E-mail hesabına sahip olmak için aralarında G-mail, Yahoo, Outlook (hotmail) ve buna benzer servis sağlayıcılarından hesap açtırmak gerekir. Peki, hotmail kaydol ve gmail açma konularını göstereceğiz.

Açılan hesap ile birlikte artık dilediğiniz web siteden ya da özel kişiden e-posta alabilir ya da dilediğiniz özel ya da tüzel kişiye e-posta atabilirsiniz.

E-Posta Aç : Gmail ve Hotmail Hesabı

hotmail kaydol

E-posta al işlemini gmail ve hotmail olarak iki farklı firmadan yapabilirsiniz. Dünya’da onlarca farklı e-posta servis sağlayıcıları olmasına karşın, en çok tercih edilenler Hotmail, G-mail, Outlook, Msn ve Yahoo gibi servis sağlayıcılarıdır.

Gmail hesabı açmak için tıklayın.

Hotmail hesabı açmak için tıklayın.

Not: Aşağıdaki “Ücretsiz hesap oluşturun” butonuna tıklayın ve hesap oluşturma bölümüne gidin. Bu yeni bir hotmail adresine kaydolma yöntemlerindendir.

hotmail kaydol

Bu servis sağlayıcılarının her biri, yeni bir e-posta adresi açtırabilmenize olanak tanır. Bunun için kişisel bilgilerinizin sadece bir kısmına ihtiyaç duyan servis sağlayıcıları olduğu gibi, cep numarası ve diğer kişisel bilgilerinizin büyük bir kısmına ulaşarak kayıt açtırmanıza olanak tanıyan mail siteleri olabilir.

Gmail Hesabı Nasıl Açılır?

hotmail kaydol

Gmail oluştur işlemi yapmak isteyenler için yukarıda anlattığımız işlemleri uygulamaları yeterlidir. Bundan sonra google play veya farklı platformlarda bu hesabı kullanabilirsiniz.

Gmail hesabı açmak için tıklayın.

Tercih Ettiğim Kullanıcı Adım ve Şifremi Kabul Etmiyor!

Eğer, yukarıda saydığımız herhangi bir e-posta servis sağlayıcısından bir e-posta adresi talebinde bulunduysanız, bu durumda kullanıcı adı ve şifre gibi alanları muhakkak girmelisiniz.

Bu adım, bundan sonra, e-posta adresinize sadece kullanıcı ad ve şifreniz ile girmenizi sağlayacaktır. Eğer, girdiğiniz kullanıcı adı ve şifresi kabul edilmiyorsa; bu durumda iki neden bunu yapmanızı engelliyor olabilir.

En öncelikli neden, daha önce bu kullanıcı adının başkaları tarafından kullanılıyor olması. Bu durumda, farklı bir kullanıcı adı denemeniz gerekir.

Bununla birlikte bir diğer en olası durum ise; kullandığınız kullanıcı adı ve şifrenin kriterleri sağlamıyor olması. Bunun için, sitenin bu yöndeki kriterlerini incelemeniz gerekir.

Bazı e-posta servisleri, yeni kayıtlarda kullanıcı adının belirli sayıda karakter ve sayı kullanılarak oluşturulmasını beklemektedir.

Aynı zamanda ilk harfin büyük olması ve bazı karakterlerin kullanılması beklenmektedir. Bunlara dikkat ederek kayıt işlemlerini yapmanız gerekir.

Hotmail Hesabı Nasıl Açılır?

hotmail kaydol

Hotmail, G-mail, Outlook, Msn ve Yahoo gibi e-posta servisi sunan sitelerde kayıt açtırarak bir e-posta adresi temin edebilirsiniz.

İsim ve soyisim, doğum tarihi, cep telefonu numarası ve diğer kişisel bilgilerinizin yanı sıra hatırlatmak üzere bir hatırlatıcı soru alanını doldurmanız gerekir.

Bu bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girdikten sonra artık siz de dilediğiniz bir e-posta adresine sahip olabilirsiniz.

Bilgisayardan hotmail nasıl açılır?

Outlook.com‘un giriş sayfasına gidin ve ‘Giriş Yap’ seçeneğine tıklayın. E-posta adresinizi veya telefon numaranızı girin ve ‘İleri’ butonuna basın. Parolanızı girdiğiniz sayfada, ‘Oturumu açık tut’ seçeneğinin işaretini kaldırın. Ardından parolanızı girin ve ‘Giriş Yap’ı seçin.

Yorumlar (7)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 2 ay önce

selamlar e posta şifremi unutum bu konuda yardımcı olurmusunuz rica etsem ücreti neyse veririm

Isimsiz Kahraman 3 yıl önce

niye bende açmiyo agalar

    Mustafa 3 yıl önce

    tam olarak sorun nedir

      Anonim 2 ay önce

      bana yardimcı olurmusunuz rica etsem ple posta şifremi unutun

Elif 3 yıl önce

süperr

Anonim 4 yıl önce

olur

nusret 5 yıl önce

101 oke plusa giremiyorum