Akıllı telefonlar hiç şüphesiz artık herkesin bir parçası olmuş durumda. Yüksek donanım gücü, artan hafıza ve depolama alanları, yüksek çözünürlüğe sahip kameralar zaten uzun süre önce akıllı telefonların vazgeçilmezi haline gelmişti. Peki, kavisli cam ekran koruyucu önerileri listesine bakalım.

Kavisli Ekran Koruyucu Tavsiyesi – Dafoni 2022

Tüm bu yenilik ve özelliklerden sonra Çinli telefon üreticisi Xiomi ile başlayan “ çerçevesiz ekran “ akımı, özellikle Samsung ile başka bir boyut kazandı.

Çünkü Samsung, S8, S8 Plus ve Note 8 ile sadece kasasız bir telefon yapmanın ötesine geçerek, kavisli ve çerçevesiz bir ekran ile karşımıza çıktı. Ve uzun bir süre Samsung’un bu ekran tasarımı ile kullanıcıların karşısına çıkacağını biliyoruz.

Sadece Samsung değil, ayrıca Apple, iPhone X çerçevesiz ve kavisli ekranı kullanıcılar ile buluşturdu. Bu yazımızda iPhone X için en iyi ekran koruyucuyu da sizlere önereceğiz.

Bu yeni nesil ekranlar kullanıcı deneyimini gerçekten çok üst noktalara taşıyor. Gerek dokunma hissiyatı gerek se ekran üzerinde birşeyler okumak gerçekten çok keyifli.

kavisli cam ekran koruyucu

Çözüm belli, ekranın üzerinde kaliteli ekran koruyucu camlar kullanmak. Her ne kadar telefonun inceliğine muhalefet olsa da, bu koruyucu ürünler çoğu zaman hayat kurtarıyor.

Satın aldığımız uygun fiyatlı ekran koruyucu veya kılıflar, 1500,2000 ₺ gibi rakamları bulan ekran değişim masraflarından bizleri kurtarabiliyor.

Geçtiğimiz günlerde yurt dışından bir yakınım aracılığı ile Samsung Galaxy S8 Plus aldım. Cihaz elime ulaştıktan 2 gün sonra herhangi bir telefoncuya giderek cihazımın ekranına kavisli ekran uyumlu ekran koruyucu ve kılıf aldım. Ama hiç mi hiç memnun kalmadım.

Bu kavisten ötürü her ekran koruyucuyu alıp da takmamız olası değil. Daha doğrusu parayı çöpe atmak ile eşdeğer. Kavisli camlar için en iyi ekran koruyucular sorusuna cevap arayacak olursak, dikkat etmemiz gereken nokta kavislerin köşe kenarlarının yuvarlatılmış olmasıdır.

İlk aldığım ekran koruyucu

İlk aldığım ekran koruyucu cam değildi ve silikonumsu bir yapısı vardı. Ekran üzerinden kalkması 1 gün bile sürmedi. 40 ₺ vererek satın almıştım. Ve çıkarıp çöpe attım. Bu silikonumsu yapıda olan üründen önce yine küçük bir telefoncu dükkânından 25 ₺ vererek tempered cam olarak adlandırılan ekran koruyucudan aldım. O ise ekranın kavisli olmasından ötürü tam olarak oturmadı.

Ekran ile cam arasında yer yer boşluklar kaldı ve dokunmatik ekranın hassasiyeti çok düştü. Kimse binlerce lira vererek aldığı cihazın ekran dokunmatik kapasitesinin düşmesini istemez. Ve sonuç olarak cam olan koruyucuyu da çöpe yollamak durumunda kaldım.

Daha önce Sony Xperia Z3 kullanmıştım ve o cihazda Dafoni koruyucu cam kullanmıştım. Çok da memnun kalmıştım.

Çok uzun zaman boyunca ekranımda kalmıştı. Leke bırakmayan ekran koruyucu camlar söz konusu olunca kullandığım birçok markadan Dafoni bir adım öne geçmişti. İnternetten yaptığım kısa bir araştırma sonucu, Dafoni kavisli cam uyumlu ekran koruyucu buldum ve sipariş verdim.

Ürün geldikten sonra uyguladım ve kavisli ekrana mükemmel uyum sağladı. Ayrıca kenarlarının 0.3 mm’lik işleme tabii tutulmasından ötürü kullandığım kılıf ile de uyumlu oldu. Kısacası Dafoni, 2 denememden sonra kılıf uyumlu ekran koruyucu cam olarak karşıma çıktı.

Dafoni markası nasıl sorusuna gelecek olursak, gerçekten de piyasadaki en iyi ekran koruyucu camları üretiyor.

Dafoni kavisli cam ekran koruyucu paket içeriği

kavisli cam ekran koruyucu

kavisli cam ekran koruyucu

 • Ekran Koruyucu Cam ( Ben hem ön hem de arka cam için satın aldım )
 • Uygulama öncesi ıslak ve kuru temizleme mendilleri
 • Orijinallik doğrulama kartı
 • Temizleme bezi.

Kavisli Cam Ekran Koruyucu Nasıl Uygulanır?

 • Dafoni ekran koruyucusu içerisinden çıkan ” Wet ” isimli alkollü mendil ile ekranınızı iyice temizleyin.
 • ” Dry ” yazan kuru mendil ile ekranınızdaki alkolü kurutun. Toz tanesi kalmadığından emin olun.
 • Ekran koruyucunun telefonunuza bakan yüzündeki bandı kaldırın.
 • Dikkatlice cam ekran koruyucuyu telefonunuzun ekranına yerleştirin.
 • Ürün kendiliğinden hava kabarcığı kalmayacak şekilde ekran üzerine yerleşecektir.

Ürün, kavisli ekranlar ile mükemmel uyum sağlıyor.

kavisli cam ekran koruyucu

Resimde gördüğünüz üzere kavisli ekrana sahip olan Galaxy S8+ ile son derece uyumlu. Neredeyse ekran üzerinde varlığı belli olmuyor. Ayrıca Mevcut olarak takılan G-Case kılıf ile de gayet uyumlu.

Ayrıca kavisli cam koruyucu ile uyumlu kılıf arıyorsanız kesinlikle G-Case markasını öneriyorum. Çok şık, ince ve kaliteli ürünler mevcut.

Ürün hakkında gerek satın alım öncesi gerek uygulama anında aklınıza takılan herhangi bir soru olması durumunda yorum yaparak destek alabilirsiniz.

Yorumlar (2)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

PULLY 5 yıl önce

MERHABALAR FULL COVER DENİLEN VEYA SİZİN G CASE DEDİĞİNİZ MARKA, 2,5 D EKRAN KESİMİ EKRANA SAHİP TELEFONLARA YANLARDA BOŞLUK BIRAKMAZ O ZAMAN DOĞRU MU ANLAMIŞIM..

  Samet Kacuk 5 yıl önce

  Evet, kavis bölgeleri boş kalır ancak telefonun geri kalan bölümlerini tamamen kapatır.