Bilgisayardan Snapchat açma işlemini kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Uygulamanız gereken adımlara bakalım.

Bu arada Snapchat kısa sürede rakiplerine göre en popüler fotoğraf paylaşım platformlarından biri haline geldi. Uygulama, kullanıcıların fotoğrafları/videoları sınırlı bir süre için arkadaşlarıyla paylaşmasına olanak tanımaktadır. Daha sonra ise otomatik olarak sunucudan kaybolur. Bu benzersiz özellik ve sezgisel bir arayüz sayesinde Snapchat, hem Google Play Store’da hem de Apple’ın App Store’unda milyonlarca kez indirildi.

Diğer yandan ise Snapchat yalnızca akıllı telefonlarda kullanılabilir; bu, Snapchat’i yalnızca uyumlu bir iOS veya Android cihazı taşıdığınız sürece kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Ancak, Snapchat for PC‘yi indirmenin mümkün olup olmadığını da bilmek isteyen birçok kullanıcı var. Onlardan biriyseniz, bu rehber tam size göre. Bu yazıda, Snapchat’i PC’nizde (Windows veya Mac) çalıştırmanıza yardımcı olacak farklı çalışma çözümlerini açıklayacağız.

Yani, daha fazla uzatmadan, başlayalım.

Windows’ta Snapchat Nasıl Açılır?

Bir Windows sisteminde snapchat oynamanın en kolay yollarından biri, akıllı telefonunuzu PC’ye yansıtmaktır. Bunu yapmak için iMyFone MirrorTo’yu kullanabilirsiniz.

Akıllı telefonunuzun ekranını PC’nize yansıtmanıza ve Snapchat içeriğini daha büyük bir ekranda izlemenize olanak tanıyan, Android için özel bir ayna uygulamasıdır.

İdeal olarak araç, Asphalt ve PUBG gibi Android oyunlarını daha büyük bir ekranda oynamak isteyen oyuncular için uygun bir seçimdir.

Ancak, kapsamlı işlevselliği nedeniyle, telefonunuzun ekranını yansıtmak ve PC için Snapchat’i çalıştırmak için MirrorTo Android ekran yansıtma aracını da kullanabilirsiniz.

İşte iMyFone MirrorTo kullanarak Windows sisteminizde snapchat oynatmak için adım adım işlem.

[wps_frame style=”default” align=”center” color=”#333333″ background=”#fafafb” border=”6px solid #d6e5ff”]İlk Adım: Başlamak için öncelikle ve en önemlisi, yazılımı sisteminize kurun ve başlatın. USB kablonuzu alın ve akıllı telefonu PC’ye bağlayın.[/wps_frame]

[wps_spacer size=”20″]

[wps_frame style=”default” align=”center” color=”#333333″ background=”#fafafb” border=”6px solid #d6e5ff”]İkinci Adım: Bağlantı başarıyla kurulduğunda, araç cihazınızı otomatik olarak algılar. Bu noktada, cihazınızda USB ayarlarını “Dosyaları Aktarma” olarak değiştirin.[/wps_frame]

Bilgisayardan Snapchat Açma
Dosyaları Aktarma

[wps_frame style=”default” align=”center” color=”#333333″ background=”#fafafb” border=”6px solid #d6e5ff”]Üçüncü Adım: Devam etmeden önce, akıllı telefonda USB Hata Ayıklamayı etkinleştirdiğinizden emin olun. Bunu yapmak için, “Ayarlar>Geliştirici Seçenekleri”ne gidin ve ardından etkinleştirmek için “USB Hata Ayıklama” seçeneğinin yanındaki düğmeyi değiştirin.[/wps_frame]

Bilgisayardan Snapchat Açma

[wps_frame style=”default” align=”center” color=”#333333″ background=”#fafafb” border=”6px solid #d6e5ff”]Dördüncü Adım: Şimdi, PC’nizin ekranında gördüğünüz açılır pencerede “Aç” ı tıklayın. Bu, iMyFone MirrorTo apk’yı akıllı telefonunuza yükleyecektir.[/wps_frame]

Bilgisayardan Snapchat Açma

Bu kadar; telefonunuzun ekranı artık PC ekranına yansıtılacak ve Snapchat gibi tüm içeriklerine kolayca erişebileceksiniz.

Emülatörlerle Mac’te Snapchat Nasıl Oynanır?

Bir yansıtma uygulamasının yanı sıra PC’de Snapchat oynamak için bir emülatör ile de kullanabilirsiniz.

Bilmeyenler için emülatör, kullanıcıların bir telefon ortamını PC’de taklit etmelerine izin veren özel bir uygulamadır.

Bu, telefonunuzun tüm uygulamalarını (Snapchat dahil) herhangi bir güçlük çekmeden PC’de çalıştırabileceğiniz anlamına gelir. Seçebileceğiniz farklı emülatör türleri olsa da, aşağıdaki iki araç en güvenilir seçeneklerdir.

LDPlayer’ı Kullanın

LDPlayer, öncelikle kullanıcıların Windows sistemlerinde Android oyunları oynamasına yardımcı olmak için tasarlanmış bir Android emülatörüdür.

Araç, PC’deki Android işletim sistemini tamamen simüle eder ve kullanıcıların tek bir tıklamayla farklı uygulamaları indirmesine olanak tanır.

Emülatör kullanmanın en önemli faydalarından biri, akıllı telefonunuzu sisteme bağlı tutmanıza gerek olmamasıdır.

Emülatör, sisteminizde sanal bir Android cihazı kuracağından, telefonunuz yanınızda olmasa bile PC için Snapchat’i çalıştırabileceksiniz.

LDPlayer Android emülatörü kullanarak PC’de Snapchat’i nasıl çalıştıracağınız aşağıda açıklanmıştır.

LDPlayer’ı bilgisayarınıza indirip yükleyin. Ardından uygulamayı başlatın ve kurulum işlemini tamamlayın.

Bilgisayardan Snapchat Açma

Şimdi, LDPlayer penceresindeki arama çubuğuna tıklayın ve Snapchat’i arayın. Uygulamayı yüklemek için “İndir” düğmesine tıklayın.

Bilgisayardan Snapchat Açma

Uygulama yüklendikten sonra, Snapchat kimlik bilgilerinizle oturum açın.

Snapchat artık PC’nizde çalışmaya başlayacak ve tüm içeriğine sorunsuz bir şekilde erişebileceksiniz.

BlueStacks’i Kullanın

BlueStacks, LDPlayer gibi, bir Android ortamını simüle etmek ve PC’de Snapchat gibi uygulamaları çalıştırmak için hem Windows hem de macOS’ta çalıştırabileceğiniz başka bir Android emülatörüdür.

LDPlayer ile karşılaştırıldığında BlueStacks, geniş bir müşteri tabanına sahip nispeten daha popüler bir Android emülatörüdür. Daha geniş popülaritesi nedeniyle, daha az hataya ve daha sorunsuz işlemeye tanık olacaksınız.

BlueStacks kullanarak PC için Snapchat’i çalıştırmanın ayrıntılı süreci.

BlueStacks’i sisteminize yükleyerek başlayın. Yükleme işleminin tamamlanması birkaç dakika sürecektir.

Bilgisayardan Snapchat Açma

Araç başarıyla yüklendikten sonra, Google Play Store gibi hizmetlere erişmek için Google hesabınızı (normal bir Android cihazı gibi) kurmanız gerekir.

Google hesabını ayarladıktan sonra Google Play Store’u açın ve Snapchat’i arayın. Snapchat’i yüklemek için “İndir” düğmesine tıklayın.

Bilgisayardan Snapchat Açma

Son olarak, hesabı ayarlamak ve PC’de Snapchat’i çalıştırmak için Snapchat kimlik bilgilerinizle giriş yapın.

Bilgisayardan Snapchat Açma

Bonus İpucu: Bilgisayarda Oturum Açamıyorsanız Ne Yapmalısınız?

Şimdi, ister BlueStacks ister LDPlayer olsun, bir Android emülatörü çalıştırırken, bilgisayarınızın beklenmedik hatalarla karşılaşma olasılığı çok yüksektir.

Çünkü emülatör ağır bir uygulamadır. Bilgisayarın kaynaklarını büyük ölçüde tüketir. Bu nedenle, zaman zaman bilgisayarınızda oturum açamayabilirsiniz.

Böyle bir durumda, sorunu çözmenin en kolay yolu bilgisayarı yeniden başlatmak olacaktır. PC’yi yeniden başlattığınızda, öykünücünün arka plan işlemleri otomatik olarak sona erecek ve bir daha aynı sorunla karşılaşmayacaksınız.

Sonuç Olarak

Y kuşağı ve Gen-Z arasında Snapchat’in popülaritesi benzersizdir. Gençler, her gün 4-5 saatini Snapchat akışlarını kaydırarak ve farklı arkadaşlarla seriler oluşturarak geçiriyor. Şu an itibariyle, Snapchat’in tek dezavantajı, PC için mevcut olmamasıdır.

iMyFone MirrorTo ile artık PC için Snapchat’i çalıştırabilir ve Snapchat profilinize daha büyük bir ekranda erişebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER