• Ana Sayfa
  • Mobil
  • Çıkan Fermuar Nasıl Takılır? Birbirinden Ayrılan Fermuar (Çatalla)

Çıkan fermuar nasıl takılır? bakıldığında çok zormuş gibi görünsede, günümüzde oldukça kolay yöntemleri vardır. Elbise, pantolon, çanta hangisi olursa olsun kolaylık halledebilirsiniz.

Ayrıca tüm kısmı değiştirmenize gerek yoktur, çünkü bir kaç adımla hemen halledebilirsiniz. Bu aşamada çatalla fermuar da takılabiliyor ancak biz farklı makas ile olan yöntemi gösterdik.

Biliyoruz ki, yerinden çıkan fermuar nasıl takılır noktasında kitlenip kalmaktayız, özelliklede dışarda falan olduğumuzda bizim için çok daha sıkıntı olabilmekte. Peki yerinden çıkmış fermuar nasıl takılır gelin hep birlikte bakalım.

Çatalla Fermuar Takma

Bu yöntem en kolay fermuar tamiri yöntemidir. Altta video’dan izleyebilirsiniz. Eğer farklı bir fermuar takma yöntemi arıyorsanız makalemize devam edin.

Fermuar nasıl takılır?

İlk olarak çatala fermuarı takın, daha sonra takacağınız yeri birleştirip yavaş yavaş çatalın ağzına geçirdiğiniz fermuara geçirin olacaktır. Bu yöntemi, bavul için, diğer elbiseleriniz içinde yapabilirsiniz.

Çıkan fermuar nasıl takılır – Fermuar Tamiri

Bozuk fermuara pratik çözüm, sıvı olarak çamaşır deterjanı dökün. Fermuar hiç çalışmıyorsa, sıkışmış olan yere deterjanı sürün. Daha sonra deterjan fermuara ek olarak yağlama olmasını sağlayacaktır. Bu arada sıvı çamaşır deterjanı tam olarak yağlayıcı olmasını isterseniz, adım adım şu listeyi uygulayabilirsiniz.

1. Fazla büyük olmayan kovaya bir miktar deterjan koyun

2. Sonra biraz su dökün

3. Karıştırdıktan sonra pamuk oluşan yerleri temizleyin

4. Fermuarı yavaş yavaş açmaya çalışın, git gel yaparak hareket ederse fermuarı tekrar orijinal noktaya getirin, bu şekilde sıkışma gidene kadar yapmaya devam edin.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER