Akıllı telefonlarımız ile günlük olarak çok fazla işlem yapmaktayız. Belki de elimize yüzlerce kez alıp, mesajlaşma, konuşma gibi işlemleri yapıyoruz. Bazen tek telefon bizi kesmeye biliyor, 2 tane telefon kullanabiliyoruz. Bunu yaptığımızda ise telefonlara bilgi aktarımı yapmamız gerekebiliyor.

Özellikle WhatsApp uygulamasındaki bilgileri diğer telefonumuza aktarmak isteyebiliyoruz. Dahası Android’den iOS’a WhatsApp aktarma gibi işlemleri yapmamız gerekebiliyor. Peki, bunu nasıl yapabiliriz? Detaylarına bakalım.

Android’den iPhone’a WhatsApp Aktarma

iCareFone Transfer Uygulaması ile WhatsApp Sohbetlerini Android’den iPhone’a Aktarma

iCareFone Transfer uygulaması, WhatsApp’ı aktarmanın en kolay ve en etkili yolunu sunar. WhatsApp’ı Android’den iPhone’a veya tam tersi şekilde taşıyabilir. WhatsApp’ı Android’den iPhone’a iCareFone Transfer uygulaması aracılığıyla aktarmak için aşağıdaki adımları izleyin:

Adım 1: Google Play Store’dan iCareFone Transfer uygulamasını Android cihazınıza yükleyin. Uygulamayı başlatın ve Android ile iPhone’u USB-C ile Lightning Cable’a bağlayın ve ardından en son WhatsApp yedeklemesini seçin.

Adım 2: Uygulamadan “Android’den iOS’a” seçeneğini seçin ve uygulamanın medya dosyalarına erişmesine izin vermek için “Yetkilendir”i tıklayın. Ayrıca, WhatsApp uygulamasını iPhone’unuza da yüklediğinizden emin olun.

Adım 3: Telefon numarası doğrulama işlemini tamamlayın ve ardından “İleri”ye tıklayın.

Adım 4: Uygulama şimdi aktarabileceğiniz tüm veri türlerini size gösterecektir. WhatsApp videoları, fotoğraflar, hareketli GIF’ler, dosyalar, ses, WhatsApp çıkartmaları, sesli mesajlar gibi aktarmak istediklerinizi seçebilirsiniz. Bu, yeni iPhone’unuz için depolama alanından tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

Adım 5: Uygulama, yedeği çıkaracaktır. Bittiğinde, “İleri” ye tıklayın.

Adım 6: Son olarak, iPhone’unuzun WhatsApp’ına giriş yapmanız ve “iPhone’umu Bul” özelliğini kapatmanız gerekir. Aktarım başlayacak ve bittiğinde iPhone’unuz yeniden başlayacaktır. iPhone’unuzda WhatsApp’ı açın ve doğrulamak için telefon numaranızı girin.

WhatsApp’ı Bilgisayarla Android’den iPhone’a Aktarın

WhatsApp’ı aktarmak için bilgisayar kullanmak istiyorsanız, WhatsApp’ı Android’den iPhone’a aktarmak için iCareFone Transfer masaüstü yazılımını da kullanabilirsiniz.

iCareFone Transfer masaüstü yazılımını kullanarak WhatsApp’ı Android’den iPhone’a nasıl aktaracağınızı öğrenmek için aşağıdaki adımları izleyin.

Adım 1. PC’nizde veya Mac’inizde iCareFone Transfer’i indirin ve başlatın. Hem Android hem de iPhone cihazlarını bilgisayara bağlayın ve “Aktar” düğmesini tıklayın.

Android'den iOs'a WhatsApp Aktarma

Adım 2. Android cihazınızdan WhatsApp verilerinin bir yedeğini alın. Ekrandaki talimatları izleyin ve ardından “Devam” düğmesine tıklayın.

Android'den iOs'a WhatsApp Aktarma

Adım 3. Ardından, Android cihazınızın WhatsApp hesabını doğrulayın. Ülke kodunu ve telefon numarasını girin ve “Doğrula” yı tıklayın.

Adım 4. Ardından araç, iPhone’a aktarılabilecek verileri oluşturmaya başlayacaktır. iPhone’unuzda aynı WhatsApp hesabına giriş yaptığınızdan emin olun. Bittiğinde, “Oturum Açıldı” yı tıklayın.

Android'den iOs'a WhatsApp Aktarma

Adım 5. Son olarak, “iPhone’umu Bul” özelliğini kapatın. Ardından, araç aktarım işlemini başlatacaktır. Veri boyutuna bağlı olarak aktarım birkaç dakika sürebilir.

Android'den iOs'a WhatsApp Aktarma

Adım 6. Aktarım tamamlandığında, iPhone’unuz yeniden başlatılır ve ardından Android cihazınızdan iPhone’unuza doğru bir şekilde aktarılan tüm WhatsApp verileriyle kullanıma hazırdır.

Tenorshare iCareFone Transfer yazılımı ile WhatsApp verileriniz yeni cihazınıza düzgün bir şekilde aktarılacaktır.

Bu şekilde işlemi gerçekleştirmiş olacaksınız. Yine farklı soru ve görüşleriniz yada takıldığınız yer olursa bize yorumlar kısmından yazabilirsiniz.

Yorumlar (7)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

caner 1 sene önce

bu uygulamamanin parali oldugunu neden belirtmiyorsun?

Umut 1 sene önce

Merhaba, programı satın alıp aşamaları ilerleyerek aktarım yapmaya çalıştım. Ancak aktarım başladıktan ve I Phone ekranında geri yükleme ibaresi göründükten ve yükleme çubuğu %1 iken birden Iphone kendini kapatıyor ve aktarım kesiliyor. Bunun nedenini ve çözümünü bulamadım. Huawei matepad 20 telefondan I Phone 13 ‘e aktarım yapmaya çalışıyorum.

Anonim 2 sene önce

whatsapp konuşmamın yedeğini nasıl bilgisayara indiricem acaba keşke onu da söyleseydiniz daha detaylı bi anlatım olsaydı keşke zaten hiçbir sitede düzgün bir bilgi verilmemiş diğer siteler yarım yamalak anlatmış

Anonim 2 sene önce

Bu islemi yaparken iPhone tlf na whatsapp yüklü olacak mı peki

Anonim 2 sene önce

transfer messages from database to iphone seçeneği aktif olmuyor neden acaba

Anonim 3 sene önce

medyayı yani fotoraf ve vidyoları aktarıyor mu acaba