Oyunların pek çoğu taktik gerektirirken, çoğu da simülasyon yada yarış şeklinde oynanmaktadır. Dahası şu anda revaçta olan bir şey var ki her oyuncu neredeyse bir kez oynamıştır yada denemek istiyordur, bunu sizler için ise Mobil RPG Oyunlar Android olacak şekilde listeledik.

Rol yapma oyunları, inanılmaz hikaye, işçiliği yapan karakterler, hikaye çizgileri gibi birçok özellikle dolu, hikayeye dayalı bir deneyimdir. Oyunlarda çok ihtiyaç duyulan heyecanı ekleyen diğer birçok karakterin karışımları da bulunmaktadır.

Mobil platformda birçok farklı RPG (Rol Yapma Oyunu) bulunmaktadır. İşte popüler mobil RPG oyunlarından bazıları:

En İyi RPG Oyunları Android

Mobil RPG Oyunlar

En iyi rol yapma oyunları yani kısacası RPG oyunları listesini yaptık. Ayrıca en iyi aksiyon rpg oyunları mobil olmak üzere en iyilerine bakalım.

Bu arada RP terimlerine https://webhakim.com/roleplay-terimleri.html bakabilirsiniz.

[ROLE PLAY TERİMLERİ [GTA5] İÇİN TIKLAYIN…

1- Eternium

rpg oyunlar mobil

Eternium rol yapma oyunları içinde Android olarak en iyi ücretsiz oyunlardan biridir. RPG oyunu ”taşımak için dokunun” ve ”atlatmak için kaydır” gibi kontrolleriyle oynamak oldukça kolaydır.

Oyun, çevrim dışı olduğu dönemde kullanıcılara yardımcı olmak için kullanıcının çevrim dışı modda kendilerine yardımcı olabilecek içeriği indirmesine izin vermektedir. Dokunarak hareket kontrolü, daha çok vintage bir tıkla ve tıkla Aksiyon RPG oyunu gibi yapar.

Eternium aksiyon RPG oyunu uygulama içi satın alımlarla birlikte olmaktadır.  Bu oyunu benzer rol yapma oyunlarından ayıran tek şey, oyundaki en iyi şeylerin ödeme yaparak değil oynayarak elde edilebilmesidir. Bu en iyi RPG Android olarak başlattıktan sonra, oyun geliştiricileri daha sonra gerçek zamanlı çok oyunculu, şehir portalı ve dördüncü dünya gibi başka özellikler ekledi.

Eternium İNDİR

2- Fire Emblem Heroes

MMORPG Oyunlar (mobil)

Bu en iyi mobil RPG oyunlardan bir diğeri, Nintendo’nun Fire Emblem serisidir. Aksiyon dolu RPG oyunu dokunmatik ekranlar için tamamen özelleştirilmiştir.

Fire Emblem evrenindeki tüm karakterleri getirmiştir. Oyuncu, yolculuğuna, mevcut Ateş Kahramanları evreninin manzarasından mevcut kahramanların ve savaş tarafından test edilen birçok Kahramanın olacağı devam eden bir savaştan başlar.

RPG oyunu tamamlamak için 700’den fazla bölüm içermektedir. Sahnenin her başarılı tamamlanımasında, oyuncu Orbs ile ödüllendirilir. Yeni başlayanlara yardımcı olmak için, oyunun karakterleri ihtiyaçlarına göre otomatik olarak çağıracak serisi vardır.

Fire Emblem Heroes İNDİR

[ROLE PLAY TERİMLERİ [MTA] İÇİN TIKLAYIN…

3- Darkness Rises

android en iyi rol yapma oyunu

Yoğun grafikler, ilgi çekici oyun oynama ve ele almak istediğiniz savaşlar, tüm bunları Darkness Rises’i tüm zamanların en iyi RPG oyunlarından biridir. Bu oyunun hikayesinde ise dünyanın kurtarıcısı sizsiniz, dünyanızın kaderi sizin ellerinizde ve cehennemden gelen şeytanlardan korumalısınız.

Darkness Rises İNDİR

4- Adventures of Mana

rpg oyunlar 2020

En iyi fantezi oyunları arasında yer alan bu RPG Android oyunu çok dramatik bir ortamda yer almaktadır. Etrafında tüm hikayenin dokunduğu Mana Ağacı, Mt. Göksel eterde hayatta kalan Illusia vardır.

Efsanelerin sözlerine göre, ellerini gövdeye koyabilen herkes, Karanlık Lord Efendisi’nin ebedi gücünü alır.

Oyuncuya, arkadaşları ile birlikte Karanlık Lord’u eğlendirmek için canavarlarla savaşmak için yapılan gladyatörlerden birinin rolü verilir.

Oyunu daha egzotik hale getirmek için, oyuncular savaşmak için tekrar savaş alanına atılır. Oyunda bu kadar çok şey olduğunda, aksiyon RPG oyunu kolayca oynamak için en iyi ücretsiz RPG oyunlarından biridir.

Adventures of Mana İNDİR

[ROLE PLAY TERİMLERİ [FİVEM 5] İÇİN TIKLAYIN…

5- Star Wars™: KOTOR

android rpg oyunlar 2020

Star Wars: Eski Cumhuriyet Şövalyeleri, dünyanın dört bir yanındaki oyuncular arasında adını kazanan kahraman bir oyundur. Oyunun havasını korumak için, RPG oyunu orijinaliyle aynı deneyimi sunuyor.

İndirildikten sonra, Star Wars oyunu mobil cihazda tamamen keyfini çıkarabilir. Hikaye, Jedi Şövalyeleri Sith’e karşı savaşan Galaktik İmparatorluk etrafında dönüyor ve oyuncu Jedi düzeninin son umudu. Tüm güçlü becerilerle, oyuncunun krallığını karanlık tarafın manşonlarından kurtarması bekleniyor.

Star Wars™: KOTOR İNDİR

6- CHAOS RINGS III

en iyi rol yapma oyunlari mobil

Chaos Rings ilk kez 2010 yılında tanıtıldı. En iyi RPG oyunu oyuncular arasında dikkat çekiyor. Oyuncular çok takdir gördü. Ayrıca Chaos Rings ekibi 2011’de Chaos Rings Omega ve 2012’de Chaos Rings II ile geldi. Chaos Rings III yine oyun deneyimini geliştirdi. Derin bir hikaye ve yüksek kaliteli film müziği ile doluydu.

1.1 milyondan fazla indirildiği için oyunun müziği özel bir yere sahiptir. Bu oyunun hikayesi, oyuncunun hayallerini ve arzularını yerine getirmeyi amaçlayan bir karakter olarak oynadığı, gökyüzünde yüzen kıtayı içerir. Oyuncu keşfedilmemiş toprakları, canavarları, gizli hazineleri ve çok daha fazlasını görecektir.

CHAOS RINGS III İNDİR

7- The Banner Saga

en iyi rol yapma oyunlari online

Banner Saga, oyun boyunca yapılan seçimlerin doğrudan oyunda bir fark yarattığı ve oyunun sonucunu önemli ölçüde etkilediği taktiksel bir RPG savaş alanıdır.

Oyuncu, insanları düşman klanlarının ve kısır Drudge askerlerinin gazabından kurtarması gereken bir lider olarak başlar. Fantezi alanı, Vikinglerin mitlerini ve tanrılar tarafından terk edilen burçları birleştirir.

The Banner Saga, Grammy tarafından aday gösterilen besteci Austin Wintory tarafından bestelenen elle çizilmiş savaş sahneleri ve film müzikleri içeren bir 2D rotoscope animasyon RPG oyunudur.

The Banner Saga İNDİR

8- Aralon: Forge and Flame 3d RPG

Rol yapma oyunlari oyna

Ücretsiz en iyi RPG oyunlarından bir diğeri olan Aralon Forge ve Flame, gerçek bir macera ve heyecan oyunudur.

Gerçek zamanlı gölgeler ve keşfedilecek bambaşka bir dünyayla, bu oyunu indirmek sizi bir zamanlar sonsuza dek kaybolduğu düşünülen insanları bulmak için çeşitli kıtalar da ve manzaralarda yolculuk ettiğiniz dünya macerasına götürecektir.

Aralon: Forge and Flame 3d RPG İNDİR

9- FINAL FANTASY Record Keeper

Gercek hayat rol yapma oyunu

Kullanımı en iyi Android oyunlarından biri olan Final Fantasy Record Keeper, Final Fantasy’nizin anlarını bir kez daha yeniden yaşadığınız RPG hediyelerinden bir diğeri. Böylece her anı yeniden yaşarsınız ve dünyayı bir kez daha kurtarırsınız.

FINAL FANTASY Record Keeper İNDİR

10- Heroes of Steel RPG Elite

Devasa cok oyunculu cevrimici rol yapma oyunu

Heroes of Steel RPG Elite, oyuncunun insanlığın umutlarının son ışını olduğu ve Steel’in kıyamet sonrası orta çağ dünyasında yolculuğunu ayarladığı bir hikaye üzerine odaklanır.

Oyuncunun dört karakterden oluşan bir parti inşa etmesi ve tüm karakterlerde benzersiz yetenekleri birleştirmesi gerekir.

Heroes of Steel RPG Elite İNDİR

SONUÇ

Bu sadece birkaç örnek olup, mobil platformda birçok farklı RPG oyunu bulunmaktadır. Oyun mağazalarında arama yaparak veya oyun inceleme sitelerinden tavsiyeler alarak kendi zevkinize uygun olanı bulabilirsiniz.

Yorumlar (2)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

ali 12 ay önce

teşekkürler

ahmet 2 yıl önce

en sevdiğim rgp oyunları