Numara engelleme işlemi günümüz akıllı telefonlarında oldukça sık gerek duyulan bir işlemdir. Peki, en iyi numara engelleme programı hangisidir? Bu programlar bize hangi özellikleri sunuyorlar?

En İyi Numara Engelleme Programı

En İyi Numara Engelleme Programı Android

Günümüzde Android telefonların birçoğunda dâhili numara engelleme özelliği bulunuyor ancak bu özellik genellikle son derece kısıtlı seçenekler sunuyor.

Google Play Store üzerinde indirilecek iyi bir numara engelleme programı ile istenmeyen numaralardan çağrı almama işlemini çok daha etkin bir şekilde sağlayabiliyoruz.

Elbette söz konusu Android işletim sisteminin geniş yazılım desteği olunca ücretli ve ücretsiz birçok uygulama seçeneği bulunuyor.

Calls Blacklist Çağrı Engelleyici

En İyi Numara Engelleme Programı

Oldukça uzun zamandan beri telefonumda yer verdiğim Calls Blacklist programı, sahip olduğu özellikler nedeniyle en beğendiğim çağrı engelleme programı diyebilirim.

Uygulamanın çağrı engelleme özelliği ile birlikte SMS engelleme özelliği de mevut.

Ayrıca seçenekler de bir hayli fazla. Örneğin uygulamayı rehberimde ekli olmayanlar beni arayamasın şeklinde ayarlayabiliyorsunuz.

Aynı şekilde günün belirli saatlerinde çağrı kabul etme, kara ve beyaz liste seçimi gibi birçok özellik uygulama içerisinde yer alıyor.

Uygulamanın ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı sürümü bulunuyor. Uygulamanın ücretsiz sürümünde numara ve SMS engelleme özellikleri gayet başarılı şekilde çalışıyor.

Zamana bağlı engelleme, şifre koruması, gelişmiş çağrı kapatma gibi özellikler ise ücretli versiyonda mevcut.

Call Blocker Çağrı Engelleyici

En İyi Numara Engelleme Programı

Google Play Store üzerinde birçok çağrı engelleme programı bulunuyor ancak bu programların büyük bir bölümü güncelliğini yitirmiş durumda. Bu nedenle indireceğiniz herhangi bir çağrı programının Android 8.0 ve üzerinde çalışmama ihtimali oldukça yüksek.

Şuan benim kullandığım Android 10.0 işletim sistemine sahip cihazda ender olarak çalışan çağrı engelleme uygulamalarından biri de Call Blocker.

Calls Blacklist gibi kayıtlı olmayan numaraları engelleme, kara ve beyaz liste gibi birçok özellik sunan uygulamanın en beğendiğim yanı ise tüm özelliklerin ücretsiz olarak sunulması.

iPhone En İyi Numara Engelleme Programları

Söz konusu iOS işletim sistemi olunca işler Android’deki kadar basit olmuyor çünkü iOS işletim sisteminde güvenlik nedeniyle çağrı ile alakalı olan servislerin çok büyük bir bölümü iOS uygulama geliştiricilerin kullanımına sunulmuyor.

Bu da iOS işletim sistemi için çağrı engelleme gibi programların geliştirilmesinin çok daha zor olmasına neden olabiliyor.

iOS’un kendi numara engelleme özelliği son derece kullanışlı ancak gelişmiş özellikler sunuyor mu? Tahmin edebileceğiniz üzere bu sorunun cevabı hayır. Tüm zorluklara rağmen yine de iOS işletim sisteminde kullanabileceğiniz birkaç uygulama mevcut.

Hiya Spam Call Blocker

En İyi Numara Engelleme Programı

Hiya, gelişmiş özellikler sunan ve Apple App Store üzerinde en çok indirilme sayısına sahip çağrı engelleme uygulamasıdır. Uygulamanın bir spam havuzu ile birlikte çalışması oldukça işlevsel bir hal almasını sağlamış.

Örneğin bir dolandırıcının numarası program tarafından otomatik olarak tespit ediliyor ve dolandırıcı sizi aradığı zaman telefonunu açmamanız yönünde uygulama tarafından bilgilendiriliyorsunuz.

Bununla birlikte uygulamanın çağrı ve SMS engelleme, arayan kişinin isim ve soy isim bilgilerini gösterme (TrueCaller sistemindeki gibi), beyaz ve kara liste oluşturma gibi birçok gelişmiş özelliği bulunuyor. Üstelik tüm bu özelliklere rağmen uygulama tamamen ücretsiz.

SYNC ME Spam Call Blocker

En İyi Numara Engelleme Programı

Hem iOS hem de Android işletim sisteminde çalışabilen bir diğer uygulama ise SYNC ME adlı uygulamadır. Hiya gibi numara tanımlama, veri havuzu ile senkronize çalışabilme, kara ve beyaz liste oluşturma, SMS ve çağrı engelleme gibi birçok özellik içeren uygulama, oldukça geniş bir kitle tarafından tercih ediliyor.

Uygulama dair her şey çok güzel ancak son zamanlarda yıllık abonelik sistemine geçildiğini öğrendik.

Bu da uygulamanın birçok kullanıcısını kaybetmesine neden olmuş. Şayet yılda 5 $ ücret ödemek sorun değilse SYNC ME’nin son derece gelişmiş özelliklere sahip olduğunu belirtelim.

En iyi numara engelleme programı hakkında bilgi verdik. Numara engelleme işlemine dair merak ettiğiniz tüm sorularınızı aşağıdaki yorum sekmesini kullanarak bizlere iletebilirsiniz.

Yorumlar (4)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

ahmet 1 sene önce

en iyi numara engelleyiciler için teşekkürler çok işe yaradı

Anonim 2 sene önce

Türkçe yazılım olmadığı için çok ilgimi cekmiyor.Acaba türkçe kullanımı varda benmi acamıyorum??

    Mustafa 2 sene önce

    hangi uygulamayı kullanıyorsunuz

mehmet altuntaş 2 sene önce

neden Türçe kullanımı yok