Facebook arama geçmişi silme 2024 uygulaması kendi tarayıcısına sahiptir ve herhangi bir tarayıcıda olduğu gibi bir önbellek vardır.

Facebook tarayıcınızın ön belleğinin boyutunu sınırladığı için çok fazla yer kaplayabilir bu nedenle de uygulamanın durgunlaşıp yavaşlamasına neden olabilir.

Bu durumdan kurtulmanız için Facebook uygulamasını tarayıcınızın ön belleğinden nasıl sileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Facebook Arama Geçmişi Silme

Facebook Arama Gecmisi Silme

1– Facebook uygulamasını açın ve daha sonra sağ üst köşedeki 3 çizgiye sekmeyi açmak için tıklayın.

facebook arama geçmişi silme 2021

2– Daha sonra aşağıya doğru ilerleyin ve (Settings) Ayarlar düğmesine basın. Facebook’un değişik ayar çeşitleri vardır. Bunun için öncelikle Hesap Ayarları ‘na basın.

3– Hesap Ayarlarından devam ederek (Browser) Tarayıcı başlığını seçin. Bu başlıkta sadece bir seçenek vardır .(Clear Data) Verileri Sil butonuna bastığınızda verileriniz anında temizlenir.

facebook arama geçmişi silme

4– Facebook’un bu uygulaması, tarayıcınızın önbelleği siz uygulama içindeki bağlantıları ziyaret ettiğinizde oluşur.

Örneğin: BBC’nin Facebook sayfasından bir haber ögesinde ilginizi çeken bir bağlantı görüp onu ziyaret ettiğinizde bu sayfa tarayıcınızın önbelleğine eklenir.

Bunun Facebook tan yaptığınız herhangi bir beğeni veya yorumla ilgisi yoktur. Önbelleği temizlemekle Facebook etkinliğinizin tüm kayıtlarını silmiş olmazsınız. Hepsi halen olduğu gibi yerinde ve kayıt altındadır.

İzleme ve Gizlilik (Tracking & Privacy )

Bu metod sadece şu anda kullandığınız cihazda çalışan bir uygulamadır. Eğer Facebook uygulamasını iki değişik cihazda açıyorsanız;

Örneğin: iPhone ve Ipad’de kulanıyorsanız her iki cihazda da bu işlemi uygulamanız gerekir. IPhone’nunuzdaki önbelleğin silinmesinin.

iPadinizdeki Facebook uygulaması üzerinde bir etkisi olmayacaktır. Bu durum gizliliğinize fazla bir katkıda bulunmayacaktır.

Facebook kendi uygulamasındaki bağlantıları ziyaret ettiğiniz sürece önbellekten bağımsız olarak sizi takip eder. Önbellek silindiği takdirde uygulama yavaşlamış olabilir ve cihazınızda nispeten daha az yer kaplar. Bunun dışında başka bir avantaj elde etmezsiniz.

Gizlilik hakkında daha fazla endişeleriniz varsa, o zaman Facebook kullanmayı tamamen bırakmak isteyebilirsiniz.

Fakat eğer bu tercih ettiğiniz bir seçenek değilse, ya da işle ilgili nedenler yüzünden kullanmak zorunda iseniz, rutin gezinti etkinliğinizi gizli tutmak için masaüstünde ayrı bir tarayıcı profilinde oturum açmanızı öneririz.

Yorumlar (3)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 2 yıl önce

Vidan21

Anonim 3 yıl önce

Facebook hesaplarimi silmek istiyorum yeniden başlamak istiyorum

Ferhat 3 yıl önce

Fecepook silemiyorum silmek istiyorum