Twitter şifre değiştirme sürecinde nasıl hareket edilmeli ve hangi adımlar atılmalı buna dair her şeyi bu yazımızın devamında kolayca bulabilirsiniz.

Popüler online sosyal medya platformları arasında yer alan Twitter, tüm dünyada oldukça fazla sayıda kişi tarafından kullanılıyor.

Bu kadar kişinin etkin olduğu bir alanda daima güvenlik dinamiklerinin de en iyi şartlarda sağlanması gerekiyor.

Çünkü bazen niyeti kötü olan kişilerce kullanıcıların hesapları ve hesap şifreleri ele geçirilebiliyor. Bu bakımdan yeri geldiğinde herkesin duruma göre şifre değiştirme işlemlerini başarıyla yapabilmeleri önem arz ediyor.

Twitter şifrenizi değiştirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

Twitter Şifre Değiştirme Uyarısı

Bazen Twitter, kullanıcılarını şifrelerini ani şekilde sıfırlamak durumunda kalabiliyor. Çünkü ilgili hesap üzerinde bir güvenli riski olduğunu fark ediyor ve bu şekilde bir müdahalede bulunabiliyor.

Hali hazırda zaten bununla alakalı olarak kullanıcıya bir mail bildirimi de gönderebiliyor.

Eğer bu yönde bir uyarı alırsanız sizlerin de burada yapması gereken şey, yeni ve güçlü bir şifre belirleyerek yolunuza devam etmenizdir.

Bu arada Twitter şifremi unuttum e postamı bilmiyorum diyorsanız buradan da https://webhakim.com/twitter-sifremi-unuttum-e-postami-bilmiyorum.html bakabilirsiniz.

Twitter Hesap Kilitlenmesi

Twitter kullanıcıları çeşitli durumlarda hesaplarının aniden kilitlenmesi durumuyla da karşı karşıya kalabiliyorlar. Bu sorun da yine hesap sahipleri bir ölçüde rahatsız edebiliyor. Bunun meydana gelmesinin ardında da hesap güvenliğine ilişkin birtakım dinamikler yer alıyor.

Doğru adımlar izlendiğinde bu kilit kaldırılabiliyor. Twitter üzerinde hesabınız kilitlenmiştir ibaresine tıklayıp ‘’başla’’ denmeli ve ardından mobil numara bilgisi ilgili yere girilmelidir

. SMS doğrulamasından sonda gönder kısmına tıklanmalı ve kilit açılmalıdır.

Twitter E-posta Adresinizi Unuttuysanız Tıklayın.

Twitter Şifre Değiştirme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kullanımı her açıdan oldukça pratik ve kolay olan Twitter platformunda şifre değiştirme işlemlerinin herkes tarafından kısa sürelerde yapılabilmesi mümkündür. Bunun için yalnızca sırasıyla birtakım adımların izlenmesine ihtiyaç vardır.

 • Twitter hesabınıza normal şekilde giriş yapın, Twitter Şifre Değiştirme
 • Sonrasında ana sayfada hemen göreceğiniz üzere ‘’daha fazla’’ kısmına tıklayın,
 • Açılan ekranda ‘’ayarlar ve gizlilik’’ yazısına dokunun,
 • Devamında ‘’hesabın’’ bölümünden ‘’şifreni değiştir’’ alanına ulaşın, Twitter Şifre Değiştirme
 • Şifreni değiştire tıklayın ve mevcut şifrenizi ilk kutucuğa girin, Twitter Şifre Değiştirme
 • Ardından alttaki boşluklara ise yeni şifrenizi ekleyin,
 • Son aşamada ‘’kaydet’’ diyerek tüm işlemleri tamamlayın,

Twitter üzerinde genel olarak bu basit adımları takip ederek rahatlıkla giriş şifrenizi değiştirebilirsiniz. Yeni belirleyeceğiniz şifrenin her açıdan güçlü ve kolay tahmin edilebilir olmamasına mutlaka dikkat edin.

Twitter şifresi değiştirme linki: https://twitter.com/settings/password

Twitter Şifre Sıfırlama İşlemleri

Bazen birçok Twitter kullanıcısı, Twitter hesabıma giremiyorum, hesabımda bir güvenlik sorunu olabilir tarzında şikayetlerle ilgili sorunlarına çözüm bulmaya çalışıyorlar. Birçok açıdan oldukça rahatsızlık verici olan bu durum, insanların hesaplarını kullanmalarına büyük oranda engel oluyor.

Ama uygun şekilde bazı işlemler yerine getirildiğinde bu sorunun da üstesinden kolaylıkla gelinebiliyor. Twitter şifre sıfırlama işlemlerinde ilk etapta yapılması gereken şey, Twitter ekranında ki şifreni mi unuttun yazısına tıklanmasıdır.

Ardından sizleri bu işlemden sonra Twitter üzerinde başka bir ekran karşılar. Burada ise sizler ilgili bölüme, kayıtlı olan Twitter e mail adresinizi girmelisiniz. ‘’Şifre sıfırlansın mı’’ diye Twitter sizlere bir soru sorar.

Buna onay verdiğinizde belirttiğiniz mail adresine bir bağlantı linki gönderir. Bu linke tıklamayla yönleneceğiniz alanda yeni bir şifreyi ilgili yere girmeniz ve şifre sıfırlamayı tamamlamanız gerekir.

Genel olarak Twitter üzerinde hesabınıza erişmekte zorlandığınız anlarda bu işlemler çerçevesinde bir şifre sıfırlama gerçekleştirebilirsiniz.

Twitter Şifresi Nasıl Olmalı?

Dijital alanda sahip olunan hesaplarda kullanıcıların daima kendilerine güçlü ve ele geçirilmesi oldukça zor şifreler belirlemeleri gerekir. Çünkü bu türden ortamlarda her zaman için bir güvenlik riski vardır. Twitter için de bu böyledir.

Bundan dolayı Twitter üzerinde şifreleri, tavsiye edildiği gibi zor ve kırılması güç şekilde belirlemek önemlidir. 10 karakter ve olabildiğince bundan uzun nitelikte şifreler oluşturulmalıdır.

Semboller, küçük büyük harfler ve rakamlarla iyi bir kombinasyon oluşturulmalıdır. Daha önce başka bir yerde kullanılmamış şifreler burada belirlenmelidir.

Yorumlar (3)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 4 yıl önce

eski bir e posta ile giriş yapmışım bütün dediklerinizi uyguladım yeni eposta yazdım kullandığım twitterın bana attığı e posta da hesabımla yeni e postanın uymadığı öncelikle onu değiştirmem gerektiği söyleniyor zaten hesaba ulaşabilsem bunları neden yapayım anlamıyorum acilen o hesabı kapatmam lazım ama kapatamıyorum o hesap üzerinden dalga geçiliyorum lütfen mustafa bey bana yardımcı olurmusunuz o hesabı kapatmam lazım

Anonim 4 yıl önce

Merhaba bn tlf dan deniyorum ama yapamıyorum Twitter i acamıyorum lütfen bana tlf dan nasıl yapacağımı anlatırsınız suzan

  Mustafa İyitütüncü 4 yıl önce

  Merhaba, burdamısınız