Dünya genelinde diş beyazlatma yöntemlerine 3 milyar dolar harcanmaktadır. Bu yöntemler ise bir kerelik değil sürekli tekrar etmektedir.

Diş öz güven ve sağlıklı gülüşler içinde çok önemlidir. En kolay ve pratik olarak diş beyazlatma nasıl yapılır? biz ona bakalım.

Fakat gözden kaçırdığımız bir şey var ki, o da diş beyazlatma işlemi evde rahatlıkla yapılabilir. Diş beyazlatma yöntemlerine baktığımızda ise bir çok şekilde yapılmaktadır.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş beyazlatma işlemlerini evde bulunan ürünler ile kolayca yapabilirsiniz. Tabi bir seferlik değil sürekli gündelik olarak yapmanız gerekmektedir.

1- Tuz ve Zencefil

dis beyazlatma islemi webhakim

Uygulama yapmak için gereken malzeme: tuz, zencefil ve limon

Nasıl uygulanır: ufak bir zencefil parçasını alın ve ufalayın, ardından 1/4 çay kaşığı tuz alın ve zencefil içine ekleyin. Son olarak bir dilim limon kesin, suyunu karışıma iyice sıkın ve karıştırın. Diş fırçası ile de dişlerinizi fırçalayın.

2- Hindistan Cevizi Yağı ve Nane Yaprakları

dis beyazlatma nasil yapilir webhakim

Uygulama yapmak için malzeme: 3 veya 5 adet Nane yaprakları ve hindistan cevizi yağı

Nasıl uygulanır: Nane yapraklarını iyice ufalayın ve hindistan cevizi yağına ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra diş fırçası yardımı ile dişlerinizi fırçalayın.

3- Kakao

dis beyazlatma yontemleri kakao webhakim

Uygulama yapmak için malzeme: Kakao ve hindistan cevizi yağı

Nasıl uygulanır: Kakao ve hindistan cevizi yağın iyice karıştırın. Homojen şeklinde macun elde ettikten sonra diş fırçası ile iyi dişlerinizi fırçalayın.

4- Karbonat ve Sirke

Uygulama yapmak için malzeme: Elma sirkesi ve kabartma tozu

Nasıl uygulanır: Elma sirkesini ve 1 çay kaşığı karbonatı bardağın içinde iyice karıştırın. Homojen şekle geldikten sonra dişlerinizi fırçalayın ve ağzınızı iyice temizleyin.

5- Neem Yaprakları

dis beyazlatma yontemleri neem yapraklari webhakim

Uygulama yapmak için malzeme: Neem yaprakları ve su

Nasıl uygulanır: Neem yapraklarını tencerede su ile iyice kaynatın. Sıvı temizlenecek şekilde elekten geçirin ve soğuduktan sonra ağzınızla gargara yapın.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER