Adblock nasıl kapatılır? Chrome, AdBlock’un yada Adblock Plus’ın sağ tarafında bulunan “Etkin” kutucuğundaki onay işaretini kaldır.

Firefox, reklam engelleme yazılımının sağ tarafında bulunan Devre Dışı Bırak seçeneğine tıkla.

Adblock Kapatma Nasıl Yapılır?

Özellikle de Youtube üzerindeki reklamları engelleyebilmesi, Adblock’un son yıllarda çok daha popüler hale gelmesinin önünü açtı.

Ancak bazı web siteleri, Adblock etkinken sitedeki içeriği görmenize izin vermez. Bu da Adblock nasıl kapatılır sorusunun gündeme gelmesine neden olur.

Adblock Nasıl Kapatılır Chrome

Chrome, hem Google servisleri ile kolayca entegre olabilmesi hem de güçlü bir eklenti desteğine sahip olması nedeniyle hemen hemen hepimizin vazgeçemediği bir tarayıcı haline geldi.

 1. Chrome açıkken sağ üst köşede yer alan kırmızı simgeye tıklayın.
 2. Açılan menüde “Tüm Sitelerde Duraklat” seçeneğini seçin.Adblock Nasıl Kapatılır

Bu iki aşamalı işlemden sonra Adblock devre dışı kalacaktır. Daha sonrasında Adblock’u tekrar etkinleştirmek isteseniz aynı simgeye tıklayarak “Reklamları engellemeye devam et” seçeneğini seçebilirsiniz.

Not: Bazen Adblock’u kapatsanız bile uygulama arka planda çalışmaya devam edebiliyor. Bu gibi durumlarda görmek istediğiniz içeriklere erişemeyebilirsiniz. Yapmanız gereken işlem ise Adblock’u kaldırıp tekrardan kurmaktır. Adblock’u kaldırmak için Adblock uzantı simgesine sağ tıklayıp “Chrome’dan Kaldır” seçeneğini seçin ve ardından bu adrese giderek Adblock’u tekrar yükleyin.

Adblock Nasıl Kapatılır Android

Haritalar, Gmail, Youtube, Android ve çok daha fazlası… Hepimiz gündelik hayatımızda Google’ın en az birkaç servisini kullanıyoruz ve bu hizmetlerin çok büyük bir bölümü için herhangi bir ödeme yapmıyoruz.

Çünkü Google, bizden doğrudan para almak yerine kazancını bize kişisel tercihlerimize göre reklam göstererek sağlıyor. Her ne kadar Google reklamlardan para kazansa da söz konusu mobil kullanıcılar olunca şirketin uyguladığı reklam politikaları masaüstüne göre çok daha katı.

Bu nedenle art niyetli sitelerin aşırı reklam göstererek Android cihazları kullanışsız hale getirmelerini önlemek için Google Chrome tarayıcısında varsayılan olarak yüklü gelen bir reklam engelleyici bulunuyor.

Adblock nasıl kapatılır Android kullanıcılarının merak ettiği bir konudur. Çünkü bazı sitelere erişebilmek için Adblock’u kapatmak gerekir. İşte adım adım Android üzerinde Adblock kapatma işlemi;

 1. Cep telefonunuzda Chrome uygulamasını açın ve sol üstte yer alan üç nokta simgesini seçin.
 2. Açılan menüden “Ayarlar” sekmesini seçin ve ardından “Site ayarları” ekranına ilerleyin.Adblock Nasıl Kapatılır
 3. Ekranın alt tarafında yer alan “Pop-up ve yönlendirmeler” ile “Reklamlar” ekranlarına ilerleyin ve seçenekleri aktif hale getirin.Adblock Nasıl Kapatılır

Bu işlemler sonucunda Adblock Android cihazınızda kapatılmış olacaktır.

Adblock Nasıl Kapatılır Samsung

Samsung cihazlarda varsayılan tarayıcı olarak gelen Samsung Internet uygulaması da sunmuş olduğu eklenti desteği ve parmak izi şifre kaydı gibi özellikler nedeniyle sıkça tercih ediliyor.

Ayrıca uygulamanın tıpkı Google Chrome masaüstünde olduğu gibi doğrudan Adblock desteği de var. Samsung Adblock kapatma için bu adımları takip edebilirsiniz;

 1. Samsung Internet uygulamasını açın ve alt menünün en sağında yer alan üç çizgi simgesini seçin.
 2. Açılan menüden “Reklam Engelleyiciler” seçeneğini seçin.Adblock Nasıl Kapatılır
 3. Açılan menüdeki tüm reklam engelleyici yazılımları resimdeki gibi kapalı konuma getirin.Adblock Nasıl Kapatılır

Bu yazımızda Adblock kapatma işlemi için Chrome, Android ve Samsung cihazlar için gerekli olan tüm detayları vermeye çalıştık.

İşlem esnasında herhangi bir problem yaşarsanız yorum sekmesini kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Adblock Nasıl Kapatma iPhone

iPhone’da yapmak için yapılması gerekenlere bakalım.

 • İlk olarak Ayarlar uygulamasını açın ve Safari menüsüne gidin.
 • Daha sonra İçerik Engelleyiciler menüsüne dokunun.
 • Bu menüde bulunan Adblock Plus bölümündeki yanındaki anahtarı açık yani yeşil konumuna getirin.
 • Daha sonra Ana Ekran kısmına geri dönün.
 • Son olarak Adblock Plus uygulama simgesine dokunup uygulamayı açın.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER