Günümüzde Hotmail en çok kullanılan faktörlerden biridir. Kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra sürekli açık kaldığı için tekrar tekrar giriş yapılmamaktadır. Tabi durum böyle olunca şifre unutulmaktadır. Kullanıcılarda hotmail şifremi unuttum nasıl değiştirebilirim diyorsanız çözümlerine bakalım.

Hotmail şifrenizi unuttuysanız, endişelenmeyin, şifrenizi sıfırlamak için birkaç adımı takip edebilirsiniz:

Hotmail Hesap Kurtarma Nasıl Yapılır?

Hotmail hesabınızı kurtarmanın birden fazla yolu vardır. Özellikle de geçmişte hesabınıza bir telefon numarası eklediyseniz işler sizin için çok daha kolay bir hal alır.

Unutmayın ki Hotmail hesabınızı kurtarabilmek için hesabınıza ait mail adresini tam olarak bilmeniz gerekir.

Mail adresinizin ne olduğunu unuttuysanız maalesef yapılacak pek bir şey yok. Mail adresinizi biliyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın;

1- Öncelikle Login Live web sayfasına ilerleyin ve hesabınıza E-posta adresini, telefon numaranızı veya Skype kullanıcı adınızı girerek İleri butonuna tıklayın.

Hotmail Şifremi Unuttum

2- Bir sonraki adımda parola giriş ekranı gelecektir. Bu ekranın alt kısmında yer alan Parolanızı mı unuttunuz? Alanına tıklayın.

3- Bu aşamada size farklı seçenekler sunulacaktır.

Kurtarma E-postası ile Hotmail Hesap Kurtarma

Hesabınızı oluştururken Hotmail hesabınıza ikinci bir e posta adresi eklediyseniz, hesap kurtarma işlemi esnasında o hesaba bir şifre gönderilir ve ilgili alana o şifreyi girerek yeni bir şifre oluşturmanız sağlanır.

Hotmail Şifremi Unuttum

Resimdeki gibi başlangıç harfleri verilen kurtarma e-postanızın tamamını girin ve Kod Alma butonuna tıklayın.

Hesabınıza eklediğiniz mail adresine 6 haneli bir kod gönderilecektir. Kodu ilgili alana yazarak İleri butonuna tıklayın ve aşağıdaki gibi yeni parola belirleme ekranını kullanarak şifrenizi seçin.

Hotmail Şifremi Unuttum

Daha sonra hesap bilgilerinizi kullanarak Hotmail hesabınıza giriş yapın.

Telefon Numarası ile Hotmail Hesabı Kurtarma İşlemi

Şayet hesabınıza eklediğiniz mail adresinizi hatırlamıyorsanız veya mail adresine erişiminiz yoksa –geçmişte hesabınıza eklediyseniz- kurtarma işlemi için telefon numaranızı da kullanabilirsiniz.

Telefon Numarası ile Hotmail hesabı kurtarma işlemi için ekranda gösterilen yere telefon numaranızın son 4 hanesini girin ve Kod Alma butonuna tıklayın.

Hotmail Şifremi Unuttum

Cep telefonunuza gönderilen 4 haneli şifreyi ilgili alana girin ve İleri butonuna tıklayın ve aşağıdaki gibi yeni parola belirleme ekranını kullanarak şifrenizi seçin.

Daha sonra hesap bilgilerinizi kullanarak Hotmail hesabınıza giriş yapın.

Kurtarma E-Postanız veya Cep Telefonunuz Yoksa

Hotmail şifremi unuttum nasıl bulurum sorusuna yanıt arayan birçok kullanıcı maalesef yukarıda bahsettiğimiz telefon numarası ve kurtarma e-postası ile Hotmail kurtarma işlemini yapamıyor.

Çünkü zamanla cep telefonu numaralarımız değişebiliyor veya kurtarma e-postasını unutabiliyoruz. Bu durumlarda da hesabı kendi başımıza kurtarmamız mümkün olmuyor ve Microsoft Hotmail ekibinden destek almamız gerekiyor. Bu işlemi yapmak için;

Parolanızı mı unuttunuz? Ekranının altında yer alan Bende bunlardan hiçbiri yok alanına tıklayın.

Hotmail Şifremi Unuttum

Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi ön bilgi formunu doldurun ve İleri butonuna tıklayın.

Hotmail Şifremi Unuttum

Bir sonraki aşamada ise sizden hesabınıza dair kişisel bilgileri girmeniz istenecektir. İsim soy isim şehir gibi bilgileri girin ve İleri butonuna tıklayın.

Bir sonraki aşamada ise hesabınıza dair hatırladığınız şifreleri girin ve formu kendi bilgilerinize göre doldurarak İleri butonuna tıklayın.

Burası Çok Önemli! 🙂 SONUÇ

Bu alanda hesabınızdan gönderilen maillere ait bilgileri girmeniz istenecektir. Örneğin mail adresinizden bir arkadaşınıza veya şirkete mail gönderdiyseniz buradan belirtebilirsiniz.

Girdiğiniz tüm bu bilgiler değerlendirilecek ve doğru bilgiler vermiş olmanız durumunda yeni şifre alma ekranı sizi karşılayacaktır.

Bu yazımızda geçmişten beri sıklıkla kullanılan Hotmail hesabı için şifre kurtarma işleminin nasıl yapılacağını anlattık. Bu işlemlere rağmen şifrenizi öğrenemediyseniz aşağıdaki yorum satırını kullanarak durumu bizlere bildirebilir ve yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Yorumlar (11)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Gözde 6 ay önce

Bu yöntemlerle hesabımın şifresini bulamıyorum çünkü doğru bilgileri hatırlamıyorum başka bi yol varmı

Anonim 2 yıl önce

Hotmail hesabıma erişim sağlayamıyorum lütfen yardımcı olun

Anonim 3 yıl önce

Hesabıma giremiyorum kimlik doğruluk kodu var diye oda gelmiyor kod lütfen yardım edin

Anonim 3 yıl önce

olmuyor olmuyor olmuyorr kafayı yedirtir insanaa

    Mustafa 3 yıl önce

    tam olarak sorun nedir

Burcu 3 yıl önce

Mrblr ben bu dediklerinizin hepsini yaptım ama hiçbir şekilde geri alamadım hesabımı yardımcı olurmu sunuz.

selen 3 yıl önce

Hİiçbir yöntemle çözemedim,yardımcı olur musunuz?

Anonim 4 yıl önce

Merhaba ben sadece girdiğim şifrelerden birini hatırlıyorum yeterli olurmu

    Mustafa İyitütüncü 4 yıl önce

    evet

Anonim 4 yıl önce

Merhaba şifremi hatırlamıyorum gelen maili de mesaji da açamıyorum çünkü mail sifresini de hatırlamıyorum ve tlfn numarası eski numara Acaba nasıl bir yol izlemem gerekir ?

Husniye 4 yıl önce

Merhaba eski hotmail hesabıma dair hiçbir şey hatirlamiyorum nasıl kurtarırım acaba yardım eder misinz