Ebeveynlerin bile güvende olmadığı internet aleminde çocuklar ne yapacak. İşte bu noktada devreye girerek ebeveyn uygulaması listesini sizler için çıkardık.

Ebeveyn kontrolü uygulamaları, ebeveynlerin çocuklarının cep telefonu veya diğer cihazlarını yönetmelerine ve denetlemelerine yardımcı olan araçlardır. Bu tür uygulamalar genellikle çocukların cihazlarında ne tür içerikleri görebileceklerini, ne kadar zaman harcayabileceklerini ve hangi uygulamaları kullanabileceklerini belirleme yetkisi verir.

Cep Telefonu Ebeveyn Kontrolü Ücretsiz ve Ücretli

Ebeveyn Uygulamasi

Ebeveyn kontrollü uygulamaları sizlere en güvenli olacak şekilde listeledik.

Çocuğunuzun faaliyetlerini internet olmadan izlemenin birçok yolu olmasına rağmen, en hızlı ve en kolay yol yine de bir takip programı kullanmaktır. Bu uygulamalara tek tek göz atalım.

Not: Uygulamaların herhangi bir garantisi yoktur. Burada tüm sorumluluk size aittir.

Bu arada buradan telefon takip programlar indirebilirsiniz ve https://webhakim.com/telefon-takip-programi.html özelliklerine bakabilirsiniz.

Not: Telefonuna yüklediğiniz kişinin bilgisi olması gerekmektedir. Aksi halde suç teşkil etmektedir.

1- UMobix

Çocuğunuzun akıllı telefonunda veya tabletinde olan her şeyi gerçek zamanlı olarak takip edin.

 • Tüm gelen ve giden aramaları görüntüleyin.
 • Arayanla ilgili zaman, süreyi, bilgi notunu alın.
 • Ücretlidir
 • Gönderilen, alınan veya silinen tüm SMS leri izleyin.
 • Zaman damgalarını ve iletişim bilgilerini alın.

Siteye buradan gidebilirsiniz.

2- Google Family Link for parents ( Ebeveynler için Google Aile Bağlantısı)

Ebeveyn Kontrolu Uygulamalari

Çocuğunuzun çevrim içi etkinliği direkt olarak akıllı telefonunuzdan kontrol etmenizi sağlayan Google’ın kendi uygulaması olan Google Aile Bağlantıları ile en iyi ücretsiz ebeveyn kontrolü uygulamaları olarak karşımıza çıkmaktadır.

13 yaşın altındaki çocuklar için en iyi uygulama, kendi hesabınız gibi çocuklarınız için bir Google hesabı oluşturmanıza olanak tanır, özelliklerin çoğu erişilebilir ve büyük bir güvenlik hissi verir.

Ebeveynler için Google Aile Bağlantısı Özellikleri:

 • Çocuklarınızın uygulama etkinliğini görüntüleyin.
 • Cihazlarını kilitleyin.
 • Konumlarını takip edin.
 • Çocuğunuzun çevrim içi deneyimini yönetin.

Google Family Link for parents iOS İNDİR

Google Family Link for parents Android İNDİR

3- Ebeveyn Kontrolü Kroha – Ekran Süresi ve Çocuk modu

Cep telefonu ebeveyn kontrolu ucretsiz

Android için bir başka en iyi ebeveynlik kontrol uygulaması olan Ebeveyn Kontrolü Kroha, ebeveynlerin akıllı telefon yada tablet kullanan çocuklarını korumasına izin veriyor.

Ebeveynler çocuklarının çevrim içi aktivitelerini kontrol edebilir, ekran zamanını yönetebilir, hangi web sitelerinin kullanabilecekleri güvenli yerleri seçebilirsiniz.

Ayrıca konumlarını izleyebilirlersiniz. Bunun da ötesinde, ebeveynler çocuklarının cihazlarının gece modunu telefonlarından da kontrol edebilirler.

 • Kolayca kurun ve ayarlayın.
 • Bir yıllık lisansla 5 farklı cihaza erişin.
 • Oyunları ve diğer uygulamaları engelleyin.
 • Konum izleyici ile çocukları izleyin.

Ebeveyn Kontrolü Kroha Android İNDİR

4- Parental Control Uygulaması

Aile koruma programi Android

iPhone’lar için en iyi ücretsiz ebeveyn kontrolü uygulamasıdır. Bu uygulama ile, ebeveynler çocuklarının okuldan ayrıldıklarında yada eve geldiklerinde veya başka bir yere gittiklerinde onları takip edebilirsiniz.

Ebeveynler, çocuklarının güvenli olmayan herhangi bir uygulamayı kolayca engelleyerek hangi uygulamayı kullanabileceğini kontrol edebilir.

 • Konum izleyici.
 • Ekran süresini yönetme.
 • Günlük ekran süresi ödeneği ayarlama.
 • Herhangi bir uygulamayı engelleme seçeneği.

Parental Control Uygulaması iOS İNDİR

5- ESET Ebeveyn Kontrolü

Cep telefonu ebeveyn kontrolu ucretsiz android

Kolay kurulumu sayesinde, Web filtreleme üzerinde daha hassas bir kontrole ve PhoneSheriff üzerinde ekran zamanlamasına sahip olabilirsiniz.

Bu uygulamanın kurulumundan sonra, daha sonra gereksinimlerinize göre özelleştirilebilen konulara göre web filtrelerini otomatik olarak ayarlayabilir.

 • Ekran süresi sınırları.
 • Tam doğrulukta izleme konumu.
 • Sosyal medya etkinliklerini yönetin.
 • Web filtrelerini ayarlama yapın.

ESET Ebeveyn Kontrolü Android İNDİR

6- Kids Place – Ebeveyn Kontrolü ve Çocuk Kilidi

Ebeveyn Kontrol Uygulamasi

Kids Place Parental Control temelde ebeveynlerin akıllı telefonlar ve tabletler de dahil olmak üzere çocuklarının cihazlarına yükleyebileceği bir uygulama başlatıcısıdır.

Buradaki temel amaç, ebeveynlerin çocuklarını internetin tehlikelerinden korumak için yardım etmektir.

 • Uygulama yeniden başlatma özelliği vardır.
 • Arayüz ve ayar kontrollerini kullanmak kolaydır.

Kids Place – Ebeveyn Kontrolü ve Çocuk Kilidi Android İNDİR

7- Qustodio:

Çocukların çevrimiçi etkinliklerini izleyen ve sınırlayan bir uygulama. İçerik filtreleme, uygulama kullanımı sınırlama ve ekran süresi kontrolü gibi özellikler sunar.

8- Norton Family:

Norton Family, çocukların çevrimiçi etkinliklerini izlemek, aile tarafından onaylanmayan siteleri engellemek ve ekran süresini yönetmek için kullanılır.

9- Screen Time (iOS):

Apple’ın iOS işletim sistemi için sunduğu Screen Time özelliği, ebeveynlere çocukların cihaz kullanımını sınırlama, içerik filtreleme ve ekran süresini kontrol etme imkanı sağlar.

10- MMGuardian:

MMGuardian, çocukların cihazlarını izlemek, içerik filtrelemek, uygulama kullanımını sınırlamak ve yer izleme gibi özellikler sunar.

11- Mspy

mSpy, çocukların veya işçilerin dijital aktivitelerini izlemek ve takip etmek için kullanılan bir mobil izleme ve takip yazılımıdır. Genellikle ebeveynlerin çocuklarının çevrimiçi etkinliklerini gözlemlemeleri veya işverenlerin çalışanlarının telefon kullanımını denetlemeleri için tasarlanmıştır.

En İyi Cep Telefonu Ebeveyn Kontrolü Hangisi?

Mspy ve Eyezy özellikleri bakımından dünya genelinde en çok tercih edilen programlardır.

SONUÇ

Bu uygulamaların birçoğu ücretsiz ve ücretli sürümleriyle gelir. Ücretsiz sürümler genellikle temel özellikler sunarken, daha gelişmiş ve kapsamlı kontrol sağlayan özellikler ücretli sürümlerde bulunabilir. Hangi uygulamanın sizin ve çocuğunuzun ihtiyaçlarına en uygun olduğunu belirlemek için özellikleri karşılaştırmak ve değerlendirmek önemlidir. Ayrıca, çocuğunuzla bu tür uygulamaların kullanımı ve kuralları konusunda iletişim halinde olmak da önemlidir.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER