Bu yazımızda Windows ve Mac için 5K Player indirme işlemini ve yeni bir video player uygulamasının incelemesini yapacağız. 5k video oynatıcı isminden de anlaşılacağı gibi, en göze çarpan tek özellik bu video oynatıcının 5K video oynatmayı desteklemesidir.

Şimdi, teorik olarak, her video oynatıcı 5K’d

a video oynatabiliyor olmalı, ancak her video oynatıcı aslında donanım hızlandırma özelliğini kullanmıyor. Unutmayalım, uygulama aynı zamanda iMac Pro’nun 5K sürümünü destekler ve kullanıcı için işleri daha iyi hale getirir.

5KPlayer’ın Özellikleri

5k video indir Windows 10 Secenekli Video Oynatici

Bu bölümde, yazılım pazarında fırtına estiren 5KPlayer’ın öne çıkan özelliklerinden bazılarına bakacağız.

Bununla birlikte, 5KPlayer’da önemli olduğunu düşündüğümüz özellikleri aktarmaya çalışacağız.

Apple AirPlay desteği

Bu video oynatıcının en büyük özelliklerinden biri de AirPlay’i desteklemesidir.

Mevcut video yürütme programlarının çok ama çok azı AirPlay desteği sunmaktadır. AirPlay sayesinde ses veya video dosyalarınızı Apple cihazınızdan bu video oynatma uygulamasına kolayca aktarabilirsiniz.

Videoları İndirebilme Yeteneği

Bu yazılımın bir başka özelliği de YouTube, Vimeo ve Daily Motion gibi çeşitli video akış platformlarındaki içerikleri doğrudan bilgisayarınıza indirmenize olanak sağlamasıdır. Ve bunu yapmak için herhangi bir eklentiye ihtiyacınız yok.

5K Oynatma

5k video player

Özellik listesnin geri kalanından en göze çarpan bir diğer harika özellik ise 5K video oynatma desteğidir. Birçok uygulama 5K videoları oynatabilmektedir. Ancak bu uygulamanın artısı, 5K videoları donanım hızlandırma özelliğini kullanarak daha performanslı şekilde oynatabilmesidir.

Radyo Kanalı Oynatma

5KVideo oynatıcının bir başka harika özelliği, video oynatıcısı üzerinden internet radyo linklerini oynatabilmesidir. Kısacası bu uygulamaya sahip olduğunuz zaman radyo kanallarını oynatmak için ekstra bir uygulamaya ihtiyacınız kalmıyor.

5k Video Player indirimi ve Kurulumu

Genel olarak, yeni bir yazılımı incelediğimizde kontrol ettiğimiz ilk şeylerden biri, yazılımın ne kadar kolay kurulduğudur.

Uygulamanın kurulum işlemi standart kurulum işleminden daha farklı değil ve gayet anlaşılır ve basit şekilde kurulabiliyor.

Resmi 5k video player sitesini ziyaret etmek için tıklayın.

Youtube 5k videoları indirmek için tıklayın.

Windows için indir.

Macbook için indir.

Kullanıcı Arayüzü

Programı çalıştırdığınız anda, yazılımın 2 sekmeye ayrıldığını göreceksiniz. Birinci sekme 5KPlayer, ikinci sekme ise Kütüphane içeriğini barındırıyor.

Birinci sekme, ilgili tüm bilgilerle birlikte o anda neyin oynatıldığını görebileceğiniz “ Now Playing ” sekmesi olarak görev yapar. İkinci sekme, uygulama tarafından otomatik olarak algılanan içerikler arasından hangisinin oynatılacağınızı seçmenize imkan tanır.

5k Video Player Avantajları

Mükemmel özellikler içeriyor.

Çok fazla kaynak tüketmiyor.

Video indirme özelliği çok kullanışlı.

5K video oynatma desteği gerçekten işe yarıyor.

5k Video Player Dezavantajları

Uygulama yeni başlayanlar için kafa karıştırıcı olabilir.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER