Bitmoji insanların daha eğlenceli vakit geçirmesine olanak sağlayan özelliklerden biri oldu. Bitmoji ile kendinizin ve istediğiniz karakterin üstünde oynayabiliriniz. Peki bitmoji nasıl yapıştırılır, bitmoji WhatsAppta iPhone da ve Android de nasıl kullanılır, gelin hep birlikte bakalım. Bitmoji Tüm Platformlarda Kullanma detaylı anlatım.

Bitmoji avatarlarını bağlantıda olduğunuz kişilere yollayabilir yada kendi anlık mesajlarınıza çıkartma olarak ekleyebilirsiniz.

Fakat bazı insanlar henüz Bitmoji trenine binmeyi başaramadılar. Bugün size gerçekte Bitmoji’nin ne olduğunu ve Bitmoji’yi Snapchat’te nasıl kullanabileceğinize bakalım.

Bitmoji Nedir ?

Bitmoji Android , iOS ve Chrome ‘da kullanılabilen bir uygulamadır. Özünde kişisel emoji/avatarınızı yaratabileceğiniz ve bunu değişik uygulamalarda kullanabileceğiniz bir yazılımdır. Kulağa oldukça basit geliyor değil mi?

Bitmoji’nin gerçek gücü , istediğiniz seçeneğe göre uyarlanabilmesindedir. Böylece pek çok değişik stil arasından seçim yapabilir ve gerçekten beğendiğinizi ; avatarınıza yerleştirerek kullanabilirsiniz . Bu nedenle bitmoji gerçek hayatınızla benzerlik potansiyeli içerir.

Bitmoji Nasıl Yapılır ?

Bitmoji yaratmak çok basittir. Uygulamayı açmanızla yüzlerce hazır bitmoji ile karşılaşırsınız. Herhangi birine tıklayarak WhatsApp, Twitter, Instagram ve diğer sosyal sitelerde paylaşabilirsiniz. Eğer kendinizi sanatçı hissediyorsanız, kendi özel avatarınızı oluşturabilirsiniz; yaptığınız değişiklik yeni yüzünüz ve kıyafetinizle bütün bitmojilere yansıyacaktır.

Bitmoji Nedir

 • Kendi bitmojinizi yapmak için (Edit ) Düzenle butonuna basın .
 • Bir Bitmoji ve Bitstrips stili ile karşılaşacaksınız. Beğendiğiniz birine tıklayabilirsiniz.
 • Bundan sonra yüzlerce seçeneği kullanarak yüz, saç göz, göz kapakları, burun ve daha pek çok detayı düzenleyebilirsiniz. Eğer kendinizi süslü hissediyorsanız seçebileceğiniz gözlükler, başlıklar da var. Bunları yaptıktan sonra sağ üst köşedeki doğru işaretini tıklayın.
 • Bu yeterli gelmediyse avatarınıza özel elbiseler giydirerek gösteriş yapabilirsiniz. Forever21, Steve Maden gibi giydirmek için sadece ’’T-shirt ‘’ ‘e basın ve istediğinizi seçin.

Bu noktada kendi kişisel Bitmoji avatarınızı başarıyla oluşturdunuz. Sizin de göreceğiniz gibi bütün bitmojiler güncellendi ve yaptığınız değişiklikler yansıtıldı.

Bitmoji’yi Değişik Platformlarda Kullanmak

Bitmoji’yi kullanmaya başlamadan önce email adresinizi kullanarak, kendi Facebook veya Snapchat hesabınızın içinde bir hesap açmaya ihtiyacınız var. Hesabı açıp, giriş yaptıktan sonra istediğiniz avatara tıklayın ve paylaşmak istediğiniz uygulamayı seçin. Bitmoji’nizi paylaşmak için daha pratik bir yol da var. Bunun için Bitmoji Klavyesini kullanmanız gerek.
Eğer Android’de iseniz ( Settings – Language @ Input ) Ayarlar –Dil seçimi ‘ne gidin ve böylece Bitmoji klavyeye ulaşabilirsiniz. Eğer MIUI gibi özel üretilmiş bir telefonunuz varsa yeni klavye başka bir yerde yüklü olabilir. Ayarlar’ı araştırın, içiniz rahat olsun büyük ihtimalle oradadır.

İos ‘de klavyeyi kullanmak için şu basamakları izlemeniz gerekir. ( Settings- General –Keyboard- Keyboards – Add Keyboard ) Ayarlar – Genel – Klavye- Klavyeler- Klavye Ekle .
Bitmoji’yi seçin, Bitmoji’ye tıklayın ve (Allow full access ) Bütün erişimlere İzin Ver‘i seçin.
Daha sonra Bitmoji klavyesinden küre sembolünü seçin . Şimdi klavyeden Bitmojileri seçerek, direkt olarak paylaşabilirsiniz.

Bitmoji WhatsApp’ta Kullanma Android

Bitmoji WhatsAppta kullanma çok basit uygulama ile hem kendi fotoğrafınızı emoji yapabilirsiniz, hemde farklı şekillerde emoji yapabilirsiniz.

