünyayı ele geçirmek isteyen bu yaratığa karı Örümcek Adam daha fazla kayıtsız kalamaz ve süper kahraman kimliğine geri dönerek ahtapotla savaşmaya hazırlanır.

33. X-Men (2000)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 3 Kasım 2000 (Türkiye)
Yönetmen: Bryan Singer
Oyuncular: Patrick Stewart , Hugh Jackman , Ian McKellen
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 1 sa 44 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.4

Dünyadaki değişimden ve hiçbir insanın farkında olmadığı bazı durumlardan haberi olan Profesör Xavier, özel gücü ve diğer insanlardan farklı mutasyon geçirmiş kişileri bir okulda toplar ve orada onları eğitmeyi amaçlar.

Eğittikleri kişiler dünyayı yapay mutantlardan koruyacak ve kötülüğün gelmesini engelleyecektir. Bu durumdan haberi olan politikacılar Profesör Xavier ve ekibini karalamadan durmayacaktır. Hem yapay mutantlarla savaş sürerken hem de bu karalama kampanyaları ile baş etmek zorunda kalacaklardır.

34. Yenilmezler: Ultron Çağı / Avengers: Age of Ultron(2015)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 1 Mayıs 2015 (Türkiye)
Yönetmen: Joss Whedon
Oyuncular: Robert Downey Jr. , Chris Evans , Mark Ruffalo
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 2 sa 21 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.4

Neredeyse bütün süper kahramanların bir arada olduğu bu film aksiyon macera dolu sahneleriyle seyircisinin karşısında özel bir yeri hak ediyor.

İnsanlığın soyunu tüketmek isteyen korkunç Ultron olarak bildiğimiz James Spader son hızıyla gelmektedir. Iron Man bu sırada barışın gelmesini umut ettiği sistem güvenir fakat olumlu bir sonuç alamaz.

Bunun sonucunda Hawkeye, Kaptan Amerika, Hulk, ,Black Widow, Nick Fury ve Thor bir araya gelirler ve bu ölümcül düşmana karşı savaşmaya başlarlar. Savaş başladığı sırada yeni güçler gizlice ittifak kurarak gerilimi daha çok arttırır.

Çok özel sahnelere eşlik eden bu filmde macera ve aksiyon son dorukta yaşanıyor. Yönetmenliğini Joss Whedon’un üstlendiği bu filmde Chris Evans, Robert Downey Jr., Jeremy Renner Mark Ruffalo, Scarlett Johansson ve Samuel L. Jackson gibi oyuncular sevenleriyle buluşmaktadır.

35. Doktor Strange (2016) / Doctor Strange

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 4 Kasım 2016 (Türkiye)
Yönetmen: Scott Derrickson
Oyuncular: Benedict CumberbatchChiwetel EjioforRachel McAdams
Tür: Aksiyon , Macera , Fantezi
Süre: 1 sa 55 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.5

İşini çok seven ve başarılarıyla nam salmış lan ünlü cerrah Stephen Vincent Strange, bir gün trafik kazası geçirir ve elinde ki sinirler büyük bir oranda zarar görür.

Zoru bir tedavi sürecinin ardından elini kullanmaz hale gelen Dr. Stranger haliyle mesleğine de devam edemez.

Tesadüfen Tibet’te yaşayan ve her türlü hastalığı tedavi edebilen bir büyücünün varlığını öğrenir ve onu bulmak için yola çıkar. Yeni bir umuda bağlanan cerrah Tibet’e vardığında Ancient One ile tanışır.

Lakin orada beklediğinden daha fazla güçle karşılaşır ve hayatı bir anda değişecektir. Süper kahramanlardan Marvel evreninde ve izleyicinde özel bir yere sahip olan Doctor Strange’e hayat veren İngiliz aktör Benedict Cumberbatch iken filmin yönetmenliğini gerilim ve korku filmlerinde görmeye alışkın olduğumuz Scott Derrickson üstleniyor.

36. X-Men 2 (2003)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 2 Mayıs 2003 (Türkiye)
Yönetmen: Bryan Singer
Oyuncular: Patrick Stewart , Hugh Jackman , Halle Berry
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 2 saat 14 dakika
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.5

Dünyanın düzenini bozmak ve insanlığın sonunu getirmek isteyen kötü güçlere sahip Willam Styker, görünmez yerlerde ölümcül güçler toplamaktadır.

Olağanüstü güçlere sahip olan Styker, büyük bir kargaşayı hedef alarak ilerlemektedir. Bu kötülüğü engelleyebilecek tek şey Profesör Charles Xavier ve üstün özelliklere sahip mutantlardan oluşan takımıdır.

Bu ekibe yardım için her zaman hazır bekleyen Magneto ise takıma dahil olur. Wolverine ise ekipte ayrı yeri olan kişilerden biri olmasının yanı sıra onun geçmişle olan mücadelesini ise ayrı perdeden izleme fırsatı bulacağız.

37. Galaksinin Koruyucuları 2 / Guardians of the Galaxy Vol.2 (2017)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 28 Nisan 2017 (Türkiye)
Yönetmen: James Gunn
Oyuncular: Chris PrattZoe SaldanaDave Bautista
Tür: Aksiyon , Macera , Komedi
Süre: 2 saat 16 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.7

Artık birbirlerinin ailesi konumuna gelen ekip, galakside yeni maceralara atılıyor. Hem kendi galaksilerinin savunmak ve korumak için savaş verirken hem de kendi ekibinden olan insanları korumayı amaçlıyorlar.

Eski düşmanlarıyla müttefik olurken Starlord olan Peter Quill’in sırlarla dolu geçmiş perdesi aralanıyor ve çözüme kavuşmaya başlıyor. Filmin çizgi roman versiyonunda herkesin çok sevdiği karakterler koruyucuların yardımına geliyor.

38. X-Men: Birinci Sınıf / X-Men: First Class (2011)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 3 Haziran 2011 (Türkiye)
Yönetmen: Matthew Vaughn
Oyuncular: James McAvoyMichael FassbenderJennifer Lawrence
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 2 sa 11 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.8

Yer altında bulunan ve gizemini koruyan mutantlar daha insanlar tarafından deşifre olmamışken Magneto, Charles Xavier ve Erik Lensherr, yani Profesör X insan dışı olağanüstü güçlerini keşfetmeye hazır genç delikanlılardır.

Mutantlarla anlaşma yaparak insanlığı ve dünyayı korumayı amaçlarken fikir ayrılıklarına düşüp birbirlerinin düşmanları olacağından habersizlerdi.

Magneto Kardeşliği ve Profesör X’in X-Men’in dostluğundan sonra iki ezeli düşmana dönüşen bu iki gencin hikayesi nesiller boyu anlatıldı. Sizi büyük bir heyecana sürükleyecek olan bu seriyi izlerken aksiyonun doruklarına ulaşabilirsiniz.

39. Kaptan Amerika: Kış Askeri / Captain America: The Winter Soldier (2014)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 11 Nisan 2014 (Türkiye)
Yönetmen: Anthony RussoJoe Russo
Oyuncular: Chris EvansSamuel L. JacksonScarlett Johansson
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 2 saat 16 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.8

Günümüzde geçen ve efsanevi Kaptan Amerika’nın devam filmi olan Kış Askeri serisinde bu sefer Rusya’ya uzanan bir maceraya tanık oluyoruz. SSCB zamanlarına dayanan bu filmde Steve Rogers, Nick Fury ve gizli SHIELD örgütü yeni dünyaya ayak uydurmaya çalışırken sosyalist Rusya döneminde tam donanmayla eğitilen bir asker aslında tam olarak herkese ve her yere ölüm saçmaktadır.

Donmuş bir gölde keşfedilen bu askere Winter Soldier yani Kış Askeri ismi verilmiştir. Neredeyse yenilmez olarak görülen bu askere karşı Kaptan Amerika, Kara Dul’u ve Falcon’u yanına alarak Kış Askeri denen bu ölüm makinasını durdurmaya çalışacaktır.

40. Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı / Captain America: Civil War (2016)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 6 Mayıs 2016 (Türkiye)
Yönetmen: Anthony RussoJoe Russo
Oyuncular: Chris EvansRobert Downey Jr.Scarlett Johansson
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 2 saat 27 dakika
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.8

Sevdiğimiz ve üstün özelliklere sahip olan süper kahramanlarımız bu filmde fikir ayrılığına düşüyorlar ve yılın savaşı başlıyor.

Yenilmezler olarak bildiğimiz süper kahramanlar ekibi bir olay karşısında yetersiz kalınca ve başarısız olunca hükümet devreye girerek müdahale etmek ister. Hükümet insanları ve dünyayı korumanın bir kontrol ve otorite altında olması gerektiğini söyler. Bu söylemden sonra Yenilmezler ekibinde fikir ayrılıkları ortaya çıkar.

Kaptan Amerika yani Steve Rogers, böyle bir şeyin olmayacağını ve bağımsız olması gerektiğini savunurken, Tony Stark namı değer Iron Man ise hayret edici bir biçimde hükümetin söylediğini doğrular ve öyle olması gerektiğini savunur. İşte savaş buradan alevlenmeye başlayarak heyecan ve aksiyon dolu sahneleriyle biz seyircilerle buluşur.

41. Black Panther (2018)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 16 Şubat 2018 (Türkiye)
Yönetmen: Ryan Coogler
Oyuncular: Chadwick BosemanMichael B. JordanLupita Nyong’o
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 2 saat 14 dakika
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.8

T’Challa, Wakanda Krallığının genç veliahdı olarak bilinir. Babası öldükten sonra tahta geçmesi beklenen ve kral olan bu genç teknolojik açıdan çok gelişmiş ama izole yaşamak isteyen halkına sahip çıkmak ve güvenlerini kazanmak ister.

Fakat bu dönemde eski düşmanlar ortaya çıkacaktır ve genç kralın halkını tehdit etmektedir. Bu durumda yapması gereken şey halkını korumak ve düşmanlarıyla savaşarak onları yenmektir.

Bu sayede halkına, gücünü ve yeterliliğini kanıtlayabilecektir. Yeni nesil bir Marvel efsanesi olan bu film izleyicisine birçok sürpriz sunuyor.

42. Iron Man(2008)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 2 Mayıs 2008 (Türkiye)
Yönetmen: Jon Favreau
Oyuncular: Robert Downey Jr.Gwyneth PaltrowTerrence Howard
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.9

Playboy olarak nam salmış olan Tony Stark aslında çok zeki ve başarılı bir mühendistir. Ülkesi için savaş füzeleri ve askeri malzemeler tasarlayıp yapan Stark, Afganistan’da bir savaş ürünü tanıtımı sırasında esir düşer ve tutsak edilir.

Kendisini alı koyan ve tutsak eden kişiler Stark’tan onlar için bir savaş füzesi yapmasını ister. Stark ise aklını kullanarak kendi için bir zırh tasarlar ve esir düştüğü yerden kurtulmayı amaçlar.

Bu saatten sonra artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Kadınlarla ve eğlenceyle dolu hayatından sonra Stark’ın bu hayatına adapte olmaya çalışması ise ayrı bir hikaye olarak izleyici karşısına geçiyor.

43. X-Men: Geçmiş Günler Gelecek / X-Men: Days of Future Past(2014)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 23 Mayıs 2014 (Türkiye)
Yönetmen: Bryan Singer
Oyuncular: Patrick StewartIan McKellenHugh Jackman
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 8.0

İki ezeli düşmanın yeteneklerini ve güçlerini birleştirdiği bu filmde mutantların soyu tükenmek üzeredir. Sentinel’ler yaptığı ürkütücü ve ölümcül katliamlardan sonra soyları tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalan mutant topluluğun kurtarmak için çalışmalara başlanmıştır.

Charles Xavier ve Magneto düşman olmalarına rağmen tek bir amaç doğrultusuna güçlerini birleştirecek ve mutantları kurtarmaya çalışacaklardır.

Bunun için zamanda yolculuk yapmaları gerekir. Wolvarine kendinin iyileştirebildiği için zamanda yolcuğun ona bazı yan tesirleri olacaktır. Kitty Pryde’ın da yardımıyla geçmişe gidecek olan Wolvarine, Sentiel’lerin mutantları yok etmek için kurduğu programı yok etmeye çalışacaklardır.

44. Deadpool (2016)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 12 Şubat 2016 (Türkiye)
Yönetmen: Tim Miller
Oyuncular: Ryan Reynolds , Morena Baccarin , TJ Miller
Tür: Aksiyon , Macera , Komedi
Süre: 
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 8.0

X Men Origins: Wolverine’den görmeye alışkın olduğumuz pek sevilmeyen kahraman olarak tanınan Deadpool bu kez karşımıza farklı biri olarak çıkıyor. Tim Miller proje yönetmenliğini üstlenirken, Marvel Stüdyolarında hayat bulan Deadpool bizi yeni heyecanlara sürükleyecek. Filmin kadrosunda birçok filmde aşina olduğumuz ünlü oyuncular yer alırken Deadpool vizyona hızlı bir giriş yapıyor.

45. Thor: Ragnarok (2017)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 27 Ekim 2017 (Türkiye)
Yönetmen: Taika Waititi
Oyuncular: Chris HemsworthTom HiddlestonCate Blanchett
Tür: Aksiyon , Macera , Komedi
Süre: 
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 8.0

Geçtiğimiz senelerde üçüncüsünü seyrettiğimiz Thor efsanesi tam hızıyla devam ediyor. Bu kez bir felaket olan Norse kıyametini göreceğiz. Çok büyük bir tehlike altında olan Asgard ülkesinin tek umudu Thor’dur.

Ne yazık ki Thor esir düşmüştür ve yenilmez çekici ise onunla birlikte değildir. Eğer Asgard kurtulmazsa oraya Ragnarok hüküm sürecek ve Asgard’ın felaket sonu olacaktır. Bu kıyameti ve yıkımı üstlenen kişi ise Hera olacaktır.

Thor, Asgard’ı kurtarabilmek için ilk önce özgür kalmalı ve gücünü tekrar toplamalıdır. Bu sırada karşısına müttefiki Hulk çıkacaktır. Bol bol aksiyon ve macera sahneleriyle dönemin sinema gündemi oturmuş olan Thor efsane serisi izleyiciye birçok şey katacaktır.

46. Yenilmezler / The Avengers (2012)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 4 Mayıs 2012 (Türkiye)
Yönetmen: Joss Whedon
Oyuncular: Robert Downey Jr. , Chris Evans , Scarlett Johansson 
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 8.1

Marvel dünyasının en sevilen ve efsaneleşmiş olan süper kahramanları bir araya geliyor. SHIELD ismiyle tanınan bir barış örgütü dünyada ki kötülüklere ve insanlığın sonunu getirmek isteyen güçlere karşı bir şey yapmak ister ve çözümü süperkahramanları bir arada toplamakta bulur.

Bir çizgi roman efsanesi olan Yenilmezler yani The Avangers 1963 yılında ilk yayınlandığından beri çok sevildi ve çok geniş bir hayran kitlesine sahip oldu.

Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Robert Downey Jr., Chris Evans, Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Stellan Skarsgard ve Samuel L. Jackson, Mark Ruffalo gibi süper kahramanlara hayat vermş oyuncularla dolu olan filmde, yönetmenliği Joss Whedon üstleniyor.

47. Galaksinin Koruyucuları / Guardians of the Galaxy (2014)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 1 Ağustos 2014 (Türkiye)
Yönetmen: James Gunn
Oyuncular: Chris Pratt , Vin Diesel , Bradley Cooper
Tür: Aksiyon , Macera , Komedi
Süre: 
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 8.1

Peter Quill, çevrsinde maceracı yapısıyla tanınan biridir. Bir gün esrarengiz ve sıra dışı bir küreyi çalınca başı Ronan ile derde girer. Ronan ise kürenin inanılmaz gücüyle tüm dünyaya hakim olabileceğini düşünen kötü bir karakterdir.

Star – Lord lakabıyla bilinen Quill, Ronan’dan kurtulmak isterken kendini garip bir topluluğun içinde bulacaktır. Bu topluluğa girince hayatının bir daha eskisi gibi olmayacağın anlayan Quill atık Galaksinin bir koruyucusu olmuştur ve ekibe katılmıştır. Artık hepsinin görevi dünyayı ele geçirmek isteyen Ronan’ı durdurmaya çalışmak olacaktır.

48. Avengers: Sonsuzluk Savaşı / The Avengers: Infinity War – Part 1(2018)

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 27 Nisan 2018 (Türkiye)
Yönetmen: Anthony Russo , Joe Russo.
Oyuncular: Robert Downey Jr. , Chris Hemsworth , Mark Ruffalo
Tür: Aksiyon , Macera , Fantezi
Süre: 
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 9.1

Iron Man ve Kaptan Amerika arasında olan anlaşmazlıktan sonra ikiye ayrılan yenilmez süper kahramanlarımız dünyanın diğer uçlarına savrulurlar ve birbirlerinden habersizlerdir. Kendi içlerinde dünyayı korumaya çalışmaktadır.

Bu sırada dünyada sonsuz güç elde edebileceği taşların peşine düşen Thanos amacına ulaşmak üzeredir. Dünya için çok büyük bir tehdit olan Thanos’u yenebilmek için süper kahramanlarımız güçlerini birleştirmek zorunda kalacaktır.

En çok sevilen ve efsaneleşmiş kahramanlarımızın tekrar bir araya gelişinin ve dünyayı kurtarmak için savaşmalarını seyredeceğimiz heyecan aksiyon ve macera dolu sahneleriyle izleyiciyi büyüleyecek. Süper kahramanlarımıza hayat veren ve görmeye alışkın olduğumuz simaları göreceğimiz filmde heyecan dorukta olacak.

49. Deadpool 2 (2018) IMDb: Henüz Vizyonda Değil

marvel filmleri

Vizyon Tarihi: 18 Mayıs 2018 (Türkiye)
Yönetmen: David Leitch
Oyuncular: Ryan ReynoldsJosh BrolinMorena Baccarin
Tür: Aksiyon , Macera , Komedi
Süre: 
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.9

İlk filminde heyecan dolu maceralara koşarken izlemiştik Deadpool’u.

Bu sefer dünyayı ve insanlığı koruyarak kahramanlık hayatını da sürdürürken diğer yandan özel hayatını da ihmal etmeyen Deadpool sevgilisi Vanessa ile mutlu bir birliktelik yaşamaktadır. Hayatını böyle sürdürürken bir anda yine kendini maceranın içinde bulacaktır.

Cable’nin gelecekten gelmesi ve tehdit olarak gördüğü bir çocuğu yok etmek istemesi Deadpool’u zorlu bir yola sokar. Zorlu seçimlerin ve aksiyon sahnelerinin bol olduğu filmde Deadpool hem sevdiği insanları korumak için verdiği savaşı hem de dünyayı kurtarmak için verdiği zorlu mücadeleyi gözler önüne seriyor.

Listemiz olan marvel fimleri, son olarak deadpool ile son buldu. Bunun yanında eğer güvenilir ve kaliteli bir film indirici arıyorsanız, film indirme programı makalemize bakabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz!

Yorumlar (2)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 3 yıl önce

günceller misiniz lütfen 🙂

    Mustafa 3 yıl önce

    en kısa zamanda