E- devlet şifresi nasıl değiştirilir? Resimli anlatım ile sizlere en basit yoldan nasıl değiştireceğinizi derledik. Bilindiği üzere E-devlet şifresi ilk alındığında zor bir şifreden oluşmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti devletinin getirmiş olduğu E-devlet yeniliği ile birlikte pek çok vatandaş işlerini artık internet üzerindeki E-devlet üzerinden görüyor.

Tüm resmi kurumların ve e devlette olması sebebi ile hemen hemen herkes devlet dairesine gitmeden işlerini bir tıkla burada görüyorlar. İnternet üzerinden hızlı, güvenilir, kolay olması sebebi ile tercih edilen E devlet sitesi tam olarak nedir, detaylarına bakalım.

E-Devlet nedir ne işe yarar?

E devlet kısaca, devlet tarafından yapılan fiziksel hizmetlerin internet ortamında da aynı şekilde sağlanması demektir.

Devlet hizmetlerinin vatandaşlara hızlı, güvenli, kolay bir şekilde sağlanması amaçlanmaktadır.

Bürokrasi, vakit kaybetme, bugün git yarın gel anlayışını tamamen tersine çeviren e devlet, her vatandaşa TC ve bir şifre vererek e devlet hesabı oluşturmaktadır. Bu sayede her bir bireye internet üzerinden kolayca hizmet verilmesi hedeflenmektedir.

Bu arada E devlet şifremi unuttum diyorsanız, buradan hemen https://webhakim.com/e-devlet-sifremi-unuttum-nasil-alabilirim.html bakabilirsiniz.

E Devlet Şifresi Nasıl Değiştirilir Resimli Anlatım

E devlet şifresini genellikle şifreyi yeni almış olanlar, şifresi zor olanlar yada şifreyi herkesin öğrendiğini düşünenler değiştirmek istemektedirler.

Peki, e devlet şifresi nasıl değiştirilir. Aslında çok basit normal girdiğiniz gibi şifreniz ve TC numaranız ile e devlet sitesine giriş yapmak.

E devlet şifre değiştirme işlemeni detaylı ve resim olarak anlaşılacak şekilde sizlere derledik. İsterseniz aşağıdaki resimli anlatım yöntemine bakalım.

1- İlk olarak E devlet sitesine giriş yapın ve sisteme giriş yapmak için TC kimlik no ve E devlet şifresini giriniz.

e devlet sifresi sifre degistirme

2- Daha sonra sağ üst köşede isminizin üstüne tıklayın ve ardından açılan alt sekmesindeki Şifremi Değiştir kısmına tıklayın.

e devlet sifresi nasıl degitirilir mobil3- Açılan ekranda şifre değiştir kısmın gelecek. İlk önce eski şifrenizi girin daha sonra belirleyeceğiniz yeni şifrenizi girin ve yeni şifreyi tekrar girin.

e devlet sifre degistir

4- Son olarak yeni şifreyi girdikten sonra Değiştir kısmına tıklayın ve yeni şifreniz hayırlı olsun.

Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

muhammed said alarid 4 yıl önce

nasıl e devlet şifresi alabilirim