 • İlk olarak Google Play’den Stickify: 5000+ Stickers for WhatsApp uygulamasını indirelim.
 • İndirdikten sonra bitmoji yapmak istediğimiz bir alan girelim, örneğin; oyunlar.
 • Daha sonra WhatsApp’ a ekle diyelim.
 • Ekledikten sonra WhatsApp’a girin ve bitmojiye alt kısımdan ulaşabilirsiniz.

Bitmoji WhatsApp’ta Kullanma iPhone

Bitmoji’yi iPhone’da kullanmak çok basit. Şimdi anlatacağımız yöntemleri yapalım.

 • İlk olarak App Store’dan Bitmoji iOS uygulamasını indirelim.
 • Bitmoloji’ye uygulama üzerinden kayıt olun. Ardından karakteri kişiselleştirin.
 • Ardından iPhone’da Ayarlar deyin, sonra Genel menüsünü açın.
 • Klavye ayarların açın ve Klavyeler seçeneğine basın.
 • Yeni klavye ekle kısmını seçin.
 • Third- Party Keyboards başlığının altında bulunan Bitmoji seçeneğini seçin.
 • Uygulama erişimine izin verin Allow/izni ver seçeneğini seçin.
 • Daha sonra WhatsApp’ı açalım. Ardında sohbet kısmını açalım.
 • Mesaj yapma yerindeki klavye kısmını açalım. Hemen ardından klavyede bulunan Dünya simgesine dokunun.
 • Emojiler görüntülendikten sonra, sol alt tarafta bulunan ABC simgesine dokunun.
 • Göndermek istediğinizi bitmojiye dokunun kopyalanmış olacaktır artık gönderebilirsiniz.

Bitmoji WhatsApp Sticker Nasıl Yapılır?

App Store veya Google Play Store’dan Bitmoji uygulamasını indirin ve bir hesap oluşturun.

Uygulamada kendi avatarınızı oluşturun. Saç stili, ten rengi, giysiler ve aksesuarlar gibi özellikleri kişiselleştirin.

Bitmoji klavyesini telefonunuzda etkinleştirin. Ayarlar bölümünden “Klavye” seçeneğine gidin ve Bitmoji Klavyesi’ni etkinleştirin.

WhatsApp’a girin, bir sohbet açın ve klavyenizde Bitmoji simgesini bulun. Bitmoji çıkartmalarınızı seçin ve göndermek istediğiniz kişiye gönderin.

Bitmoji’leri Nerede Kullanabilirsiniz ?

Bitmoji klavyeyi kullanarak avatarıınızı Facebook, WhatsApp, iMessages, Hangouts, Twitter vb yerlerde paylaşabilirsiniz. Android’de Bitmoji’yi sadece Bitmoji klavyesinde üzerine basarak yollayabilirsiniz. Eğer uygulama Bitmoji’yi desteklemiyorsa o zaman ‘’ Kullandığınız uygulama Bitmoji ile uyumlu değildir ‘’.diye bir mesaj görünür.

İos’da ilk basılan klasöre kopyalanır ve siz daha sonra bu kopyayı istediğiniz metin arasına yapıştırabilirsiniz. ( Bu sadece Apple kısıtlamalarına bağlıdır ) Bazı seyrek görülen uygulamalarda yazılım, yapıştırmayı desteklemeyebilir. O zaman Bitmoji uygulamasından avatarınızı direk paylaşabilirsiniz.

Chrome dosya uzantılarında, chrome için kopyala –yapıştır yapabileceğiniz bir buton eklenir. Gmail’e özel bir buton eklenir, böylece istediğiniz mail’e Bitmoji’yi direk olarak ekleyebilirsiniz.

Bitmoji’yi Snapchat’te Nasıl Kullanırsınız ?

Bitmoji elbette Snapchat’e çok iyi adapte edilmiştir. Fakat ilk önce Snapchat hesabınızla Bitmoji’ye bağlanmalısınız.

 1. Bunu yapmak çin Snapchat’i açın ve üstteki hayalet sembolüne tıklayın.
 2. Daha sonra( Create Bitmoji ) ‘’ Bitmoji Yaratın ‘’ a tıklayın.
 3. Daha sonra ‘’Bitmoji Yaratın’’a bir daha tıklayın. (Agree and Connect ) Kabul et ve Bağlan ‘a tıklayarak onay verin .
 4. Şimdi başarılı bir şekilde Snapchat hesabınızla Bitmoji’yi bağladınız. Bitmoji ile cevap vermek için sadece ‘’emoji’’ sembolüne basın ve istediğiniz Bitmoji’yi seçin.
  Bitmoji’yi anlık iletilerinizde çıkartma olarak kullanmak için sadece’’ kağıt ‘’sembolüne tıklayın.

Eğer herhangi bir nedenle Bitmoji hesabınız Snapchat’ten koparsa sadece Snapchat ayarlarına gidin ve Bitmoji ile bağlantınızı kesin.

Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER