Google Chrome inanılmaz bir tarayıcıdır. Ancak diğer tarayıcılara ve genel olarak yazılımlara çok benzer bazı hataları vardır. Hata basit görünüyor, ancak internete göz atmaya ve işlerini yapmaya çalışan insanlar için bir sıkıntı olabilir.

Uzman bir kişi ya da hata düzeltme konusunda iyi olan bir kişi için, err_cache_miss sabitlemek büyük bir sorun değildir. Bir acemi için ise, bir sürü sorun oluşturabilir.

Err_Cache_Miss Ne Demek ?

Bunun ardındaki nedeni, hataya neden olan şeyleri bilmediğinizden çok fazla karışıklığa neden oluyor. İyi olan, hatanın çözülmesinin oldukça kolay olması ve bazı diğer hataların aksine çok sayıda yöntem bulunmamasıdır.

Err_Cache_Miss Hatası Nedir, Neden Oluyor?

err_cache_miss hatası

Asıl önemli olan, ilk önce err_cache_miss’in gerçekleşmesinin nedeni. Adıyla söyleyebileceğiniz gibi, çoğunlukla önbellekle bir ilgisi vardır. Hata, kullandığınız tarayıcı belirli bir web sitesini veya web uygulamasının önbelleğini, önbelleğe alma sorunları yaşadığında ortaya çıkar.

Hata birden fazla nedenden dolayı olabilir; Yeni başlayanlar için başarısızlık, web sitesinde veya çalıştırmayı denediğiniz uygulamada kötü kodlama yüzünden olabilir. Buna ek olarak, tarayıcıda bozuk bir uzantı gibi bir hata da olabilir. Birine eklenen çeşitli faktörler tarafından üretilir ve her şeyi karmaşık hale getirebilir.

Sadece Err Cache Miss hatasından kurtulmanıza yardımcı olacak birkaç basit adımı uygulamanız yeterlidir. Başka bir hatayla olduğu gibi, onu sabitlemek için birçok yol var ve en iyi olanları bu makalemizde listeledik.

Err_Cache_Miss Error Hatası sorun giderme

err_cache_miss hatası

Tüm makaleye başlamadan ve tüm yöntemleri yazmadan önce yapabileceğiniz bazı sorun giderme işlemi var. Sorun giderme, karşı karşıya olduğunuz hatanın internet nedeniyle mi yoksa tamamen farklı bir şey olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacaktır.

Birçok durumda, err_cache_miss web sitesi yüzünden olur, internet bağlantınız değil. Bu teori sayesinde internet bağlantınız çok iyi çalışıyor. Bunu yapmak için, kullandığınız web sitesinden başka herhangi bir web sitesini açın.

Genellikle aynı tarayıcıda yapabilirsiniz, ancak uygun şekilde güvence altına alınmasını istiyorsanız, farklı bir tarayıcıda yapın. Web siteleri açılıyorsa ve internetle ilgili diğer hizmetler çalışıyorsa, internette yanlış bir şey yoktur.

Bir sonraki adımda, tarayıcınızın iyi çalıştığından emin olabilirsiniz. Bu test oldukça kolay, aynı tarayıcıda farklı bir web sitesi açmayı deneyin. Açılırsa, web sitesinin arızalı olduğu anlamına gelir.

Bununla birlikte, açılmazsa, daha önce açmaya çalıştığınız web sitesini farklı bir tarayıcıda deneyin. Web sitesi açılırsa, birincil olarak kullandığınız tarayıcı düzgün çalışmıyor demektir.

Tarayıcı sorununu gidermek için ögeyi kaldırabilir ve daha sonra yeniden yükleyebilir veya tarayıcı ayarlarına gidip tüm ayarları varsayılana geri yükleyebilirsiniz.

Her durumda, yukarıdaki yöntemleri kullanarak sorun giderme, en azından internetinizin iyi olduğu gerçeğini sağlamlaştıracaktır ve hata, tarayıcıya veya düzeltmeye çalıştığınız web sitesine aittir. Her iki sorun da kolaylıkla giderilebilecek sorunlardır.

Chrome Geçmişini Temizleyerek Err_Cache_Miss Sabitleme

Birçok kişi tarayıcı geçmişini bir nedenden ötürü tamamen silmeyi unutur. Ya taşınırlar ya da pek bir önemi yoktur.

Bununla birlikte, hataya tekrar tekrar başlıyorsanız, tarayıcı geçmişinizi silmek bazılarının sorunu çözebilir. Birçok durumda işe yarayan bir yöntem. Aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Aşama 1:

Google Chrome’u açın.

Aşama 2:

Chrome başlatıldıktan sonra CTRL + H tuşlarına basın.

err_cache_miss

Aşama 3:

Bu sizi geçmiş menüsüne götürür, sol bölmeden Göz atma geçmişini sil’i tıklayın.

err_cache_miss

Aşama 4:

Silmek istediğiniz tüm geçmişi seçin ve ardından “BROWSING VERI GÜNCELLE” düğmesini tıklayın.

Bu adımların ardından, Google Chrome’da kayıtlı tüm göz atma verilerinden tamamen kurtulursunuz. İşlem tamamlandıktan sonra, Google Chrome’u sorunu gidermek için başlatıp devam ettirebilirsiniz.

Normalde, tarayıcı geçmişinizi silmek, bilgisayarınızın depolama bölümünde oluşturduğu hemen her şeyi ortadan kaldıracaktır. Bu, çok fazla önbellek içerir ve bir önbellek sorunuyla nasıl ilgilendiğimizi göz önüne alırsak, bunu yalnızca sizin için çözebilir.

Geliştirici Araçları Kullanarak Err_Cache_Miss Düzeltmek

Pek çok kişi bilmiyor, ancak Google Chrome’un sizin için tarayıcıyla ilgili birçok sorunu çözebilecek kullanışlı bir geliştirici araçları seçeneği var. Geliştirici araçları ortalama bir kullanıcı için değil, uygun bilgilerle yapılsa da, bunları keşfetmek biraz daha kolay olur.

Geliştirici araçlarını kullanmak karmaşık değildir, ancak yine de yolunuzu öğreniyorsanız, aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir ve sizin için iyi olur. Takip etmeniz gereken daha yüksek adımlar var.

Aşama 1:

Google Chrome’u açın ve size err_cache_miss hatası veren URL’yi yazın.

Adım 2:

Sayfa hata verdiğinden, devam edin ve CTRL + Shift + I tuşlarına basın.

err_cache_miss ne demek

Adım 3:

Şimdi F1 tuşuna basın ve size bir Tercihler menüsü çıkacak. Ağ alt başlığını bulun ve Devre dışı bırak önbellek (DevTools açıkken) seçin.

err_cache_miss ne demek

Aşama 4:

Bu yapıldığında, bulunduğunuz sayfayı yenileyin ve çalışmaya başlayıp başlamadığını görün.

Geliştirici araçlarının hatayı düzeltebileceğine dair bir garanti yoktur, özellikle de hata tarayıcıdan ziyade web sitesinden kaynaklanıyorsa. Ancak, nasıl gidereceğimizi düşünürsek, yöntemi kontrol etmeye devam etmek iyi bir fikirdir.

Herhangi bir nedenle işe yaramazsa, bu makalede listeleyeceğimiz başka bir yöntem deneyebilirsiniz. Umarım, sorununuzu çözecektir.

Err_Cache_Miss Hatası DNS’ni Temizleyerek Düzeltilmesi

Flushing DNS, internetle ilgili hataların giderilmesine gelince geniş bir yelpazeye hizmet eden bir yöntemdir. Internet bağlantısı, IP sorunları, DNS sorunları ve Err Önbellek ile ilgili hatalar fflushingDNS tarafından işlenebilir.

Her zaman bir düzeltme sağlamamasına rağmen, bu yöntemle gitmek hala iyi bir şeydir, çünkü bu noktada, neyin işe yaradığından ve neyin yaramayacağından emin olmalıyız. DNS’i temizlemek oldukça kolaydır, komut istemi ile yapılır ve neredeyse 5 dakika sürer.

Aşama 1:

Başlat düğmesini sağ tıklatın ve daha yeni bir Windows 10 güncelleştirmesindekiler için Komut İstemi’ni (Yönetici) veya Windows PowerShell’i (Yönetici) seçin.

err_cache_miss hatası

CMD açın.

err_cache_miss hatası

Aşama 2:

Ipconfig / release yazın ve enter tuşuna basın.

err_cache_miss hatası

Aşama 3:

Şimdi ipconfig / all yazın ve enter tuşuna tekrar basın.

err_cache_miss hatası

Aşama 4:

Bir sonraki komutu ipconfig / flushdns yazın ve enter tuşuna basın.

err_cache_miss hatası

Aşama 5:

Şimdi şu komutu girerek yapılandırmayı yenileyin: ipconfig / renew.

err_cache_miss hatası

Aşama 6:

İkinci son komut, netsh int ip set dns’dir, bunu yazın ve enter tuşuna basın.

err_cache_miss hatası

Aşama 7:

Sadece netsh winsock sıfırlamasını yapan son komuta girmek zorundasınız. Bir kez bittiğinde, devam edin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bilgisayar son olarak açıldıktan sonra artık err_cache_miss hatasıyla yüz yüze gelmemelisin. Ancak, hata devam ederse, speküle ettiğinizden tamamen farklı bir sorun yaşayabilirsiniz.

Yorumlar (2)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

ali 4 yıl önce

alert(“merhaba”)

bahri coskun gulen 4 yıl önce

4 senedir dosya inceleniyor…bu ne incelemesi..anlamadım..4 sene…çok enteresan..cevap verin..e-mail adresim…[email protected]