Google hesabı ile bir çok işinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Tabi bunun için ilk önce bir hesap açmanız gerekmektedir. İşte bu noktada Google hesabı nasıl açılır telefon, tablet ve bilgisayarda onları göstereceğiz.

Google Hesabı Nasıl Açılır?

Google Hesabı Nasıl Açılır

Bildiğiniz üzere Google üzerinden oturum açmanız ilk olarak Google hesabı oluşturmanız lazım. Google’da hesap oluşturma işlemi nasıl yapılır? Telefonda, tablette ve bilgisayarda açabilirsiniz. Hemen bakalım.

1- Google hesabı oluşturmak için ilk olarak burayı tıklayın. 

 

2- Daha sonra Ad/ Soyad/ Kullanıcı Adı Gmail belirleyin/ Şifre/ Şifre Tekrarı deyip İleri kısmına tıklayın.

google hesabi ac

3- Daha sonra hesabımızı çalındığı zaman veya şifresini unuttuğumuzda kurtarabilmek için Google şifre kurtarma ayarlarını yapmamız gerekecek.

4- Kurtarma seçeneklerini ayarla sekmesini seçin. Daha sonra sizden cep telefon numarası girmenizi ve onaylamanız istenecektir. Not: Google hesabı açarken kullandığınız cep telefon numaranızı kullanmayın.

5- Google hesabı açabilmemiz için hizmet şartları ve Gizlilik politikasını kabul edin.

6- Son olarak resimdeki metni kutuya yazın. Google’nin sunduğu tüm hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Google Hesabı; Gmail, Youtube, Blogger, Haritalar gibi tüm Google ürünlerinde çalışır.

Google Hesabında Bu Uyarılara Dikkat Edin!

Google Hesapları ile ilgili bilmeniz gerekenler.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


  • Gmail ve YouTube gibi ürünlerde Google Hesabınızla oturum açarsınız. Gmail ve YouTube gibi seçeneklerde oturum açmak için Google Hesabınızın e-posta yani gmail adresini ve şifresini girin.
  • YouTube’a kaydolduktan sonra başka bir Google hizmetinde Google Hesabınızda oturum açarsanız YouTube’u ziyaret ettiğinizde oturumunuz otomatik olarak açılmış olur.
  • Google Hesabınızı silerseniz diğer ürünlerdeki tüm verileriniz; yorumlar, resimler, videolar ve abonelikleriniz dahil olmak üzere tamamı silinir.
  • Google Hesabınızı silebilmek için tüm Google hizmetlerindeki verilerinizin kalıcı olarak silineceğini anladığınızı onaylamanız gerekir.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!