• Ana Sayfa
  • Liste
  • Bu Uygulama Bilgisayarınızda Çalışamıyor Hatası Çözümü Windows 10

Windows 10 SmartScreen filtresi, sizi doğrulanmamış geliştiriciler tarafından uygulamalardan korur. Çalıştırmak istediğiniz uygulamanın güvenli olduğunu biliyorsanız, filtrenin kapatılması kolaydır. SmartScreen filtresi, çoğunu basitçe çözebileceğiniz farklı hata mesajlarını gösterebilir. İşte Windows 10 için bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor çözümü..

Bu hatalar genellikle yalnızca ekstra izinler ile veya yönetici hesabında açılan oturum ile ilgilidir.

Bu Uygulama Bilgisayarınızda Başlatılamıyor Hatası için aynı şeyi söyleyemeyiz. SmartScreen filtresinin size söylediği tek şey, uygulamanın geliştiricisi ile iletişime geçmeniz gerektiğidir.

Bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor windows 10

Bu Uygulama Bilgisayarınızda Çalışamıyor Hatası

Bu hata bir uyumluluk hatasıdır. Yüklemeye çalıştığınız uygulama, Windows 10 ile uyumsuz olarak yapılandırılmış.

Bir uygulama, standart bir kullanıcının sahip olmadığı özel bir izin gerektiriyorsa da, bu hatayı görebilirsiniz. Bu hata, uygulamayı çalıştırdığınız anda aslında yüklü olmayan bir uygulamayı açmaya çalıştığınızdan kaynaklanır.

Uygulama sisteminizde gerçekten yüklüyse bu hatayı almazsınız. Hatayı düzeltmenin iki yolu vardır.

Yönetici Hesabınızı Kullanın

Bu hata mesajını gördüğünüzde, ilk seçenek olarak yönetici hesabınız ile oturum açın. Yönetici hesabını kullanmıyorsanız, yönetici hesabınıza geçin ve uygulamayı tekrar açmayı veya yüklemeyi deneyin. Sorun devam ederse, aşağıdaki diğer çözüme geçin.

32 bit veya 64 bit Uygulama

Windows 10’un 32 bit sürümünü çalıştırıyorsanız ve bir uygulamanın 64 bit sürümünü yüklemeye çalışıyorsanız, bu hatayı alabilirsiniz.

Aynı şekilde, 64 bit Windows yüklemesinde 32 bit bir uygulama yüklemeye çalışıyorsanız aynı hatayı görmeniz olasıdır. Bu aşamada tek bir çözüm var; Uygulamanın doğru sürümünü bulup yükleyin.

SmartScreen’i devre dışı bırakın

Yukarıdaki çözümleri denediyseniz ve hala hata almaya devam ediyorsanız SmartScreen’i devre dışı bırakmayı deneyin.

Denetim Masası uygulamasını açın ve Sistem ve Güvenlik> Güvenlik ve Bakım’a gidin. Aşağı kaydırın ve ‘Windows SmartScreen’ altındaki ‘Ayarları Değiştir’ seçeneğini tıklayın.

Windows SmartScreen penceresinde, ‘Hiçbir şey yapma (Windows SmartScreen’i kapat)’ seçeneğini seçin. Uygulamayı tekrar yönetici hesabınızdan açmayı deneyin. Uygulama açılırsa, düzgün çalıştığından emin olmak için uygulama içeriğini kontrol edin. Yüklemezse sorun muhtemelen uygulama dosyalarındadır.

Artık tek çözüm yolunuz uygulama için bir güncelleme beklemek veya alternatif bulmaktır. SmartScreen’i kapatırsanız, uygulamayı yükledikten sonra tekrar açtığınızdan emin olun. Sisteminizi korumasız bırakmak asla iyi bir fikir değildir ve güvenlik zafiyetleri oluşturabilir.

Kaynak : https://www.addictivetips.com/windows-tips/fix-this-app-cant-run-on-your-pc-error-in-windows-10/
Yorumlar (2)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 4 yıl önce

ben lelague of legends diye bir oyun oynuyorum dediklenizi yaptım ve hala olmuyor

    Anonim 4 yıl önce

    oldumu