Oyuncular heyecanla oyunu araştırmaya ve oynamaya başladı. En merak edilen hususlardan biride among us nasıl impostor olunur? Sizler için detaylarını araştırdık.

Among us daha önceleri piyasada olmasına rağmen bu sıralar bir anda patlama yaşadı.

“Among Us” oyununda Impostor (hain) olmak, oyunun temel dinamiklerinden biridir ve oyunun nasıl oynandığına dair önemli bir unsurdur. Ancak, Impostor olmak tamamen rastgele bir seçimdir ve oyuncular bu rolü kendileri seçemez. Impostor rolü, her rauntun başında otomatik olarak belirlenir.

Among Us Impostor Nasıl Oynanır?

among us nasıl impostor olunur

Among us impostor oynayabilmek için sizlere özel liste hazırladık, bunlara harfiyen uyarsanız çok güzel bir oyun çıkabilirsiniz.

1- Bir şeyleri Sabote Edin

İlk olarak yapmanız gereken kapıları sabote etmek olacak. Yani kapıyı sabote ederseniz kapının 10 saniye boyunca kilitlenmesine yol açarsınız.

Kısaca burada herhangi biri ne o odadan içeriye girebilir ne de o odadan dışarıya çıkabilir. Bu şekilde takım üyelerini rahatlıkla yakalanmadan öldürmüş olursunuz

Mesela; birisi sizi havalandırmadan çıkarken gördüğünde butona basmak için Emergency Room kısmına doğru gidecektir. Sizce odanın kapılarını kapatarak oraya ulaşamadan onu öldürebilirsiniz.

Diğer yandan ise ışıkları sabote ederek diğer oyuncuların görüşünü kısıtladığınızda Imposter’in görüşü olduğu gibi kalır. Yani onlar kısıtlanmışken siz onları rahatlıkla öldürebilirsiniz.

Dahası O2 odasını sabote ederseniz geri sayım başlamaktadır ve bu geri sayımı durdurmak için süre dolmadan 2 ayrı yere PIN kodları girilmesi gerekmektedir. Sonuçta geri sayım bitene kadar alarmı durduramazlarsa kazanırsınız.

  • Elektrik: Burada elektrik butonuna bastığınızda crewmate takımının görüşleri çok kısılmaktadır. Yani birisi yanında olsanız bile sizi bazen göremeyecektir.
  • Kapı Butonu: Eğer kafenin kapı butonuna tıklarsanız kafeye giriş çıkışlar tamamen kapanır. Bu kısımda tek başına olan birini ventler aracılığıyla giderek öldürebilirsiniz.
  • Oksijen: Bu sabotajı crewmate ekibi engelleyemezse oyunu direkt olarak kaybetmiş sayılırlar. Buradaysa sabotajı engellemenin yolu elektrik bölümünü tamir etmektir.
  • Communications: Kapı bilgileri kapatılır.

2- Görevleri yapıyormuş gibi hareket edin

Imposter görev yapmıyor fakat sizin olduğunuzu anlamamaları için görev yapıyor gibi yapmanız gerekecektir.

Yani takım arkadaşlarınız sizi Crewmate olarak görsün.

Bu kısımda sizlere verilen sahte görevler işinizi çok daha kolaylaştırıyor. Yani herkes ile dolaşabiliyor ve duruma göre hareket edebiliyorsunuz.

Diğer yandan ise diğer takım arkadaşlarınız ile Common Tasks, yani ortak görevleriniz yer alır. Yani fark edilmemek için bu ortak görevleri yapıyormuş gibi davranmalısınız.

Son olarak ise Imposter olarak bu görevleri yapamıyorsunuz fakat bu durumu kendi lehinize çevirebilirsiniz. Dahası takım arkadaşlarınızı takip ederek etrafta yalnızken onu etkisiz hale getirebilirsiniz.

3- Biri sizi suçlarsa onu hemen öldürmeyin

Bildiğiniz üzere toplantı yapılmakta o sırada sizi suçlayan biri illa ki çıkacaktır. Bu durumda ise sırf o kişi sizi suçladı diye onu takip edip onu öldürmeye çalışmayın.

Yani o zaman sizi suçlayan takım üyesi, sizi suçladıktan sonraki el ölü bulunursa gözleri iyice üzerinize çevirmiş olursunuz. Normal gibi davranın.

Diğer yandan ise peşinizden geliyorsa buna izin verin.

Dahası görevlerinizi yapıyormuş gibi görünmeye devam edin. Bu arada öldürdüğünüz kişileri rapor edin. Eğer siz hiç ölüyü rapor etmezseniz bir süre sonra dikkatleri üzerinize çekmeye başlarsınız.

4- Sizi suçüstü yakalayan kişiyi suçlayın

Sizi suçüstü yakalayan kişiyi suçlamak çok önemlidir. Yani uygun bir ortam yakaladınız ve birisini öldürdünüz fakat hiç beklemediğiniz bir yerden biri karşınıza çıktı ve sizi gördü.

Kimin cesedi rapor ettiği hiç önemli değil. Yani şimdi tek yapmanız gereken asıl suçlunun siz değil, sizi yakalayan kişi olduğuna inandırmak.

Diğer yandan ise size yöneltilen suçlamaları kıvrak zeka ile düşünüp iyi bir mazeretle yanıt vermekte yarar var. Zira ne olduğunu anlamadan sizi oylamışlar.

Bu arada eğer bu oylamadan sizinle birlikte sizi gören kişi de sağ salim kurtulursa onu hemen öldürmeyin, çünkü onu öldürürseniz ve suçlu olmadığı anlaşılırsa siz, otomatik olarak suçlu konumunda olursunuz.

5- Takım üyelerinin güvenini kazanın

Oyun bitmeye yakın sizi desteleyecek birine ihtiyacınız olacak. Sizin masum olduğunuzu söyleyip hedefi başka tarafa çevirebilir fakat bunun için öncelikle o kişiye güven vermeniz ve ikna etmeniz gerekiyor.

Örneğin; bir odada Crewmate’den biriyle yalnızsınız. Yani üstelik birisini öldürme süreniz de dolmuş bir durumda ve etrafta kimse yoktur. Böyle bir durumda birini öldürmek çok mantıklı gibi gözüküyor değil mi?

Aslında bu kısımda eğer kazanmaya daha çok yolunuz varsa ve öldüreceğiniz daha çok takım üyesi varsa o kişiyi öldürmek yerine takım üyesi gibi davranmak daha iyi bir tercih olacaktır. Sonuçta arada sırada sanki onun tarafındaymış gibi görünüp güvenini kazanabilirsiniz.

Among Us Nasıl İmpostor Olunur?

Among Us Nasıl İmpostor Olunur

  • İlk olarak oyunun başlangıç ekranında yer alan free play tuşuna bastıktan hemen sonra oyunun giriş kısmında bir bilgisayar yer alacak.
  • Daha sonra bilgisayara tıkladıktan hemen sonra sizlere bir ekran açılacak.
  • Son olarak ise bu kısımda kırmızı dosyaya tıklayarak impostor olabilirsiniz.

Not: Bu sadece Free Play seçeneğinde çalışır. Yani normal bir oyunda impostorlar rastgele bir şekilde dağıtılır.

Among Us nasıl imposter olunur, konusu oyuncular tarafından oldukça merak edilmektedir.

Aslında bu yöntemin sizler için sağlıklı olmadığını ve dahası güvenilir olmadığı sonucuna vardık.

Yani devamlı olarak imposter olmak isteyen oyuncular hile yapmaya başvurmaktadırlar. Tabi size çok farklı taktikler anlatacağız. Hile ile işimiz olmayacak.

https://youtu.be/7VeL6fNSqjU

Among Us imposter olma hilesi

Among Us imposter olma hilesi

Diğer yandan ise Among Us imposter olma hilesi yapan yada yaptıklarını iddia eden site de bulunmaktadır. Bu kapsamda buradakiler hileler kesinlikle güvenilir değildir.

Burada hile içinde bulunan virüslü dosyalar bilgisayarınızda yada telefonunuzda ciddi problemlere yol açabilir. Dahası ise bilgilerinizi kolaylıkla çalabilirler. Sonuç olarak bu işlemi yaparken 2 kere düşünmenizde fayda vardır.

SONUÇ

Unutmayın ki Impostor rolü, oyuncuların birbirlerini aldatmaya çalıştığı ve dedikodu üretmeye zorlandığı bir sosyal oyun unsuru içerir. Takım arkadaşlarınızı yanıltmak ve kendinizi savunmak için doğru anları bulmak, Impostor olmanın başarılı bir şekilde oynanabilmesi için önemlidir.

Yorumlar (2)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 3 yıl önce

ben bunları debicem eğer impostor olamassam bu sizn sucunuz

Anonim 3 yıl önce

impostor