İnternette yada mağazalarda illa ki Dual Sim terimini görmüşsünüzdür. Gelişen teknoloji ile birlikte farklı fonksiyonelli cihazlar karşımıza çıkmaktadır. İşte bunlardan biride Dual Sim olmaktadır.

Peki, Dual Sim ne demek? diye soruyorsanız tüm detayları ile birlikte açıklayalım.

Dual Sim Ne Demek?

Dual Sim Ne Demek

Akıllı telefon veya herhangi bir cep telefonunda, mobil ağa bağlanmak için bir Sim kartı gerektirir. 2 farklı sim kartı aynı anda tutabilen akıllı telefona çift sim cihazı denir.

2 sim karta sahip olmak, Dual Sim akıllı telefonun, telefon görüşmelerini başlatmak için 2 simden birini kullanabileceği anlamına gelir. Yani işin özeti, ikili sim, 2 farklı sim kartı aynı anda kullanmalarını sağlayan akıllı telefon özelliğidir.

Dual Sim ile bir kartı konuşmakta için diğerini ise internet için kullanabilirsiniz. Ayrıca 2 Sim kullanmak akıllı telefonlarda, 2 farklı operatörden 2 farklı planı birleştirebilir ve daha ucuz bir fatura alabilirsiniz.

Diğer bir özelliği ise, telefonunuz belirli bir şebekeye kilitli değilse, 2 mobil sağlayıcıyı aynı anda kullanabilirsiniz; daha fazla mobil kapsama olacaktır.

Diğer yandan ise yurt dışında çok seyahat ediyorsanız, ülkenizdeki bir Sim kartı ve seyahat ettiğiniz ülkelerde satın aldığınız kartlar için diğer Sim kartını daha ucuz kullanabilirsiniz.

Dual Sim Nasıl Çalışır?

dual sim nedir

Dual Sim akıllı telefon alırsanız, farklı çalışan birkaç tür Çift Sim uygulaması olduğunu ve bazılarının diğerlerinden daha iyi olduğunu hatırlatalım.

Bunlar mevcut Çift Sim uygulamalarının türleridir: Çift Sim Tekli Bekleme (Pasif), İkili Sim İkili Aktif, Çift Sim İkili Bekleme olmak üzere çeşitleri vardır. Bize göre en sonuncusu daha iyi olmaktadır.

Çift Hatlı Telefonların Dezavantajları

İkili Sim İkili aktif akıllı telefonlar, bekleme yerine çok daha kısa bekleme özerkliğine sahiptir, çünkü bunlar bir yerine 2 radyo alıcı vericisine sahiptir.

Ayrıca ikili Sim ikili bekleme genellikle ikinci Sim için MICRO SD yuvasını kullanır. Dahası 2 Sim kart kullanıyorsanız, depolama alanınızı genişletmek için MICROSD kart kullanamazsınız.

Dual SIM akıllı telefona ihtiyacınız varsa, daha fazla dahili depolama alanına sahip bir sürüm için bir daha harcama yapmanız gerekir; böylece bir MICROSD karta ihtiyacınız olmaz.

Akıllı telefon üreticileri 4G + 2G ikili Sim ikili bekleme uygulaması kullanır; aslında bu Sim veri bağlantıları için değil, sadece aramalar ve metin mesajları için kullanılabileceği manasına gelir.

Dual Sim Neden Ucuz?

Dual sim ucuz olması nedeni, çok talep olmadığı için birde çoğu ithalatçı garantili olduğundan.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER