Videoları oynatmak için hiç program aramış mıydınız ? Genelde insanlar bilgisayarında yerleşik olarak bulunan Windows’un en iyi video oynatıcısını tercih ediyorlar. İnternet üzerindeki bazı yazılımlar ile videolarınızı çok daha üst kalitede oynatabilirsiniz. Bugün sizler için, Windows’un en iyi media player listesini derledik.

En İyi Media Player

En Iyi media player 2020

Bu programlar sayesinde daha kullanışlı seçeneklere de sahip olacağınızı belirtmek isteriz. İşte en iyi video oynatıcı listesi;

1- VLC Media Player 

VLC Media Player en çok bilinen Video Oynatıcı programları arasında yer almaktadır. Ayrıca sadece video değil, ses dosyalarını da oynatmanıza olanak tanıyan VLC Media Player, tamamen ücretsiz bir programdır.

Ayrıca kişileştirmeye de şans tanıyan programda kullanıcılar istediği değişiklikleri yapabiliyor. 3. parti eklenti kurulumlarına izin verilmesi sebebiyle de kullanıcılar istediği doğrultuda kullanabiliyor.

2- KMPlayer

Önceki video oynatıcı gibi, bu program da ücretsiz olarak sunuluyor. Aynı şekilde medya dosyalarını (video ve ses) oynatmanıza izin veriyor. Arayüzü kullanıcılar tarafından özellikle övülüyor.

Codec desteği açısından da geniş yelpaze seçeneği sunduğunu ekleyelim. Bu özellikler birleştiğinde bile, en ufak gecikme ve donma yaşanmıyor. Eğer ilk defa duyuyorsanız, bilgisayarınıza kurup görmenizi öneririz.

3- GOM Player

GOM Player, medya yürütme faaliyetlerinizi gerçekleştirmenize olanak sağlıyor. GOM Player üzerinde ayrıca video alt yazısı kullanma şansınız da var. Bu özelliği ile kullanıcılar film izlerken genelde bu programı tercih ediyorlar. Kullanıcı dostu arayüzü ve kolay kullanımı sayesinde tercih edebileceğiniz bir diğer program olarak yer alıyor.

4- BSPlayer

Bunun ilk sebebi, program boyutunun diğer video oynatıcılarına göre çok daha az yer kaplaması oluyor. Program boyutunun küçültülmesi, özelliklerinin de çıkartıldığı anlamına asla gelmiyor!

Aksine, tüm medya türlerini sorunsuz ve profesyonel şekilde oynatma özelliğine sahip. Ayrıca mavi arayüzü de kullanıcılar arasında çekici duruyor. İndirmenizi tavsiye edeceğimiz video oynatıcılardan birisi.

5- PotPlayer

Kullanımı oldukça basit, sade arayüzü ve tamamen ücretsiz olması sebebi ile kullanıcıların tercih kaynağı olan PotPlayer, üç boyutlu filmleri bile sorunsuz şekilde oynatabiliyor.

SMI, SRT gibi altyazı türlerine de destek veriyor. Listenin 5. sırasına koysak da, kesinlikle gözden geçirilmesi gereken programlardan birisi. Peki siz hangi programları denediniz ? Düşüncelerinizi yorum olarak bekliyoruz!


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!