Yumurta nasıl soyulur, aslında çok basit yöntemi vardır. Elinizi yakmadan kolay bir şekilde yumurtayı soyabilirsiniz.

Peki yumurta nasıl kolay soyulur, gelin birlikte bakalım.

5 saniyede haşlanmış yumurta soyma tekniği, haşlanmış yumurta bazen pratik atıştırmalık için bazen de lezzetli tost yapmak için birebirdir. Kahvaltımızın en değerli üyelerinden olan haşlanmış yumurta ise bazen soyulması çok zahmetli işe de dönüşebilmektedir.

yumurta nasıl soyulur

Özellikle soyarken elimizin yanması bir yana bazen beyazı kabuğun tamamen üstünde kalarak yumurta yeme zevkimizi kaçırabiliyor. Tabi her şeyin pratik çözümü olduğu gibi yumurta soymanın elbette kolay çözümü vardır. Pişmiş yumurta nasıl kolay soyulur? detaylarına bakalım.

Haşlanmış Yumurta Nasıl Soyulur?

Yumurtayı kolay soymak için aşağıdaki yöntemi uygularsanız, hem çok rahat şekilde yumurtayı soyabilirsiniz hem de elinizi yakmazsınız. Kolay yumurta soyma yöntemine bakalım.

1– Kaynattığınız yumurtayı elinizi yakmadan kaptan çıkarın.

2– Bir bardak alın ve içini soğuk su doldurun.

3– Bardağın içine kaynamış yumurtayı koyun.

4– Avuç içiniz bardağın ağzını tutacak şekilde iki eliniz ile bardağı hızlıca sallayın. Yumurta soyulmuş olacaktır.

2. Yöntem İle Haşlanmış Yumurta Nasıl Soyulur?

Haslanmis Yumurta Nasil Soyulur

Haşlanmış yumurtayı soymak için, kabuğa nefes vererek iyice basınç uygulayarak soyabilirsiniz. Kabuk tek parça şeklinde kolaya soyulacaktır.

Yumurtayı ilk olarak avucunuza alın, sivri kısmı yukarıya doğru gelsin, ağzınızla sivri kısmına 3 veya 4 kez nefes vererek basınç yapın.

Bu şekilde yumurta kolayca soyulacaktır. Yalnız rafadan olmamasına dikkat edin, basınç yaparken suratınıza sarı kısmı fırlayabilir. Aman dikkat!

Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 4 yıl önce

eyerkı yumurtayı sıcak yemek ıstıyorsanız yumurtanın uztune kucuk bır delık acın altınada buyuk bır delım acın sornada kucuk delıkden balon sısır gıbı ufleyın