Instagram Bilgisayar’dan Video ve Fotoğraf Yükleme Programları

Ana Sayfa Haber Sosyal Medya Instagram Bilgisayar’dan Video ve Fotoğraf Yükleme Programları
Ebru Taş   Masaüstü Üzerinden İnstagram’a Fotoğrafları ve Videoları Yüklemek İçin Programlar

Instagram, hareket halindeyken hızlı bir şekilde fotoğrafları ve videoları göndermek için ideal bir fotoğraf paylaşma uygulaması, fakat daha profesyonel düzenlenen içeriklerle trendin yönü değiştirildi. Çoğu durumda, masaüstü bilgisayarda fotoğraf düzenlemek ve video görüntüleri yüklemek daha kolaydır.

Eğer fotoğrafları veya videoları PC veya Mac bilgisayar kullanarak düzenli olarak yüklerseniz ve/veya düzenlerseniz, bitmiş halini mobil bir cihaza göndererek İnstagram uygulamasına göndermek biraz rahatsızlık verebilir. Web üzerinden İnstagram’a, kullanıcılara fotoğraf veya video gönderme seçeneği şuan yok.

Sonuç olarak, birkaç üçüncü taraf masaüstü aracı ve uygulamalarla İnstagram hesabınıza bağlanabilecek ve fotoğraf ve videoları normal bir bilgisayardan yükleyebilecek hale getirildi. Araçların çeşitliliği çoğunlukla sınırlıdır, çünkü İnstagram API aracılığıyla yüklemesine izin vermiyor, ancak herhangi bir çözümün sizin için en iyisi olduğunu görmek için aşağıdaki listeden kontrol edebilirsiniz.

Gramblr, muhtemelen web üzerinden İnstagram’a sadece fotoğraf yüklemenizi sağlayan ( videoları değil) en popüler üçüncü parti aracıdır. Bu araç bir masaüstü uygulamasıdır bilgisayarınıza indirilmesi ve Mac ve Windows ile uyumlu olması gereklidir. Instagram hesabınıza giriş yapmak, fotoğraf yüklemek, başlık eklemek ve yükleme yapmak için aracı kullanmanız yeterlidir. Bizce en kolay ve en hızlı bilgisayardan instagrama video yükleme programı gramblr’dır.

Bluestacks, hem Mac hem Windows bilgisayarınızda mobil uygulamaları çalıştırmayı sağlayan bir uygulama oynatıcısıdır. Gramblr ile karşılaştırıldığında gelişmesi gereken bir uygulama, ancak size fotoğraflara ek olarak video yükleme seçeneği de verir. İlk olarak Bluestacks’i yüklemeniz ve Instagram uygulamasını kurmanız gerekir.

Eğer belirli zamanlarda yayınlanacak şekilde planlamak sizin için önemliyse, Latergramme denemeye değer. Ücretsiz olarak başlayabilirsiniz, gönderme seçenekleri ayda 16$ Premium hesabına kaydolana kadar sınırlıdır. Bu düzenli yayın yapan işletmeler ve markalar için ideal bir araç fikridir. Planlanan yayınlara yetki vermek için Latergramme mobil uygulamasını indirmeniz gereklidir, ancak yayınlarınızı yüklemek ve yayınlamak için web üzerinden erişebileceğiniz bir masaüstü bilgisayarınızın olması gerekiyor. Ancak bu programı tekil olarak kullanan kişiler için önermiyoruz, eğer bir firma veya website yönetiyorsanız, instagram’da planlı bir şekilde gönderi oluşturabilir, her dakika paylaşım yapmak için instagrama girmek zorunda kalmayabilirsiniz. Bu uygulama sizin için her şeyi planlayıp, paylaşıyor.

Latergramme gibi, ScheduGram’ın odak noktası birçok içeriği ve birçok takipçiyi yönetmeye ihtiyacı olan işletmelere hitap eden diğer çeşitli İnstagram özelliklerine ek olarak zamanlama özelliğidir. ScheduGram, web üzerinden hem fotoğraf hem de video yüklemeye ve bir mobil cihaza ihtiyaç olmadan zamanlamanıza izin verir. ScheduGram ücretsiz 7 günlük denemesi vardır, sonra kaç takipçinizin olmasına bağlı olarak aylık 20$’dan başlayarak ücretlendirilirsiniz. Bu İnstagram yönetimi konusunda insanlar ve işletmeler için gerçekten önemli bir araçtır.

Eğer fotoğraflarınızı veya videolarınızı mobil cihazınıza yüklemeye tamamen karşı değilseniz, fotoğraf veya video dosyalarını bilgisayarınızdan telefonunuza veya tabletinize kolayca aktarmak için Dropbox’ı kullanabilirsiniz. Doğrudan bir bilgisayardan İnstagram’a yüklemenize izin veren bir araç değil sonuçta, ancak eğer yukarıdaki listelenen seçeneklerden herhangi birini sınırlı ve kafa karıştırıcı buluyorsanız, ya da Latergramme veya ScheduGram gibi sadece Premium bir hizmet için deme yapacak bir para kaynağınız yoksa kolay bir seçenektir. Eğer bilgisayarınızda ve cihazınızda Dropbox’ı kurduysanız, dosyayı yalnızca bilgisayarınızdan kaydedebilir ve yükledikten birkaç saniye sonra mobil cihazınızda erişebilirsiniz. Bilgisayardan instagrama video yükleme programı bu şekildeydi. Size uygun gelen ve kullanım açısından kolay olan programı altta yorum olarak belirtmeyi unutmayın.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir