Bitmoji Nedir ve Bitmoji Nasıl Yapıştırılır ?

Ana Sayfa Haber Sosyal Medya Bitmoji Nedir ve Bitmoji Nasıl Yapıştırılır ?
  

Okuma süresi : dakika


Bitmoji Nedir ? Bitmoji: Bitstrips’in parlak bir buluşudur. Kanada merkezlidir. Snapchat’ın Bitmoji’ye bağlı kazancı geçen sene 100 milyon dolar olarak rapor edilmiştir. Daha önceleri bitmoji’yi fotoğrafınızın çizgi film karakterlerinden biri olarak yaratmanız ve bu resmi ( Messenger ) mesajlaştığınız arkadaşlarınıza sözgelimi ( Facebook Messenger ) Facebook mesaj listesindeki arkadaşlarınıza yollamak için kullanabilirdiniz. Fakat Snapchat, Bitmoji’yi kazandıktan sonra ,onu anlık mesajlaşma app’nuna kaynaştırdı.

Reklam ucuz duvar kağıdı

Şimdi Bitmoji avatar’larını bağlantıda olduğunuz kişilere yollayabilir yada kendi anlık mesajlarınıza çıkartma olarak ekleyebilirsiniz. Fakat bazı insanlar henüz Bitmoji trenine binmeyi başaramadılar. Bugün size gerçekte Bitmojinin ne olduğunu ve Bitmoji’yi Snapchat’te nasıl kullanabileceğinizi anlatacağım. Hadi başlayalım :

Bitmoji Nedir ?

Bitmoji Android , iOS ve Chrome ‘da kullanılabilen bir uygulamadır. Özünde kişisel emoji/avatar’ınızı yaratabileceğiniz ve bunu değişik uygulamalarda kullanabileceğiniz bir yazılımdır. Kulağa oldukça basit geliyor değil mi?

Bitmojinin gerçek gücü , istediğiniz seçeneğe göre uyarlanabilmesindedir. Böylece pek çok değişik stil arasından seçim yapabilir ve gerçekten beğendiğinizi ; avatar’ınıza yerleştirerek kullanabilirsiniz . Bu nedenle bitmoji gerçek hayatınızla benzerlik potansiyeli içerir . ( Bazen daha fazla idealize edilen bir sembol olarak) . Bir sonraki bölümde devasa seçenekler arasından nasıl Bitmoji yaratabileceğinizi anlatacağım.

Bitmoji Nasıl Yapılır ?

Bitmoji yaratmak çok basittir. Uygulamayı açmanızla yüzlerce hazır bitmoji ile karşılaşırsınız. Herhangi birine tıklayarak WhatsApp , Twitter , Instagram ve diğer sosyal sitelerde paylaşabilirsiniz. Eğer kendinizi sanatçı hissediyorsanız , kendi özel avatarınızı oluşturabilirsiniz; yaptığınız değişiklik yeni yüzünüz ve kıyafetinizle bütün Bitmojilere yansıyacaktır.

Bitmoji Nedir

  • Kendi bitmojinizi yapmak için (Edit ) Düzenle butonuna basın .
  • Bir Bitmoji ve Bitstrips stili ile karşılaşacaksınız . Beğendiğiniz birine tıklayabilirsiniz.
  • Bundan sonra yüzlerce seçeneği kullanarak yüz ,saç göz,göz kapakları ,burun ve daha pekçok detayı düzenleyebilirsiniz. Burada bitmiyor. Eğer kendinizi süslü hissediyorsanız seçebileceğiniz gözlükler ,başlıklar da var. Bunları yaptıktan sonra sağ üst köşedeki doğru işaretini tıklayın.
  • Bu yeterli gelmediyse avatar’ınıza özel elbiseler giydirerek gösteriş yapabilirsiniz. Forever21 ,Steve Maden ve daha fazlası….Giydirmek için sadece ’’T-shirt ‘’ ‘e basın ve istediğinizi seçin.

Bu noktada kendi kişisel Bitmoji avatarınızı başarıyla oluşturdunuz . Sizin de göreceğiniz gibi bütün bitmojiler güncellendi ve yaptığınız değişiklikler yansıtıldı.

Bitmoji mobil uygulamasını indirmek için aşağıdaki butonlara tıklayabilirsiniz.

Android

iOS

Bitmoji’yi Değişik Platformlarda Kullanmak

Bitmoji’yi kullanmaya başlamadan önce email adresinizi kullanarak , kendi Facebook veya Snapchat hesabınızın içinde bir hesap açmaya ihtiyacınız var. Hesabı açıp ,giriş yaptıktan sonra istediğiniz avatara tıklayın ve paylaşmak istediğiniz uygulamayı seçin. Bitmoji’nizi paylaşmak için daha pratik bir yol da var. Bunun için Bitmoji Klavyesini kullanmanız gerek.
Eğer Android’de iseniz ( Settings – Language @ Input ) Ayarlar –Dil seçimi ‘ne gidin ve böylece Bitmoji klavyeye ulaşabilirsiniz. Eğer MIUI gibi özel üretilmiş bir telefonunuz varsa yeni klavye başka bir yerde yüklü olabilir. Ayarlar’ı araştırın , içiniz rahat olsun büyük ihtimalle oradadır.

İos ‘de klavyeyi kullanmak için şu basamakları izlemeniz gerekir. ( Settings- General –Keyboard- Keyboards – Add Keyboard ) Ayarlar – Genel – Klavye- Klavyeler- Klavye Ekle .
Bitmoji’yi seçin , Bitmoji’ye tıklayın ve (Allow full access ) Bütün erişimlere izin ver ‘i seçin .
Daha sonra Bitmoji klavyesinden küre sembolünü seçin . Şimdi klavyeden Bitmoji’leri seçerek , direk olarak paylaşabilirsiniz .

Bitmoji’leri Nerede Kullanabilirsiniz ?

Bitmoji klavyeyi kullanarak avatar’ınızı WhatsApp, iMessages , Hangouts vb yerlerde paylaşabilirsiniz. Android’de Bitmoji’yi sadece Bitmoji klavyesinde üzerine basarak yollayabilirsiniz. Eğer uygulama Bitmoji’yi desteklemiyorsa o zaman ‘’ Kullandığınız uygulama Bitmoji ile uyumlu değildir ‘’.diye bir mesaj görünür.

İos’da ilk basılan klasöre kopyalanır ve siz daha sonra bu kopyayı istediğiniz metin arasına yapıştırabilirsiniz . ( Bu sadece Apple kısıtlamalarına bağlıdır ) Bazı seyrek görülen uygulamalarda yazılım , yapıştırmayı desteklemeyebilir . O zaman Bitmoji uygulamasından avatar’ınızı direk paylaşabilirsiniz.

Chrome dosya uzantılarında ,Chrome için kopyala –yapıştır yapabileceğiniz bir buton eklenir.Gmail’e özel bir buton eklenir , böylece istediğiniz mail’e Bitmoji’yi direk olarak ekleyebilirsiniz.

Bitmoji’yi Snapchat’te Nasıl Kullanırsınız ?

Bitmoji elbette snapchat’e çok iyi adapte edilmiştir. Fakat ilk önce snapchat hesabınızla Bitmoji’ye bağlanmalısınız.

  1. Bunu yapmak çin Snapchat’i açın ve üstteki hayalet sembolüne tıklayın.
  2. Daha sonra( Create Bitmoji ) ‘’ Bitmoji Yaratın ‘’ a tıklayın.
  3. Daha sonra ‘’Bitmoji Yaratın’’a bir daha tıklayın. (Agree and Connect ) Kabul et ve Bağlan ‘a tıklayarak onay verin .
  4. Şimdi başarılı bir şekilde Snapchat hesabınızla Bitmoji’yi bağladınız. Bitmoji ile cevap vermek için sadece ‘’emoji’’ sembolüne basın ve istediğiniz Bitmoji’yi seçin.
    Bitmoji’yi anlık iletilerinizde çıkartma olarak kullanmak için sadece’’ kağıt ‘’sembolüne tıklayın.

Eğer herhangi bir nedenle Bitmoji hesabınız snapchat’ten koparsa sadece Snapchat ayarlarına gidin ve Bitmoji ile bağlantınızı kesin.

Bitmoji için Ne Düşünüyorsunuz ?

Ben kendi adıma Bitmoji’nin ; avatar kullanarak , nasıl hissettiğinizi anlatmanın müthiş bir yolu olduğunu düşünüyorum. Pek çok avatar ve detay olduğu için beğenmediğiniz en ince ayrıntıyı bile düzenleyebilirsiniz. Snapchat içine çok güzel adapte edilmiştir. Bu durumda Bitmoji hesabınızı Snapchat’inize bağladınız mı ? Ayrıca Bitmoji’ler hakkında ne düşündüğünüzü aşağıda yorum olarak belirtebilirsiniz.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
0 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Takip et  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir