Sisteme kayıtlı cep telefonu numarasını gir ve “Gönder” butonuna bas (Sisteme kayıtlı cep telefonu numaran yoksa öğretmeninden veya velinden tek kullanımlık şifre edinerek ve “Öğrenci olarak EBA şifremi nasıl oluştururum” bölümünden yardım alarak şifreni yeniden oluşturabilirsin.

EBA Şifresi Nasıl Alınır?

EBA Sifresi Nasil Alinir

EBA şifresini almak için yapmanız gereken birkaç yol var. Hemen neler yapabilirsiniz, detaylarına ve ayrıntılarına bakalım.

Arkadaşlar bu kısımda sizlere adım adım göstermeye çalışacaktım fakat EBA sürekli güncelleme yaptığından dolayı ve sistemde oluşan yoğunluktan dolayı sürekli siteye optimize etmektedir.

Örneğin sistemde daha EBA’ya devam et dendiğinde sağ üst köşede öğrenci, öğretmen ve veli girişi çıkmaktaydı, şimdi ise çıkmamaktadır. Peki, bu sorunu nasıl çözebiliriz.

Bunun için 2 yöntem var, eğer daha önce şifre aldıysanız ve şifrenizi unuttuysanız EBA şifremi unuttum bu kısmına tıklayarak şifrenizi tekrardan alabilirsiniz. Diğer yöntem ise EBA tek kullanımlık şifre al kısmıdır. Bunu nasıl yapabilirsiniz bakalım.

EBA Tek Kullanımlık Şifre Al

EBA Tek Kullanimlik Sifre Al

Arkadaşlar bu yerde de yine optimize yapılmaktadır. E posta ile yada telefon ile tek kullanımlık şifre alabilirsiniz. Yalnız şu anda sistemde optimize yapılmaktadır. Bunun yerine öğretmeniniz ile iletişime geçebilir ve tek kullanımlık şifre talep edebilirsiniz.

Şu sorularla karşılaşıyoruz, çocuğuma nasıl EBA şifresi alırım, EBA şifre al gibi sorular çokça sorulmaktadır. Şu anda yapılacak en etkili yöntem öğretmeniniz ile iletişime geçip EBA tek kullanımlık şifre almanız olacaktır.

Şu da var ki, daha önceden eğer şifre aldıysanız ve EBA şifresini unuttuysanız yukarıdaki linke tıklayarak gereken adımları takip ederek EBA şifre yenileme işlemini yapabilirsiniz.

Eba Şifre Alma Yöntemleri ve Diğer Farklı Yöntemler

Arkadaşlar şuan tek kullanımlık şifre sitesine ulaşamadık. Biz de sizler için farklı yöntemlerin linklerini aşağıya bırakıyoruz. Video’da nasıl yapacağınızı anlattık.

https://eokulyd.meb.gov.tr/

https://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS/studentForgetPassword.jsp

https://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS/GirisAction?actionName=eokulLoginAction

http://www.eba.gov.tr/

http://www.eba.gov.tr/yardim-sss/

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER