Geliştiricisi ve yapımcısı Çek Cumhuriyeti’nin önemli teknoloji kuruluşlarından biri Bohemia Interactive olan Arma 3, son zamanların en çok oynanan oyunlarından biri konumundadır. Arma 3 sistem gereksinimleri minimum, önerilen ve kaç GB? hepsine bakalım.

Orijinal ado Poseidon olan Real Virtuality 4 oyun motoru ile geliştirilen bu oyun biraz fazla bütçesi ile göz doldurmaya devam etmesine rağmen bazı iyileştirmeler ile daha iyi bir konuma geldi ve son sürümü ile gerçek bir oyun keyfi yaşatmaya başladı.

Arma 3 oyununu oynamak için gerekli minimum sistemi ve arma 3 sistem gereksinimleri fazla bir bütçe gerektirmeyen sistemle oyunun oynanabileceğini söyleyebiliriz.

Serbest dünya askeri simülasyon oyunu olan Arma 3 mükemmel keşif alanları ve olağanüstü silahları ile diğer aynı türdeki oyunlara göre 1 adım daha önde görünüyor.

Ayrıca Paris Oyun ve Oyun Konsolları sıralamasında ilk 10 içerisinde bulunan Arma 3 hali hazırda 7.8 milyon satış rakamı ile de mükemmel bir trend yakalamıştır.

arma 3 sistem gereksinimleri

2013’te Beta ve Alfa sürümleri piyasaya sunulan Arma 3 için sistem gereksinimlerini başlık edindiğimiz bu yazımızda bu başlığa değinmeden önde dilerseniz oyun ile ilgili bazı noktalara değinelim.

Arma 3 Sistem Gereksinimleri

Oyun hakkında detaylı bilgiyi sunduktan sonra şimdi de sıra oyunun oynanması için gerekli minimum sistem gereksinimlerine geldi.

Bildiğiniz gibi bilim kurgu ve macera 3’lüsü genellikle üstün sistem gereksinimlerini gerektirmektedir. Ve bu sistem gereksinimlerini biz aşağıda sizlerle paylaştık ama yine de bunların üstünde sistem içerikleri, oyunu daha iyi kalitede oynamanıza yarayacaktır.

Sistem Gereksinimleri Steam

İşlemci: Intel Core i5-2300 veya eş değeri olan AMD Phenom II X4 940 ya da üstü İşlemci CPU’su bu oyunu oynamanız için yeterli olacaktır.

RAM: Bahsettiğimiz gibi bu tarz oyunları rahat oynayabilmeniz için güçlü bir grafik yongasının yanı sıra yüksek boyutlu RAM ihtiyacınız da olacaktır. 4 GB ve üzeri RAM ile bu oyunu rahat oynayabileceksiniz.

İşletim Sistemi: Windows Vista SP2 veya Windows 7 SP1 ve üstü işletim sistemi entegrasyonları bu oyunu oynamanız için gerekli işletim sistemleridir.

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 560 veya dengi olan AMD Radeon HD 7750 with 1 GB VRAM ya da üstü ekran kartı ile mükemmel grafik efektlerini alabilirsiniz.

Disk Alanı: Bu oyunu yükleyip kurabilmeniz için 25 GB’lık boş disk alanına sahip olmanız gerekecektir.

Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşlemci: Intel Dual-Core 2.4 GHz ve AMD Dual-Core Athlon 2.5 GHz
  • RAM: 2 GB
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 8800GT ve AMD Radeon HD 3850 yada Intel HD Graphics 4000 with 512 MB VR
  • İşletim Sistemi: Windows Vista SP2 ve Windows 7 SP1
  • HDD Boş Yer: 16 GB

Önerilen Sistem Gereksinimleri

  • İşlemci: Intel Core i5-2300 ve AMD Phenom II X4 94 yada daha iyisi
  • Ram: 4 GB
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 560 ve AMD Radeon HD 7750 with 1 GB VRAM or better
  • İşletim Sistemi: Windows Vista SP2 ve Windows 7 SP1
  • HDD Boş Yer: 26 GB

Arma 3’te Gezegende Savaş

Gezegende savaş mottosu ile oyun severleri ile buluşan Arma 3, son dönemlerin en popüler oyunlarından biri olmayı başarmıştır. Başta Windows ve XBOX olmak üzere tüm platformlarda oynanabilen bu olağanüstü oyunu oynayarak mükemmel zaman geçirebilirsiniz.

Hem tek oyunculu hem de çok oyunculu oyun modları ile harika bir efekte sahip olan bu oyunu oynamak biraz cesaret ister.

Çünkü oyun içerisinde kimi zaman sizleri büyüleyici atmosferde ki yaratıklar karşılayacak ve bazen korkutucu bölümleri geçmek için midenizi bulandırabilecek yaratıkları sizlerle buluşturacak. Ama tüm yönleri ile gerçekten de bu oyun harika ötesi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER