Microsoft hesabı silme linki ile ilk olarak Start kısmına basın. Ayarları Başlat kısmına tıklayın. Hesaplar kısmına basın.

Kişinin adını yada e-posta adresini, sonra da Kaldır kısmını seçin. Açıklamayı okuyun ve Hesabı ve verileri Sil kısmını seçin.

Microsoft Hesabı Silme

Microsoft Hesabi Silme

Microsoft hesap silme işleminde yapmanız gerekenlere bakalım.

Hesap silme işlemini gerçekleştirmeden Microsoft hesaplarında depoladığınız görsel ve belgeleri kopyalamalısınız. İşlemin ardından hesap silme işlemi yapabilirsiniz.

Microsoft Hesap Silme Linki

1- İlk olarak öncelikle, Microsoft hesap silme işlemini bilgisayar yada cep telefonunuzdan yapabilirsiniz. Microsoft’un resmi web sitesine giriş yapın.

Screenshot 13

2- Yukarıdaki verdiğimiz linke tıkladıktan sonra kullanıcı bilgilerinizi girin ve “Next İleri” butonuna tıklayarak oturum açın.

3- Hesaba giriş yaptıktan sonra Microsoft hesabınızı kapatmak isteyip istemediğinizi belirten bir sayfa açılacaktır. Burada “Next İleri” seçeneğine tıklayın.

Screenshot 14

4- Açılan ekranda, hesap silme işleminizde onay vermeniz gereken maddeler yer alır. Bu adımda hesap silme işlemini kalıcı olarak yapabilmek için listedeki bütün şartları kabul etmeniz gerekir.

Şartları işaretledikten sonra alt bölümde hesabınızı kapatma sebebini soran kutuda, kendinize uygun olan bir nedeni seçin ve “Mark account for closure (Hesabı Kapat)” butonuna basın.

Screenshot 15 2

5- Son olarak ise; karşınıza Microsoft hesabınızı kalıcı olarak sildikten sonra işlemin ne zaman gerçekleşeceğini gösteren bir tarih çıkar. Bu noktada, sayfanın sol altında yer alan “Done (Bitti)” butonuna tıklayarak Microsoft kalıcı hesap silme işlemini tamamlayın.

Screenshot 16 2

Microsoft Hesabını Kalıcı Olarak Sildikten Sonra İşlemi Geri Almak Mümkün Mü?

Microsoft hesap silme işleminin son kısmında karşınıza bir tarih çıkacaktır. Microsoft hesap silme işleminin yapıldığı andan 60 gün sonrasına işaret etmektedir.

Microsoft hesabınıza kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmayı denerseniz hesabınız yeniden aktifleşir. Silme işlemi iptal edilir.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER