Sildiğiniz bir öğeyi geri almak istiyorsanız, orada olup olmadığını görmek için çöp kutunuza gidin ve onu kontrol edin. Android telefon veya tabletinizde Google Fotoğraflar uygulamasını açın. En altta, Kitaplık Çöp Kutusu’na gidin. Geri yüklemek istediğiniz fotoğraf veya video oradaysa ona dokunup basılı tutun. Alt tarafta, Geri Yükle’ye dokunun.

Silinen Videoları Geri Getirme 2023 [iOS, Android ve PC] Güncel

Günümüzde birçoğumuz anılarımızı video ve fotoğraf dosyaları olarak cep telefonumuzda veya bilgisayarlarımızda saklıyoruz.

Elbette bizim için oldukça önemli olan bu dosyaların dijital ortamda saklanması, zaman zaman istemsizce silinmelerine yol açabiliyor.

Bu durum elbette oldukça üzücüdür ve kullanıcıların birçoğunun bazı programlar yardımıyla silinen videoları geri getirme programsız, programı ve uygulaması olmak üzere hepsini derledik.

Biz de bu yazımızda hem cep telefonlarında hem de kişisel bilgisayarda silinen video ve fotoğrafların nasıl kurtarılacağını detaylıca anlatacağız. Hepsine bakalım.

Silinen Videoları Geri Getirme

Silinen Videoları Geri Getirme Programı PC

Geniş depolama alanına sahip olması ve cep telefonlarına nispeten daha güvenilir bir yapıya sahip olması nedeniyle birçoğumuz videolarımızı ve fotoğraflarımızı yedeklemek için kişisel bilgisayarları tercih ediyoruz.

Ancak bazen bilgisayardaki çökme durumları ve klasörlerin yanlışlıkla silinmesi veri kayıplarına neden olabilir. Ancak bilgisayar üzerinde silinen dosyalar aslında tam olarak kaldırılmazlar. Yapmamız gereken tek şey HDD’nin derinliklerinde saklanan silinmiş dosyaları ortaya çıkabilecek bir program kullanmaktır.

EaseUS Data Recovery Wizard bu konuda bilinen en iyi uygulamalardan bir tanesidir. Tamamen ücretsiz olan bu program, HDD üzerinde silinmiş olan dosyaları tekrar ortaya çıkarır ve kurtarılmasını sağlar. Elbette bu işlem aslında tamamen şans meselesi. Silinen dosyaların tamamını kurtaramayabilirsiniz ancak EaseUS Data Recovery Wizard, dosya kurtarma yüzdesi en yüksek olan programlardan biridir. EaseUS Data Recovery Wizard’ı bu şekilde kullanabilirsiniz;

  • Öncelikle bu adrese tıklayın ve Free Download butonuna tıklayın. Setup dosyası inmeye başlayacaktır. İndirilen Setup dosyasını açın ve Şimdi Yükle butonuna tıklayın. (Evet, uygulamanın Türkçe dil desteği mevcut)
  • Yaklaşık 45 MB’lık kurulum dosyası indirilecek ve kurulum tamamlanacaktır. Kurulumdan sonra programı çalıştırın.
  • İlk açılışta sizi şöyle bir ekran karşılayacaktır;

Silinen Videoları Geri Getirme

  • Bu ekran üzerinde silinen video ve resimlerinizin olduğu disk bölümünü seçmeniz gerekiyor. Örneğin silinen videolar ve resimler D diskinde ise bu diskin üzerine gelerek Tara butonuna tıklamalısınız.

Silinen Videoları Geri Getirme

  • Bu işlemden sonra EaseUS Data Recovery Wizard programı seçmiş olduğunuz diski tarayacak ve kurtarılabilecek tüm dosyaların listesini sunacaktır. Kurtarmak istediğiniz dosyaları seçerek Kurtar butonuna tıklayın. Bu işlemden sonra size kurtarılan dosyaların kaydedileceği dizin sorulacaktır. Dizin seçerek Tamam butonuna basın.

Silinen Videoları Geri Getirme

Not: EaseUS Data Recovery Wizard programı son zamanlarda en çok yükselişe geçen veri kurtarma programlarından biridir. Bu program ile dosyalarınızı kurtaramazsanız alternatif olarak Pandora Recovery ve Recuva adlı programları da deneyebilirsiniz.

Silinen Videoları Geri Getirme Windows

Windows işletim sisteminde uzun yıllardan beri sistemin bir parçası haline gelen Sistem kurtarma seçeneği de silinen video ve resim dosyalarınızı kurtarmanıza yardımcı olabilir. Örneğin bir video dosyanızın silindiğini fark ettiniz ama 1 ay önce o dosyanın bilgisayarınızda olduğundan eminseniz sistemi o tarihe geri alarak dosyalarınızı kurtarabilirsiniz. Windows üzerinde sistem geri alma işlemi şu şekilde yapılır;

  • Win + S tuşlarına basarak arama ekranını açın ve kurtarma yazın. Çıkan seçenekler arasında Kurtarma etiketine sahip seçeneğe tıklayın.

Silinen Videoları Geri Getirme

  • Açılan yeni pencerede Sistem Geri Yüklemeyi Aç seçeneğine tıklayın.

Silinen Videoları Geri Getirme

  • Bu ekranda bilgisayarınızı geri alabileceğiniz tarihler listelenir. Silinen video veya resimlerinizin mevcut olduğu tarihi seçerek İleri butonuna tıklayın. Bir sonraki ekranda Son butonuna tıklayın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Silinen Videoları Geri Getirme

  • Sistem geri yükleme işlemi kurtarılacak dosya miktarına ve sistem değişiklik oranına bağlı olarak uzun sürebilir. İşlem bitmeden kesinlikle bilgisayarı kapatmayın. Kurtarma işlemi bittikten sonra dosyalarınızı kontrol edebilirsiniz.

Silinen Videoları Geri Getirme Android

Cep telefonlarında kullanılan kamera lenslerinin her geçen gün daha da gelişmesi, bu cihazların fotoğraf makinelerine olan talebin de her geçen gün daha da azalmasına neden oldu.

Bu nedenle birçoğumuz artık anı ölümsüzleştirmek için cep telefonumuzu kullanıyoruz. Ancak bazen cep telefonunda depoladığımız videolar ve resimler bazı durumlarda silinebilir. Elbette bu durum oldukça üzücü ancak yapabileceğiniz bazı işlemler sayesinde Android silinen videoları geri getirme işlemini yapabilirsiniz.

Google Fotoğraflar Uygulamasını Kontrol Edin

Android cep telefonlarında Google’ın sunmuş olduğu en iyi özelliklerden biri de telefonumuzdaki resim ve videoların Google sunucularında ücretsiz yedeklenmesidir.

Cep telefonunuzda Google Fotoğraflar uygulaması yüklü ise çok büyük ihtimalle silinen video ve resimleriniz Google hesabınıza yedeklenmiştir.

Bu işlemi kontrol etmek için öncelikle Google Fotoğraflar web sitesinde telefonunuzda kullandığınız Gmail hesabınız ile oturum açın.

Google hesabınızda yedeklenen tüm fotoğrafları ve videoları ana sayfada göreceksiniz. Ana ekran üzerinde silinen video ve fotoğraflarınızı göremezseniz, sol menüyü açın ve Çöp Kutusu seçeneğine tıklayın. Telefonunuzdan silinen resim ve videoları bu alanda bulabilirsiniz.

Silinen Videoları Geri Getirme android

Android ve iPhone Silinen Videoları Geri Getirme Uygulaması

Tıpkı Windows ortamında olduğu gibi Android işletim sisteminde de dosya sistemini tarayıp silinen video ve resim dosyalarını kurtarmamızı sağlayabilecek bazı uygulamalar mevcut. EaseUS MobiSaver for Android programı Android üzerindeki silinen multimedya dosyalarını kurtarma konusunda oldukça iyi iş çıkarıyor.

Öncelikle buraya tıklayarak programı bilgisayarınıza indirin ve kurun. Programı açın ve telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. Start tuşuna basarak silinen dosyaları kurtarma işlemini başlatın.

Silinen Videoları Geri Getirme iphone

Not: EaseUS MobiSaver for Android programı sadece Root edilmiş telefonlarda çalışır. Telefonunuz Android değil de iOS işletim sistemine sahip bir iPhone ise silinen videoları geri getirme iPhone işlemi için EaseUS MobiSaver For iPhone programını indirmeniz gerekiyor.

Dosya Güvenliği için Öneriler

İster bir doğum günü partisi olsun ister bir buluşma. Bazı anlar çok önemlidir ve bu anları ölümsüzleştirmek için fotoğraf veya video kayıtları alırız.

Dijital ortamda olan bu dosyalar her an silinebilir. Ancak iyi bir bulut teknolojisi uygulaması kullanarak dosyalarınızı güvende tutabilirsiniz. Android işletim sistemi için Google Drive, iPhone cihazlar için ise iCloud uygulamaları veri depolama için oldukça kullanışlı ve güvenilirdir.

Silinen Videoları Geri Getirme google

Bu yazımızda Android, iOS ve Windows işletim sistemleri için resim ve video kurtarma işleminin nasıl yapılacağını detaylıca gösterdik. Verilerinizi kurtarmakta sorun yaşarsanız veya işlemler hakkında merak ettikleriniz varsa, aşağıdaki yorum sekmesini kullanarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER