Akıllı telefonlarımız ile günlük olarak çok fazla işlem yapmaktayız. Belkide elimize yüzlerce kez alıp, mesajlaşma, konuşma gibi işlemleri yapıyoruz. Tabi bazen tek telefon bizi kesmeye biliyor, 2 tane telefon kullanabiliyoruz. Bunu yaptığımızda ise telefonlara bilgi aktarımı yapmamız gerekebiliyor.

Özellikle WhatsApp uygulamasındaki bilgileri diğer telefonumuza aktarmak isteyebiliyoruz. Dahası Android’den iOS’a WhatsApp aktarma gibi işlemleri yapmamız gerekebiliyor. Peki, bunu nasıl yapabiliriz? Detaylarına bakalım.

[ANDROİD İLE İLGİLİ TÜM BİLGİLER İÇİN TIKLAYIN…

Android’den iPhone’a WhatsApp Aktarma

android'den ios'a whatsapp aktarma

WhatsApp’a aktarım yapabilmek için yapmanız gereken işlemler bulunmaktadır.

1- İlk olarak Android WhatsApp To IPhone Transfer uygulamayı indirin.

2- Daha sonra programı açmadan önce Android işletim sistemindeki telefonunuzun Ayarlar uygulamasında USB Hata Ayıklama kısmını açın.

3- iPhone telefonunuzda ise iCloud yedek ve iPhone’umu Bul kısmını kapatın.

4- Android telefonu USB kablosu ile bilgisayarına bağlayın. Ardından kurduğunuz programı çalıştırın.

5- Android telefonununda Ayarlar/Sohbet Ayarları/Yedekle menüsünden WhatsApp konuşmanızın yedeğini bilgisayarınıza indirin.

6- Mesaj yedeğini iPhone’a aktarmak için program içindeki Local Databases menüsünü açın. Android cihaz adınızın üstüne sağ tıklayın. Ardından Transfer Messages from Database to iPhone’u seçin.

7- –iPhone’da USB kablo ile bilgisayarınıza bağlayın. Program üzerinden indirdiğiniz WhatsApp sohbet yedeğini iPhone’a aktarmaya başlayın.

Bu şekilde işlemi gerçekleştirmiş olacaksınız. Yine farklı soru ve görüşleriniz yada takıldığınız yer olursa bize yorumlar kısmından yazabilirsiniz.


Yorumlar (4)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 5 ay önce

whatsapp konuşmamın yedeğini nasıl bilgisayara indiricem acaba keşke onu da söyleseydiniz daha detaylı bi anlatım olsaydı keşke zaten hiçbir sitede düzgün bir bilgi verilmemiş diğer siteler yarım yamalak anlatmış

Anonim 5 ay önce

Bu islemi yaparken iPhone tlf na whatsapp yüklü olacak mı peki

Anonim 8 ay önce

transfer messages from database to iphone seçeneği aktif olmuyor neden acaba

Anonim 9 ay önce

medyayı yani fotoraf ve vidyoları aktarıyor mu acaba