Fotoğraf arka plan silme online olarak yapmak istiyorsanız hemde programsız şekilde yapmanız mümkün.

Photoshop, illustrator gibi programları olmayanlar yada bilmeyenler için bu siteler sizin favoriniz olacaktır. Çok kısa sürede resmin arka planını değiştirebileceksiniz. Nasıl yapacaksınız birlikte bakalım.

Fotoğraflardaki arka planı silme, dijital fotoğraf düzenleme sürecinin önemli bir parçasıdır. Genellikle fotoğrafın odak noktasını vurgulamak, istenmeyen nesneleri veya dağıtıcı unsurları kaldırmak için kullanılır.

Bu işlem, profesyonel fotoğrafçılar, grafik tasarımcılar ve hobi amaçlı kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir ve birçok farklı araç ve yöntemle gerçekleştirilebilir.

Fotoğraflardaki Arka Planı Silme Online 1.Site

Photoshop ve benzeri programlarda işlem yapamayan kullanıcılar için arka plan silme çok basit bir işlem olacak. Online arka plan temizle işlemini hemen yapın.

1- İlk olarak https://www.remove.bg/ bu siteye giriş yapın.

2- Daha sonra ekranda çıkan Upload Image kısmına tıklayın.

fotoğraf arka plan silme online

3- Son olarak bilgisayarınızdan arka planını değiştirmek istediğiniz resmi seçin ve yükleyin.

arka plan silme

Fotoğraflardaki Arka Planı Kaldırma Online 2.Site

Fotoğraflardaki arka planı kaldırma online ücretsiz olarak yapmak istediğinizde bu site de işinizi çok rahat görecektir. Hiç sürede kaybetmeden hemen yapabilirsiniz.

1- İlk olarak https://picsart.com/ bu siteye tıklayın ve Start Editing kısmına tıklayın. Android PicsArt ve iOs PicsArt sürümlerini de indirebilirsiniz.

arka plan silme

2- Daha sonra Remove Background kısmına tıklayın.

3- Son olarak resmin arkasındaki arka planı kaldırmak istediğiniz resmi seçin.

resim arka plan kaldirma 2020

Bu siteler üzerinden ücretsiz fotoğraf arka plan değiştirme online olarak yapabilirsiniz. Vaktinizden tasarruf sağlayacak bu sitelerden ayrıca daha farklı özelliklerinden yararlanarak çok daha fazla işlemde yapabilirsiniz.

SONUÇ

Bu yöntemlerden herhangi birini kullanarak fotoğraflardaki arka planı silebilirsiniz. Hangi yöntemin size en uygun olduğunu belirlemek için deneme yapabilir ve tercihlerinize göre seçim yapabilirsiniz.

Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

asu 2 yıl önce

çok teşekkürler çok işime yaradı