Gmail, Google’ın internet aleminde kullanıcılarına sağladığı en büyük faydalardan biridir. Günlük hayatta en çok kullanılan mail modellerinden biridir. Google’a ait kullanılan hesaplarda büyük önem taşımaktadır. Veri ve fotoğraf depolamada çok işe yaramaktadır. Fakat bazen kullanıcılar açtıkları hesapta şifreleri unutabiliyor. Peki Gmail şifremi unuttum ne yapabilirim? diyorsanız çok basit adımlarla hesaba tekrar giriş sağlayabilirsiniz. iOS, Android ve PC üzerinde şifre sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 • Gmail şifrenizi sıfırlamak için giriş ekranında Şifremi unuttum seçeneğini seçin.
 • Şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı, kurtarma telefon numaranıza veya e-posta adresinize gönderilecektir.
 • Gmail şifrenizi sıfırladıktan sonra yeni bir tane oluşturmanız gerekecektir.”

Eğer bu yazıyı okuyorsanız Gmail ile bir sorun yaşıyor demeksiniz. Tabi ardından yaşanan panik halini de anlıyoruz. Çünkü içinde veriler, fotoğraflar bulunan Gmail’in durumunu merak etmeniz olası. Ama her şeyin haricinde sakin olun. Hesabınızı tekrar aktif bir şekilde kullanmanıza yardım edeceğiz.

Gmail şifrenizi bilgisayarınızdan yada akıllı telefonunuzdan sıfırlamak çok kolaydır. Başlangıçta bir kurtarma yöntemi (yedek e-posta yada telefon numarası) belirlediğiniz sürece çok şanslısınız demektir. Gmail şifrenizi hem telefonunuzdan hem de bilgisayarınızdan nasıl sıfırlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Gmail Şifremi Unuttum Nasıl Öğrenebilirim?

Gmail, yaptığınız ayarlara bağlı olarak size birincil kimlik doğrulama yöntemi gösterebilir. Hesabınıza yeniden erişim sağlamak için talimatları izleyin.

 • İlk olarak Gmail’e giriş sağlayın ve ardından unuttuğunuz mail adresinizi girin ve İleri kısmına tıklayın.
 • Bu kısımda Başka bir yöntem dene yerine tıklayın.
 • Burada doğrulama kodu alın seçeneği çıkacaktır. Telefonunuza doğrulama kodu gönder kısmına tıklayarak Kod gelecektir kodu girerek hesabınızı kurtarabilirsiniz. Eğer telefonu bilmiyorsanız yada kod gelmiyorsa Başka bir yöntem dene kısmına tıklayın.
 • Bu kısımda Mail adresinize gelen kodu girerek hesabınızı geri alabilirsiniz. Fakat E mail adresinizi de ulaşamıyorsanız Başka bir yöntem dene kısmına tekrardan tıklayın.
 • Burada son olarak eğer hesabınız Family Link ile yönetiliyorsa anne yada babanızın e postasına şifre gitmiş olacaktır.

Not: Eğer bu yöntemlerin hepsini denediniz ve işe yaramadıysa son olarak Google destek https://support.google.com/accounts/troubleshooter/ adresi bulunmaktadır. Burada şifrenizi unuttunuz kısmına tıklayarak destek talebinde bulunabilirsiniz.

SIK SORULAN SORULAR

Gmail Doğrulama Kodu Gelmedi, Ne Yapmalıyım?

Gmail doğrulama kodunun gelmediği durumlarda öncelikle Spam klasöre bakın. Hala ulaşamıyorsanız, alternatif doğrulama yöntemlerini deneyin.

Gmail şifresi sıfırlama linki neden çalışmıyor olabilir?

Şifre sıfırlama linki bazen belirli koşullar altında çalışmayabilir. Örneğin, bazı güvenlik önlemleri nedeniyle bağlantıya erişim engellenebilir. Bu durumda, şifre sıfırlama işlemini tekrar başlatmanız gerekebilir.

Gmail Şifremi Sıfırlamak için Ne Tür Bilgilere İhtiyacım Var?

Gmail şifresini sıfırlamak için genellikle hesabınızla ilişkilendirilmiş bir alternatif e-posta adresi ve telefon numarası gibi doğrulama bilgilerine ihtiyacınız olacaktır.

SONUÇ

Gmail şifre değiştirme işlemini bilgisayar, Android ve iOS cihazlarında yukarıdaki gösterdiğimiz adımlara değiştirebilirsiniz. Telefon numarasına ulaşamıyorsanız Email ile eğer Email’e ulaşamıyorsanız da Google support kısmına tıklayarak hesabınız ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (2)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 3 hafta önce

Ben eski hesabıma erişmek istiyorum yeterli kanıta sahip değilsiniz diyor zaten kurtarma telefonu yok e posta aynı şekilde napicam yardım eder misiniz

  Mustafa İyitütüncü 3 hafta önce

  o zaman en şık kalıyor Gmail’e support destek talebinde bulunmalısınız yada konu açabilirsiniz. Yazının içerisinde en sonda linki var oradan bakabilirsiniz.