Driver güncelleme araçları hepimizin bildiği üzere Windows işletim sisteminin donanımlar ile ilişkilendirilebilmesi için gerekli olan driver dosyalarını indirir ve kurar. Sürücülerinizi veya driverlarınızı otomatik güncellemek istiyorsanız, en iyi driver güncelleme programı makalemiz size yardımcı olacaktır.

Bu ücretsiz driver güncelleme programları, sürücülerinizin güncellenmesini kolaylaştırır. Sürücü güncelleme araçları kullanıcıları üreticinin web sayfasında doğru driver dosyasını bulma işinden kurtarır.

En iyi Ücretsiz Driver Güncelleme Programı

Manuel olarak yapmak istemediğiniz tüm donanımsal araçlarınızı driver güncelleme programları otomatik olarak yapacaktır. Bunun için driver güncelleme programı makalemiz tam size göre!

Önemli: Sürücü güncelleme programı veya yükleme işlemi bilgisayarınızı tam performanslı ve güvenilir şekilde kullanmanız için mutlaka yapılmalıdır. Bu yazıda paylaşılan yazılımlar tamamen ücretsizdir.

Not: Programları ücretsiz bir şekilde indirmek için altı çizili başlıklara tıklayabilirsiniz.

1- Bluetooth drivers

Windows 11 ve 10’da bluetooth sürücüsünün güncelleyebilirsiniz. Sürücüleri güncellemek için ücretsiz sürümü yada premium sürümü kullanabilirsiniz.

Fakat, pro sürümünü satın alırsanız gelişmiş özelliklerine sınırsız erişime sahip olacaksınız. Haftanın 7 günü, günün 24 saati eksiksiz bir para iade garantisi ve teknik yardım alabilirsiniz.

2- Driver Booster 7 Free

driver güncelleme programı

Driver Booster listemizin en başında olmayı hak ediyor. Çünkü ücretsiz driver güncelleme yazılımları arasında en iyisi olduğuna emin olabilirsiniz.

Driver güncelleme win10, win8 ve win7 bütün işletim sistemlerinde stabil olarak çalışabilmektedir. Eski veya yüklenmemiş sürücüleri bularak yükleme veya güncelleme işini gerçekleştirebilir. Driver Booster çalışırken kahvenizi yudumlamak iyi bir fikir gibi görünüyor.

İndirme işlemi yazılım üzerinden gerçekleştirilir. Yani herhangi bir web sayfasına yönlendirilmeniz söz konusu değildir.

Ayrıca güncelleme işleminde, eski driver ile yeni driver arasında ne gibi farklar olduğunu görebilirsiniz. Şayet sistem yapısı ile ilgilenen kişiler için bu gerekli bir özellik.

Ayrıca Driver Booster, her güncelleme işleminden önce hızlıca sistem yedeği alır ve olası bir uyumsuzluk durumunda eski sürücüye dönmeyi tek tıkla gerçekleştirilebilecek kadar basit hale getirir. Driver Booster’ı indirmek için Driver Booster başlığına tıklayabilirsiniz.

3- Free Driver Scout

en iyi driver güncelleme programı

Windows 10 driver güncelleme programı, gerekli tüm güncellemeleri otomatik olarak tarar, güncellemeleri otomatik olarak indirir. Yeni sürücüyü sizden herhangi bir onay beklemeden otomatik olarak yükler. Listede bu şekilde bahsedebileceğimiz başka bir yazılım bulunmamakta.

Free Driver Scout’daki diğer önemli özellik, sürücüleri yedekleme ve geri yükleme becerisidir.

Program, sürücülerinizin bir kısmını veya tamamını yedeklemenizi ve daha sonra gerekiyorsa onları kolayca geri yüklemenizi sağlar.

Ayrıca uygulamanın sürücüleri dışa aktarma gibi spesifik bir özelliği de bulunmakta. Diyelim ki Windows sürümünüzü değiştireceksiniz veya bilgisayarınıza format atacaksınız. Program içerisindeki bir modül sayesinde sürücüleri bir flash belleğe aktarabilir ve yeni işletim sisteminize güvenle kurabilirsiniz.

Not: Free Driver Scout çok hoş bir program olmasına rağmen, eski sürücüleri bulma konusunda Driver Booster kadar başarılı olamamıştır. Bu nedenle listemizin ikinci sırasında yer alıyor.

Windows’un XP dahil olmak üzere tüm versiyonlarında başarılı şekilde çalışmaktadır.

4- DriverPack Solution

en iyi driver güncelleme programı 2018

DriverPack, bu listede yer alan yazılımların çoğundan daha kolay bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Sadece birkaç seçenek ve buton var ve kesinlikle kafa karıştırıcı ekranlar veya seçenekler yok.

Bu program toplu yüklemeleri ve otomatik yüklemeleri desteklemektedir, böylece yükleme sihirbazlarını kullanmanız gerekmez.

DriverPack ‘ı ilk açtığınızda, tüm sürücüleri otomatik olarak indirip yüklemeyi veya hangilerini güncellemek istediğinizi manuel olarak seçme şansına sahipsiniz.

DriverPack’da bazı temel sistem bilgilerini ve size önerilen uygulamaları indirip yükleyebilen bir yazılım indirme programı da bulunmaktadır.

5- Snappy Driver Installer

driver güncelleme win10 

Snappy Driver Installer, yukarıda belirtiler DriverPack yazılımına benzeyen bir başka ücretsiz driver güncelleme aracıdır.

Birçok farklı aygıt için birden çok sürücüyü aynı anda indirebilirsiniz.

İndirildikten sonra, program güncellemeleri yüklemek için sizden izin bekler. Şayet driver dosyaları zaten indirilmişse yükleme işlemi internet bağlantısı olmadan da yapılabilir.

Snappy windows 10 driver güncelleme programı kullanımı çok kolaydır ve kurulmasına gerek bile yoktur. Bu, indirilen sürücüleri başka bir bilgisayara taşımak ve yüklemek için bir bellek kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Snapper Driver Yükleyicisi ayrıca reklam içermez, indirme hızlarını sınırlamaz ve herhangi bir kısıtlama yapmadan istediğiniz kadar sürücüyü indirmenize olanak sağlar.

Bu program, Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista ve Windows XP’nin 32 bit ve 64 bit sürümlerinde başarılı şekilde çalışmaktadır.

6- DriverTalent

driver güncelleme win10 

Kolay kullanım arayüzü ile dikkat çeken yazılım, son sürüm driverları indirip yüklemenize olanak sağlar.

Bu yazılım, güncel olmayan ve eksik sürücüleri güncelleyebilir, aynı zamanda bozulmuş olanları düzeltebilir ve yüklü tüm sürücülerinizin yedeğini alabilir.

Yeni sürücülerin sürüm numaralarını, içeriklerini ve çıkış tarihlerini de görmenizi sağlar.

Ayrıca son derece basit olan bu yazılımı yüklemek de bir o kadar kolay. Setup dosyasını çalıştırmanız ile uygulamanın kullanıma hazır hale gelmesi 5 saniye gibi kısa bir sürede gerçekleşiyor.

Yazılım, Windows’un tüm sürümleri ile uyumludur.

7- DriverMax

windows 10 driver güncelleme programı

DriverMax, güncel olmayan driverları güncelleyebilen ücretsiz bir Windows programıdır. Ne yazık ki, birkaç alanda sınırlıdır.

Eski sürücüleri güncellemenin yanı sıra, DriverMax şu anda yüklü olan sürücülerin bazılarını veya tümünü yedekleyebilir, yedek sürücüleri geri yükleyebilir, sürücüleri geri alabilir ve bilinmeyen donanımları tanımlayabilir.

DriverMax, listede yer alan yazılımların bulamadığı bazı sürücüleri buldu. Bu durum DriverMax’in gayet yetenekli olduğunu aşikâr kılıyor.

Not: DriverMax yalnızca günde iki sürücü ve ayda en fazla 10 sürücü indirmenize ve aynı anda yalnızca bir sürücü indirmenize izin verir. Emin olun bu kısıtlamalar uygulamanın işlevselliğini son derece kötü etkilemiş durumda.

8- DriversCloud

windows 10 driver güncelleme programı

DriversCloud, donanımınız ve yazılımınız hakkında güncel olmayan sürücüler de dâhil olmak üzere sisteminiz hakkında detaylı bilgi sunan bir web hizmetidir.

Programın çalışma mantığı şöyle; site üzerinden bilgisayarınıza ait sistem bilgilerini toplayacak bir yazılım indirip kurarsınız ve web üzerinden bilgilere erişirsiniz.

Web sitesi üzerinden sisteminize dair özellikleri görebileceğiniz bir çok kategori mevcuttur.

Ayrıca diğer yazılımların sunduğu temel özelliklerden olan sürücü güncelleme programı yapı kimliği, yeni özelikler ve yayınlanma tarihi gibi bir çok bilgiye de erişebilirsiniz. Yazılım, Windows’un bütün sürümlerinde çalışmaktadır.

Yorumlar (10)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 1 yıl önce

1 saniye öncemotu_qubadov
*

Motu 1 yıl önce

teşekkürler

ulvi 2 yıl önce

teşekkürler 6 iyi

Anonim 4 yıl önce

İobit kaynaklı hiçbir programı bilgisayarınıza kurmamanızı tavsiye ederim

Anonim 4 yıl önce

driver yükleme programı kullanmadan da aygıt yöneticisi ile driver bulabilirsiniz.

Anonim 4 yıl önce

Yüklediğin driver booster’ i silmeni isterim ama ondan önce dosyalarını bir başka yere yedekle sildiğin zaman pc ‘ne format atmak zorunda kalacağını hatırlatırım…

Berkay 4 yıl önce

Öncellikle yorumlarda kullanmayın vs. Ücretsiz olmaz fln ilk baştaki driver booster u şuan pro sürümünü bedeva kullanıyorum. Aynı zaman çoğu ıobit uygulamalarını kullanıyorum hepsi pro şuan hiçbir sıkıntısı yok donmayı bırak kaç yıllık pcyi biraz kapanıp açmada daha iyi yaptı yani düşün oyun kasmaktan oynanmazdı şuan fps bolluğu ping yüzüne oynayamıyorum. Baya iyi. Yardım istiyen benl iletişime geçebilir. İnstagram: brkaygldi46

Anonim 4 yıl önce

Hiç bir yazılım bedava olmaz…….Bu yazılımlardan birini detaylı kurulum yaptım, baştan süper çok güzel olduğunu düşündüm…Sonraları pc açtığım zaman uzun bir süre beklemek zorunda kalıyordum….Pc ‘mi fevkalade kastı…En çok sinir olduğum şey…yazılımları kaldırdım kendi formatında pc aç kapa yaptım….PC’im bir bakarım bomboş pc’im de ne var ne yok hepsini toplamış kaldırmış….(ucuz etin yahnisi) Format atmak zorunda kaldım…Kısaca bu tür yazılımların bilgisayarınıza yan etki yapması normal….Driverlerimi güncelledim kendi sitelerinden…virüs 360 kullanıyorum adamlar bedava yazılımı veriyor ama hiç bir problemi yok sadece bedava kadar sizi koruyor…bana yetiyor…markalı olanlardan bıktım herşeyin önüne engel çıkarıyorlardı…..Kolay gelsin..

Anonim 4 yıl önce

Asla otomatik driver güncelleme programları kullanmayın alakasız ve gereksiz driverler kurabiliyor olduça zararlı onun yerine kendiniz manuel olarak bütün driverlerinizi güncelleyebilirsiniz

    Samet 4 yıl önce

    Merhaba.
    Haklısınız, internet üzerinde spam olarak işaretlenen ve reklam amacı ile sunulan birçok driver programı mevcut. Bu programların birçoğu sizin de dediğiniz gibi gereksiz driverlar kuruyor ve çoğu zaman bu driver’lar hiçbir işe yaramıyor. Bizim bu yazımızda belirttiğimiz programların ise hepsi denenmiş ve test edilmiş programlar olmakla birlikte reklam içermiyorlar ve ücretli sürümleri de mevcut. Özellikle DriverPack adlı programı biz uzun zamandır güvenle kullanıyoruz.