Facebook, dünyada en çok tercih edilen sosyal ağlardandır. Aktif olarak kullanıcı sayısı gün be gün artan teknoloji şirketi Facebook, son güncellemesi ile birlikte güvenlik önlemleri artmıştır. Şifresini veya hesap bilgilerini unutan Facebook kullanıcıların uygulamaya giriş yapması için farklı doğrulama adımlarından geçmesi gerekmektedir. Facebook, çıktığı ilk günden itibaren başlangıçta kayıt oluşturmasını ister. Dahası kayıt sırasında isim, soy isim, cep telefonu numarası yada e-posta adresi, doğum tarihi şifresi gibi bilgilerin eklenmesi istenmektedir. Bu bilgiler altında uygulamaya giriş yaparken e-posta adresi yada cep telefonu numarası ve şifre kullanılır. Bu sebeple kullanıcıların giriş yapabilmesi için bu bilgileri aklında tutması gerekir. Yinede Facebook şifremi unuttum kod gelmiyor, diyorsanız haberimize bakmanızda fayda var.

Bilgilerin unutulursa; Facebook hesap kurtarma işlemleri takip edilebilir. Güvenliği bir numarada tutan Facebook, kurtarma işlemlerinde genel olarak ikili doğrulama kodlarından faydalanır.

Facebook Şifremi Unuttum Kod Gelmiyor?

Facebook Sifremi Unuttum kod gelmiyor

Facebook şifrenizi unutmuş olabilirsiniz yada çeşitli nedenlerden dolayı giremiyor olabilirsiniz. Facebook’un size vermiş olduğu ana sayfasında çıkan ”şifreni mi unuttun” kısmına tıklayarak şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Şifreyi yenilemek için ise Facebook tarafından gelen kodu girmeniz gerekmektedir. Kodu alabilmek için ise hesabınızla bağlantılı olan E-postaya yada telefona erişiminiz olması gerekmektedir.

face sifremi unuttum

 • Bilgilerinizi hatırlamıyorsanız; ”şifreni mi unuttun?” yazısına tıklayarak şifre sıfırlama adımlarını başlatın.
 • facebook sifremi unuttum ne yapabilirim
 • Şifreyi yenilemek için hesap sahibine kod gönderilir. Kodu cep telefonuna yada E-posta ile alabilirsiniz.
 • Kodu e-postayla gönder yazısının sol tarafındaki boşluğu işaretleyin ve Devam kısmına basın.
 • facebook sifremi unuttum 2020
 • Kod içeren mesaj kutusuna gelmiştir. Gönderilen kod 6 haneden oluşmaktadır.
 • Kodu girdikten sonra devam kısmına basın.
 • facebook sifremi unuttum kod gelmiyor 2020
 • Yeni şifre en az 6 karakter uzunluğunda rakam, harf ve noktalama işaretleri oluşturacak şeklinde olmalıdır.

Not: Facebook şifremi unuttum kod gelmiyor diyorsanız yukarıdaki işlemleri adım adım uygulayın, eğer e posta ve telefonunuza kod gelmiyor ise büyük ihtimalle spam olarak algılanmış olacaksınız, bu sebeple yapmanız gereken bu işlemleri denedikten sonra 1-2 saat aralığında beklemeniz olacaktır.

Facebook Şifresini Unuttum Nasıl Bulabilirim?

Facebook hesabınızda kayıtlı cep telefonu, e-posta yada kullanıcı adı bilgilerinden birini veya birkaçını hatırlamıyorsanız; panik yapmanıza gerek yoktur. Facebook’un hesap bul sayfasından hesabınıza ulaşabilirsiniz.

facebook sifremi unuttum nasil degistirebilirim

 • Hesabı almak için kod almak istediğiniz telefon numarasını girerek Ara kısmına basabilir yada e-posta adresini yaza basabilirsiniz. Burada tavsiyemiz şu ana kadar kullandığınız tüm cep telefonu numaralarını yada E-posta adresinizi girmeniz yani denemeniz çok iyi olacaktır.
 • Hesabınıza cep telefonu numaraları yada e-posta adreslerinden birini eklemiş daha sonrasında girdiğiniz bilgileri unutmuş olabilirsiniz.
 • facebook sifremi unuttum giris yapamiyorum
 • Şifreyi yenilemek için ise kısa mesaj ve E-posta ile kod alabilirsiniz.

Facebook Şifremi Unuttum E Posta Erişimim Yok

E-posta erişiminin olmadığında ise cep telefonu numarasına kod istemeniz gerek. Bu arada Facebook şifremi unuttum telefona kod gönder işlemi ile gelen kodu şifre yenileme işleminde kullanabilirsiniz.

 • Numaranızı başında ülke koduyla birlikte girdiğinizden emin olun.
 • Şehir yada ülke kodunun başındaki sıfırları, artı işaretlerini (+) ve diğer özel karakterleri yazmayın.

Not: Cep telefonuna kod isterken yukarıdaki işlemlere dikkat edin.

 


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!