Apple Kimliği Şifre Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır ?

Ana Sayfa Haber Mobil Apple Kimliği Şifre Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır ?
  

Okuma süresi : dakika


Apple Kimliği Şifrenizi mi Unuttunuz? Birkaç Kolay Adımda Nasıl Sıfırlanacağını Öğrenin!

Reklam ucuz duvar kağıdı

Apple kimliğiniz Apple’ın önemli hizmetlerinin birçoğu için kullanıldığından, Apple ID parolanızı unutmanız çok fazla sorun yaratabilir. Apple kimliğinize giriş yapamıyorsanız, iMessage veya FaceTime, Apple Music veya iTunes Mağazasını kullanamazsınız ve iTunes hesabınızda değişiklik yapamazsınız. Kısacası iPhone cihazınızı sağlıklı bir biçimde kullanamazsınız. Apple kimliğimi unuttum telefon açılmıyor, apple kimliğimi unuttum, apple kimliği şifre değiştirme gibi işlemleri uygulamalı olarak işlemeye çalışacağız.

Çoğu kişi, tüm Apple servisleri için aynı Apple kimliğini kullanır (her ne kadar teknik olarak,  FaceTime, iMessage ve iTunes Store için başka bir Apple kimliğini kullanmak mümkün olsa da, çoğu kişi cihaza yalnızca bir Apple kimliği ekler). Apple kimliği şifre değiştirme

Web üzerinden Apple Kimliği Sıfırlama İşlemi

Apple Kimliği Şifre Değiştirme

Doğru olabileceğini düşündüğünüz tüm şifreleri denediyseniz ve yine de oturum açamıyorsanız, Apple Kimliği şifrenizi sıfırlamanız gerekecektir. Şimdi sıfırlama işlemini nasıl yapacağınızı aşağıda adım adım açıklayalım.

1-Tarayıcınızda, iforgot.apple.com adresine gidin.

2-Apple ID kullanıcı adınızı ve CAPTCHA doğrulamasını girin, ardından Devam Et butonuna tıklayın.

Apple Kimliğimi Unuttum Telefon Açılmıyor

3-Sıfırlamak istediğiniz hesaba dair bilgileri, güvenlik sorunuzu ve şifrenizi girin ve Devam butonuna basın.

Apple Kimliğimi Unuttum Telefon Açılmıyor

4- Şifrenizi sıfırlamanın iki yolu vardır. Hesabınızda kayıtlı olan kurtarma e-posta adresini kullanarak veya güvenlik soruları cevaplayarak şifrenizi sıfırlamanız gereklidir. Seçiminizi yapıp Devam et butonuna tıklayın.

5-Doğrulama için kurtarma e-postasını seçtiyseniz, e-posta adresinize girin, doğrulama kodunu alın, ilgili alana yazın ardından ve Devam et butonunu tıklayın. Şimdi 7. adıma geçin.

6-Güvenlik sorularını cevaplamayı seçtiyseniz, doğum tarihinizi girin, ardından güvenlik sorunuzdan ikisini cevaplayın ve Devam et‘i tıklayın.

7- Önceki adımları başarılı şekilde tamamladıysanız yeni şifrenizi girebilirsiniz. Parola 8 veya daha fazla karakterden oluşmalıdır, büyük ve küçük harf kombinasyonu olmalı ve ve en az bir sayı içermelidir. Güç göstergesi, seçtiğiniz şifrenin ne kadar güvenli olduğunu gösterir.

Yeni şifrenizi belirledikten sonra, kurtarma işlemini bitirmek için Şifreyi Sıfırla butonuna tıklayın. Artık hesabınızı iPhone cihazınızda yeniden aktifleştirebilirsiniz.

Not: Bütün bu işlemleri yapıp halen şifrenize erişemiyorsanız, altta yorum bölümünden bize bildirin.

Arkadaşlar apple kimliği şifresini unutup hiçbir işlem yapamayan, telefonunu açamayan veya 2. el bir telefon alıp apple kimliği hakkında bir bilgisi olmayanlar 00800 448 829 873 ve ya 0216 282 15 11 numaralı telefonları arayıp bilgi alabilirler.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir