Uzaktan eğitimin başlaması ile birlikte öğrenciler EBA ile ders görmeye başladılar. Milyonlarca öğrenci EBA üzerinden giriş yaparak ders içeriklerine bakıyor, yalnız EBA’ya uzunca bir süre girmeyenler şifrelerini unutabiliyor, buda farklı sorunları beraberinde getiriyor.

Örneğin, eba dönüş adresi bulunamadı gibi, işte bu noktada sizlere yardımcı olacağız, hemen bakalım.

EBA Dönüş Adresi Bulunamadı Hatası

eba donus adresi bulunamadi hatasi

EBA dönüş adresi bulunamadı hatası şifreyi unutanların veya daha önce kayıt olup sisteme giremeyenlerin karşılaştığı bir sorundur. Nasıl çözülür bakalım.

1.Yöntem Öğretmenden Şifre İstemek

Bu hatayı çözümlemek için https://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS/studentForgetPassword.jsp buraya giriş yaptığınızda E posta yada Cep telefonu ile kayıt olduysanız ve bunlarda hiç birinin bilgisini hatırlamıyorsanız ve şifrenizi de hatırlamıyorsanız, direkt olarak okulla yani öğretmeniniz ile iletişime geçerek EBA şifresi alabilir ve sisteme giriş yapabilirsiniz.

2. Yöntem E posta ya Cep Telefonu ile Almak

Buradaki yöntem ise yine https://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS/studentForgetPassword.jsp bu adrese tıklayarak buradan şifre edinebilirsiniz. Eğer daha önce kayıt olup ve şifrenizi unuttuysanız ve E posta yada Cep telefonu bilgilerinizi hatırlıyorsanız o zaman yeni bir şifre oluşturup sisteme girebilirsiniz.

eba dönüş adresi bulunamadı

Bu şekilde hatanın sorununu gidermiş olursunuz ve sisteme giriş yapabilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER