Facebook Hesap Silme ve Facebook Nasıl Kapatılır ?

0

Facebook hesaplarını kapatmak ve bir daha açılmamasını isteyenler, hesaplarını dondurma işlemi yerine, tamamen silme işlemini uygulamaları gerekiyor. Bu makalemizde sizlere Facebook Nasıl Kapatılır, facebook hesap silme ve kalıcı olarak facebook hesap silme işlemlerini anlatacağız.

Facebook Nasıl Kapatılır ?

Bu makalemizde de size daha sonra geri alma seçeneği olmadan Facebook hesabınızı nasıl sileceğinizi adım adım anlatacağız. Ancak bu işlemi Facebook mobil uygulamasından yapamazsınız. İşte size Facebook hesabını kalıcı olarak silme adımları.

3İlk olarak bir web tarayıcısından facebook hesabımı sil adresine gidin.

Otomatik olarak oturum açmadıysanız, hesabınız için e-posta adresinizi veya telefon numaranızı ve parolayı girin, ardından Giriş Yap’ı tıklayın. Hesabımı sil sayfasına buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

Hesabınızın kalıcı olarak silinmesini istiyorsanız, hesabınızı yeniden etkinleştiremeyeceğinizi veya eklediğiniz herhangi bir içeriği veya bilgiyi alamayacağınızı unutmayın. 

2Hesabınızın silinmesini hala istiyorsanız ‘Hesabımı Sil’ mavi butonu tıklamanız gerekiyor.

Bu, sayfanın ortasındaki uyarı mesajının altını tıklayın yeni bir pencere açılacaktır. Şifrenizi tekrar girin.

Daha sonra güvenlik kodunu girmeniz gerekiyor. Kodu okuyamazsanız, yenisini oluşturmak için kodun altındaki başka bir metni veya bir sesli mesajı deneyin bağlantısını tıklayabilirsiniz.

1Ardından Tamam’ı tıklayın. Kodu doğru girdiyseniz, başka bir açılır pencere görüntülenir.

Hesabınızı kalıcı olarak silmek için Tamam’ı tıklayın. Pop-up pencerenin altında. Hesap silme işlemi 14 güne kadar sürebilir hesabınız o zaman diliminden sonra Facebook’dan tamamen silinecektir.

Not: Kalıcı silme işleminden 2 hafta sonra hesabınızı geri alamazsınız ve tamamen silinir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here