Artık akıllı telefonlarda çevrimiçi videoların izlenmesi oldukça popüler. Müzik dinlerken, işe giderken veya boş zamanınızda vakit öldürürken, insanlar artık YouTube ve Facebook’ta çevrimiçi videoları indirmek istiyor.Bir videoyu bir listeye kaydedebilirsiniz, ancak videoları ara belleğe almak için yine de bir internet bağlantınız olmalıdır.İşte size, iOS cihazlarınızda Facebook video indirme iPhone için yeni bir yöntem.

Facebook Video İndirme iPhone

Yapmanız gereken ilk şey, App Store’dan MyMedia adlı bir uygulamayı indirmek. Bu uygulama, iOS’daki medya dosyalarınızı yönetmek için kullanabileceğiniz bir indirme ve dosya yöneticisi gibidir. Uygulama yüklendikten sonra Facebook uygulamasını açın ve indirmek istediğiniz videoyu bulun.

Videoyu oynattıktan sonra ise, videoyu paylaşma seçeneğini görebilirsiniz. Bu seçeneğe dokunun ve Bağlantıyı Kopyala’yı seçin. Bu işlem, videonun doğrudan URL’sini iOS panonuza kopyalayacaktır.

Facebook Video İndirme iPhone

Ardından MyMedia uygulamasını tekrar açın. Burada, fbdown.net adlı bir web sitesini açın ve Facebook uygulamasından kopyalanan video URL bağlantısını yapıştırın ve video bağlantısının kodunu çözmek için düğmesine dokunun. Video ile ilgili olarak, HD veya SD indirme seçeneği elde edebilirsiniz. Bu seçeneği tıkladığınızda ise, videoyu indirme seçeneği sunulacaktır.

Not: fbdown.net indirme bağlantısının bulunmadığını söylüyorsa, downfacebook.com adresini deneyin ve bağlantıyı buraya yapıştırın.

Uygulama, daha sonra size videoya bir isim vermenizi ve indirmeyi başlatmanızı isteyecektir. İndirme tamamlandığında ise, dosyayı uygulamanın Medya sekmesinde görebilirsiniz.

Artık videoları doğrudan uygulamadan görebilirsiniz. Buna ek olarak, videoyu kamera rulosuna kaydetmeyi veya WhatsApp ve Twitter gibi diğer uygulamalarla paylaşmayı da seçebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!