Akıllı telefonlarımız ile günlük olarak çok fazla işlem yapmaktayız. Belkide elimize yüzlerce kez alıp, mesajlaşma, konuşma gibi işlemleri yapıyoruz. Tabi bazen tek telefon bizi kesmeye biliyor, 2 tane telefon kullanabiliyoruz. Bunu yaptığımızda ise telefonlara bilgi aktarımı yapmamız gerekebiliyor. Özellikle WhatsApp uygulamasındaki bilgileri diğer telefonumuza aktarmak isteyebiliyoruz. Dahası Android’den iPhone’a WhatsApp aktarma gibi işlemleri yapmamız gerekebiliyor. Peki bunu nasıl yapabiliriz, bakalım.

Android’den iPhone’a WhatsApp Aktarma

Androidden iPhonea WhatsApp Aktarma

WhatsApp’a aktarım yapabilmek için yapmanız gereken işlemler bulunmaktadır.

1- İlk olarak Android WhatsApp To IPhone Transfer uygulamayı indirin.

2- Daha sonra programı açmadan önce Android işletim sistemindeki telefonunuzun Ayarlar uygulamasında USB Hata Ayıklama kısmını açın.

3- iPhone telefonunuzda ise iCloud yedek ve iPhone’umu Bul kısmını kapatın.

4- Android telefonu USB kablosu ile bilgisayarına bağlayın. Ardından kurduğunuz programı çalıştırın.

5- Android telefonununda Ayarlar/Sohbet Ayarları/Yedekle menüsünden WhatsApp konuşmanızın yedeğini bilgisayarınıza indirin.

6- Mesaj yedeğini iPhone’a aktarmak için program içindeki Local Databases menüsünü açın. Android cihaz adınızın üstüne sağ tıklayın. Ardından Transfer Messages from Database to iPhone’u seçin.

7- –iPhone’da USB kablo ile bilgisayarınıza bağlayın. Program üzerinden indirdiğiniz WhatsApp sohbet yedeğini iPhone’a aktarmaya başlayın.

Bu şekilde işlemi gerçekleştirmiş olacaksınız. Yine farklı soru ve görüşleriniz yada takıldığınız yer olursa bize yorumlar kısmından yazabilirsiniz.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!