Uzaktan eğitim ve konferans sistemlerinde görüntülü görüşme yapmak için çok farklı program ve uygulamalar mevcut. Kullanıcıların güvenli ve rahat bir şekilde görüntülü konuşmalarını yapmak için en iyi ve güvenilir olan GoToMeeting uygulamasına birlikte bakalım.

GoToMeeting görüntülü konuşma uygulaması 250 kişiye kadar online toplantı yapılmasına olanak sağlayan video konferans programıdır. GoToMeeting nedir, nasıl kullanılır? Detaylarına bakalım.

GoToMeeting Nedir?

GoToMeeting Nedir

GoToMeeting uygulaması ile çoklu toplantılarınızı yüksek çözünürlükte yapabilirsiniz. Uzaktan eğitim ile derslerinizi yapabilirsiniz.

Android, iPhone, Mac iPad ve tabletlerde de çalışan program ile her yerde görüşmelerinizi ve toplantılarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

GoToMeeting Nasıl Kullanılır?

GoToMeeting Nasil Kullanilir webhakim

GoToMeeting uygulamasının kullanımına detaylı olarak bakalım.

Hemen Toplantı Yapmak İçin;

1– Ekranın altında bulunan görev çubuğunda GoToMeeting simgesine tıklayın.

2– Birkaç seçenekle menü görünecektir. Hemen toplantı oluşturmak için ”Şimdi Tanışın …”  seçeneğine tıklayın. GoToMeeting uygulaması başlayacak ve anında toplantı ortamına geçiş yapmaya başlayacak.

Başkalarını toplantıya davet etmek için;

GoToMeeting uygulamasının arayüz kısmında bulunan “Diğerlerini Davet Et” kısmına gidin. Davetleri “Davetiye Gönder” üzerine tıklayarak E-posta ile yapabilirsiniz.

Toplantıya katılacakların E-postalarını girmeniz için yeni bir kutu ekrana gelecektir. Davetiyeleri göndermek için “Gönder” kısmına tıklayın.

Toplantı ses seçeneklerini ayarlamak için;

GoToMeeting arayüz kısmında bulunan , ”ses” kısmına gidin. Kullanıcıların sadece telefonlardan ses alabilmelerini ve iletebilmelerini istiyorsanız, ”Telefon kullan” kutusunu işaretleyin. Daha sonra ise, toplantı misafirlerinin bilgisayar mikrofonu ve hoparlörleri üzerinden bağlanabilirsiniz.

Ekranınızı toplantıya katılanların geri kalanıyla paylaşmak için;

GoToMeeting menüsü kısmından “Paylaşım ekranı” bölümünde “Oynat”  yazan kısma büyük simgeye tıklayın. Daha sonra  ”Klavye ve Fare Ver” simgesine tıklayarak ve bu kişinin adını açılır listeden seçerek klavyeyi fare kontrolünü başka bir kişiye vermeyi seçebilirsiniz. Toplantıyı ”Dosya> son toplantıya” tıklayarak bitirin (Toplantıyı Sonlandır).

GoToMeeting İNDİR Android

GoToMeeting İNDİR iOS

GoToMeeting İNDİR PC

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER