İnternet üzerinden olsun yada normal mağazalardan olsun pek çok alışveriş yapmaktayız. Tabi yapmış olduğumuz alışverişlerin de hepsi nokta atışı olmamaktadır. Böyle olunca da aldığımız ürünleri giymiyoruz evde atıl vaziyette duruyor. İşte bu nokta ikinci el eşyalarınızı değerlendirebileceğiniz uygulamalar mevcut, bunlara yakından bakalım.

2.el eşyalarınızı rahatlıkla satabileceğiniz mobil uygulamalar bulunmaktadır. Burada bulunanlar en iyi ikinci el sitesi olarak geçiyor ve aynı zamanda hem elinizdeki giymediğiniz, kullanmadığınız ürünleri değerlendirebilir yada size uygun olan ürünlerden alabilir veya satabilirsiniz.

2.El Ürünlerinizi Satabileceğiniz 10 Uygulama

en iyi ikinci el sitesi

Mobil uygulamaları ve 2.el alışveriş siteleri ile ürünleri satabileceğiniz ve alabileceğiniz uygulamaları sizler için derledik.

1- LETGO

2.el alişveriş sitesi

En iyi ikinci el eşya satış siteleri listesinin başında bulunan Letgo uygulaması, Türkiye’nin haricinde Kanada, ABD, Norveç ve İspanya başta olmak üzere dünyanın en büyük C2C pazar yeri olan Letgo uygulamasında alış satışlar internet üzerinden değilde yüz yüze yapılmaktadır.

Letgo uygulamasında bazı yasaklı kategoriler haricinde neredeyse tüm ürünler uygulamaya yüklenebiliyor. Letgo’da alış ve satışlar direk yüz yüze yapılsın ve daha güvenlikli olsun diye satışlar internet üzerinden yapılmıyor. Ürünlerin resmini direk çekip uygulamaya yükleyebiliyorsunuz.

Tabi bazı firmalarda buradaki sistemi kullanıp ürünleri satabilmektedir. Yalnız bu sistemde ödeme seçeneği bulunmadığından direk olarak ürünü almanız gerekmektedir.

2- GARDROPS

2.el alişveriş uygulamasi

2016 yılının Nisan ayında kurulan uygulama gardrobunuzu yenileyecek uygulamalarının başında gelmektedir. Giymediğiniz ürünlerinizi ve kıyafetleriniz rahatlıkla satabileceğiniz uygulama ile alışverişlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Gardrops uygulamasını hem iOS için, hemde Android uygulamaları için indirip ürünlerinizi satabilirsiniz.

3- DOLAP

2.el alişveriş uygulamalari webhakim

Dolap uygulamasında ikinci el ürünlerinizi rahatlıkla satabilirsiniz. Alışverişlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz ve ürünlerinizi yükleyebilirsiniz. Özellikle kadın ve çocuk modasında ikinci el ürünlerinizi satabilir ve alabilirsiniz.

Eski ve giyilmemiş ürünlerinizi resimlerini yükleyerek rahatlıkla satabilirsiniz. Sizlerde ürünlerinizi satıp alabilirsiniz.

Dolap uygulamasını iOS indirmek için tıklayın yada Android uygulamasına indirmek için tıklayın.

4- MODACRUZ

2.el giyim mağazalari

Modacruz uygulaması ile ikinci el ürünlerinizi kolaylıkla satabilirsiniz. Çok farklı elbise çeşitleri bulunan, kıyafet, çanta ve aksesuar ürünlerini uygun fiyata alabilirsiniz.

Modacruz iOS indirmek için tıklayın, Modacruz Android indirmek için tıklayın.

5- SAHİBİNDEN.COM

ikinci el eşya alişveriş siteleri

2.el alışveriş sitesi olarak da hizmet veren site giyimden, ev eşyalarına kadar birçok kategoride ürünleri istediğiniz tarzda yükleyebiliyorsunuz. Kolaylıkla kayıt olup, 2.el eşyalarınızı yükleyebileceğiniz sitede alışverişlerinizi de yapabilirsiniz.

Sahibinden uygulamasını iOS üzerinden indirmek için tıklayın, Android üzerinden indirmek için tıklayın. 

6- SAHAF

2.el kitap satma uygulamasi

Sıkıldığınızı kitaplar yada alıp okuduğunuz kitaplar tozlu raflarda duruyorsa ikinci el kitap satış sitesi ve uygulaması olan Sahaf’da rahatlıkla kitaplarınızı satabilirsiniz.

Sahaf android indirmek için tıklayın.

7- GİTTİGİDİYOR.COM

2.el alişveriş siteleri webhakim

20 yıllık bir mazisi olan gittigidiyor.com aracılığı ile hem ürünlerinizi satabilir hemde farklı tarzda ürünler bulup alışverişinizi yapabilirsiniz. Gayet güvenlikli olan sitede pek çok kategoride ürünler de bulunmaktadır.

Gittigidiyor iOS üzerinden indirmek için tıklayın. Gittigidiyor Android üzerinden indirmek için tıklayın.

8- BEBECRUZ.COM

2.el bebek alişveriş siteleri webhakim

İkinci el bebek ürünlerinizi satabileceğiniz sitede, artık çocuğunuz ihtiyacı kalmadığı durumlarda yada eskiyen bebek ürünlerini oyuncaklarını, elbiselerini değerlendirebileceğiniz uygulamada ürünleri alıp yada satabilirsiniz.

Bebecruz android üzerinden indirmek için tıklayın, yada iOS üzerinden indirmek için tıklayın.

9- ZEBRAMO

2.el moda alişveriş siteleri

Zebramo uygulaması ile kozmetik, dekorasyon, kıyafet gibi pek çok farklı kategoride, ürünlerinizi alıp yada satabilirsiniz. 2.el ürünlerinizi değerlendirebileceğiniz sitelerin başında gelmektedir.

Zebramo uygulamasını iOS üzerinden indirmek için tıklayın yada Android üzerinden indirmek için tıklayın.

10- FACEBOOK MARKETPLACE

2.el alişveriş siteleri her ürün

Facebook Marketplace, neredeyse tüm kategorilerde ürünler bulundurmakta ve istediğiniz anda kolaylıkla tüm kategorilerde ürünler yükleyip alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Letgo Gibi Uygulamalar

Letgoya benzer uygulamalar ile 2.el eşyalarınızı satabilirsiniz. 1. Dolap, 2. Gardrops, 3. Facebook Market Place, 4. Modacruz, 5. Bebecruz, 6. Sahibinden gibi sitelerden ve uygulamalarından ikinci el eşyalarınızı alıp ve satabilirsiniz.

Dolap Benzeri Uygulamalar

İkinci el alışveriş sitelerinde dolap uygulamasına benzer uygulama Gardrop, Modacruz, Facebook Market Place gibi 2.el alışveriş siteleri bulunmaktadır.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER