İlk olarak Menüden Ayarlar öğesine dokunun. Bağlantılar sekmesine dokunun. Mobil Erişim Noktası ve İnternet Paylaşımı sekmesine dokunun. Mobil Erişim Noktası sekmesine dokunun.  Kapalı olan seçeneği Aktif duruma getirerek İnternet Paylaşımı yapabilirsiniz.

telefondan telefona bluetooth ile internet paylaşımı

Cep telefonunda internet paylaşımı Android de yapabilmek için ilk önce Ayarlar kısmına girin. Ağ ve internet kısmına girin. Hotspot ve Tethering kısmına basın.

Hotspot bu menüyü aktif ettiğinizde interneti var olan ayarlar ile kablosuz paylaşıma açın. Ağa isim verebilir, şifresiz yada şifreli yapabilir, birde telefon destekliyorsa 5 GHZ olarak seçebilirsiniz.

Bluetooth Tethering, interneti telefondan telefona bluetooth ile internet paylaşımı yapabilirsiniz. Usb Tethering ile kablolu olarak interneti paylaşabilirsiniz.

Cep telefonunuzda internet paylaşımı genellikle “tethering” veya “mobil hotspot” olarak adlandırılır. Bu özellik, cep telefonunuzun mobil veri bağlantısını kullanarak diğer cihazlara internet erişimi sağlar.

Telefondan Telefona Bluetooth İle İnternet Paylaşımı

Telefondan telefona bluetooth ile internet paylaşımı olarak sizlerle paylaştık. Aşağıdaki adımları uygulayarak yapabilirsiniz.

telefondan telefona bluetooth ile internet paylaşımı

1- İlk olarak üst kısımdan mobil veri kısmını açalım.

2- Mobil erişim noktası ve internet paylaşımını açalım.

3- Ardından Bluetooth Bağlantı noktasına dokunalım.

Android Telefon İnternet Paylaşımı

Android telefonlarda internet paylaşımını aşağıdaki adımları uygulayarak yapabilirsiniz. Dikkat edilecek husus internet erişim noktasıdır.

android telefonlarda internet paylaşımı

1- İlk olarak Ayarlar kısmına girelim, Bağlantı kısmından İnternet paylaşımı kısmına girin.

2- Wifi Hotspot giriş yapın ve Wifi Hotspot Ayarla menüsünden isim ve şifre vererek işlemi tamamlayın.

3- Kaydet deyip, Wifi Hotspot aktif hale getirerek internetinizi paylaşabilirsiniz.

iPhone İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

iPhone internet paylaşımı Android telefonlara göre biraz daha basittir. Aşağıdaki yöntemleri uygularsanız interneti paylaşabilirsiniz.

iphonedan internet paylaşma

1- İlk olarak Ayarlar kısmına girin.

2- Kişisel erişim noktası kısmına tıklayın.

3- İnterneti aktif hale getirin isim ve şifre koymayı unutmayın.

Tuşlu Telefonlarda Bluetooth İle İnternet Paylaşımı

Tuşlu telefonlarda internet paylaşımı da diğerleri gibidir. Yalnız burada internet çok yavaş olabilir. Aşağıdaki yöntemler ile internetinizi paylaşabilirsiniz.

1- İlk olarak telefonun bluetooth kısmını açalım.

2- Daha sonra bağlanacağınız cihazın bluetooth kısmını açın. Telefonu tanımlayacaktır.

3- Telefonda etkin cihazlar kısmına gelin. Telefonun bağlandığı cihazı gösterecektir.

Telefonlarda İnternet Paylaşımı Yapmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Telefonlarda rast gele internetimizi paylaşabiliyoruz. Yakın çevremiz, arkadaşlarımız yada ailemiz internetimizi açmamızı istediklerinde internetimizi paylaşıyoruz, bu noktada dikkat edilecek hususlar var, gelin birlikte bakalım.

1- Şarjınız %100 İse Kısa Süre Sonra Bitebilir

Telefonunuzun şarjını doldurdunuz ve şarjdan yana bir sıkıntınız yoktur, fakat bir arkadaşınız sizden interneti paylaşmanızı istedi ve bir süre kullandı ise şarjınız tamamı ile bitebilir.

Normalde bile telefonun internetini kullandığınız zaman bile şarjınız normalden 2 kat daha fazla tükenmektedir, birde interneti paylaşımınıza açtığınızda şarj kısa sürede tükenecektir.

Android telefonlarda özellikle şifre koymayı unutmayın. Telefon interneti şifre koymazsanız farklı kişiler internete bağlanabilir ve internetinizi kullanabilir.

2- İnternet Paketiniz Bir Anda Bitebilir

İnterneti açık unuttuğunuzda, karşı tarafta veya sizde herhangi bir güncelleme olduğundan haberiniz olmadan internetinizi tamamı ile bitebilir. Bu durumu göz önünde bulundurarak internetinizi dikkatli kullanmanızda fayda vardır.

Son olarak, sizler için araştırıp birçok yöntemden bahsettik. Bizim de kullandığımız yöntemler yukarıda mevcuttur. Güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz. Eğer takıldığınız veya yapamadığınız bir aşama olursa lütfen yorumlarda belirtin. Hemen cevap verelim.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER