Daima internete bağlanmak yerine, arkadaşlarınızla bir araya gelebilir, her sistemi bir LAN yönlendiricisine bağlayabilir ve istediğiniz çok oyunculu oyunda oynayabilirsiniz. Her zaman kendi sunucunuzu yaratma seçeneğiniz vardır, ancak bu yönlendiricinin port yönlendirmesini gerektirmektedir. Bu nedenle, Sanal (Hamachi Alternatifi) LAN Yaratıcıları akla geliyor ve Hamachi adı da ilk ortaya çıkıyor. Bu makalemizde sizlere hamachi benzeri program olanları listeleyeceğiz.

Hamachi şimdilerde dünya çapında birçok oyuncunun en çok tercih ettiği seçeneklerdendir. Hamachi, farklı amaçlar için kullanılabilecek özel bir VPN (Virtual Private Network) uygulamasıdır.

Bu uygulama ile iş yerinizden evdeki bilgisayarınıza bağlanabilir, arkadaşlarınızla LAN üzerindeymiş gibi oyun oynayabilir veya dosya paylaşımı da yapabilirsiniz.

Hamachi Alternatifi En İyi Sanal Ağ Oluşturma Programları

En Iyi Sanal Ag Olusturma Programlari

Hamachi şimdilerde dünya çapında birçok oyuncunun en çok tercih ettiği seçeneklerdendir. Hamachi, farklı amaçlar için kullanılabilecek özel bir VPN (Virtual Private Network) uygulamasıdır. Bu uygulama ile iş yerinizden evdeki bilgisayarınıza bağlanabilir, arkadaşlarınızla LAN üzerindeymiş gibi oyun oynayabilir veya dosya paylaşımı da yapabilirsiniz.

1- Wippien

Wippien, VPN kurmak için müşterilerin her biri ile P2P bağlantısı kurmak için WeOnlyDo wodVPN bileşenini kullanır. Dahası, bu uygulama tamamen ücretsiz değildir. Uygulama Gmail veya Jabber hesapları ile iyi çalışıyor ve kayıt için diğer e-posta hizmetlerini de desteklemiyor.

Oyun kullanımları ile ilgili olarak, çok oyunculu oyun oynarken yerel bir ağ kullanan herhangi bir oyun için doğrudan kullanabilirsiniz.Yalnızca 2 MB alan yazılım, en hafif VPN oluşturucularından biridir.

İNDİR

2- Evolve

Sanal Oyunlar dünyasındaki en heyecan verici proje olan Evolve, pek çok oyun severin ilk tercihi haline geldi. Hamachi gibi, iletişim kolaylığını sağlamak için ağ bağdaştırıcıları ve ek tünel sürücüleri de vardır. Son zamanlarda, Evolve’un arkasındaki ekip Green Man Gaming ile ortaklık kurdu; bu nedenle yalnızca Evolve istemci içinden doğrudan oyun satın alma işlemi yapabilirsiniz.

Evolve’un yaklaşan sürümü Evolve 2.0, parti modu ve çöpçatanlık gibi herhangi bir oyun müşterisinin olağan özelliklerinin yanı sıra Facebook, YouTube ve Twitch’i içeren tüm ana akış platformlarına entegre canlı akış da sunuyor.

İNDİR

3- GameRanger

Mac OS için 1999’da bir proje olarak başlayan ve daha sonra 2008’in sonbaharında PC oyununda genişleyen GameRanger, kullanıcılara sunulan en güvenilir LAN oyun çözümlerinden biridir.

GameRanger’ın güvenlik ve istikrar seviyesi eşsizdir. LAN oyunu için çeşitli sürücüleri kullanan diğer Sanal LAN oyun işlemcilerinden farklı olarak, GameRanger bunu kendi işlemcisi aracılığı ile dahili olarak yapar.

Dikkat edilmesi gereken bir husus, Hamachi’nin internet üzerinden herhangi bir LAN oynamak için kullanılabilmesine karşın, GameRanger yalnızca desteklenen oyunların listesiyle çalışır.

Bunun nedeni ise, her oyun için destek, GameRanger istemcisine eklenmesi gerekliliğidir. Genel olarak, oyununuz destekleniyorsa ve basit bir alternatif arıyorsanız, GameRanger’dan daha iyi bir şey bulamayacaksınız.

İNDİR

4- NetOverNet

Sanal LAN oluşturmak için temel bir çözüm arıyorsanız, NetOverNet’den başka bir yere bakmayın. Bu basit ancak güçlü bir araç, interneti kullanarak birden fazla cihazı bağlamanıza izin verir.

Daha önce listede bahsedilen yazılımların çoğu oyun yönelimli olmakla birlikte NetOverNet aslında oyun amaçlı kullanılabilen basit bir VPN emülatörüdür.

NetOverNet ile her cihazın bir bağlantı için kendi giriş / şifresi vardır ve kullanıcının sanal ağında özel alanda tanımlanmış bir IP adresi ile erişilebilir durumdadır. Ayrıca, bu istemciyi kullanarak, sanal ağın bir parçası olan uzak bilgisayarlara da doğrudan erişebilir ve böylece, tüm sistemi kapsayan veri paylaşımı için istemciyi kullanmanıza izin verebilirsiniz. Kendi VPN’inizi oluşturmak için Hamachi’ye gitmek için bir alternatiftir.

İNDİR

5- Tunngle

“Made by Gamers”ın ardından muhtemelen en iyi Hamachi alternatifi Tunngle’dır. Hamachi, tam teşekküllü bir VPN yaratıcı hizmeti olarak çalışırken, Tunngle öncelikli olarak oyun oynamaya odaklanmıştır. Tunngle, kullanıcılarını Tunngle oyun topluluğunun bir parçası haline getiriyor ve profilinize oyunlar ekleme imkanı da sunuyor.

Hamachi gibi Tunngle da iletişim için kendi LAN adaptörlerini kuruyor. Ayrıca, uygulama, spam göndericilerine ve bilgisayar korsanlarına karşı gelişmiş koruma sağlamak için VPN kanalları üzerinden dahili güvenlik duvarı koruması ile birlikte geliyor.

Tunngle’ın en önemli özelliği, kullanıcılarının Özel Ağları ve ayrıca Genel Ağlarını 255 oyuncuya kadar ev sahipliği yapmalarına olanak sağlamasıdır.

Ayrıca, yazılım oyunları odaklı olduğu için, oyuncular için sorunlarını tartışmak ve çeşitli oyunlarla ilgili başarılarını paylaşmak için de adanmış bir forum da mevcut.

İNDİR

6- FreeLAN

Bu listenin sonuncusu, genel VPN oluşturan FreeLAN’dır. FreeLAN, kendi Sanal özel ağınızı oluşturmak için kullanılacak en ünlü ve basit uygulamalardan biridir, çoğunuz da aşina olmalısınız.

Bu yazılımın mükemmel özelliği, tamamen açık kaynaklı olması ve istemci-sunucu, peer-to-peer veya hibrid gibi çeşitli topolojileri takip eden bir ağ oluşturmak üzere özelleştirilebilmesidir.

Oyun önceliği ile ilgili olarak, oyunlar herhangi bir gecikme olmaksızın sorunsuz bir şekilde çalışır ve ani ping artışları yoktur. Genel olarak, VPN yaratıcısı en yaygın ve kullanımı en basitlerinden biridir ve Hamachi için ücretsiz bir alternatif olarak çalışır.

İNDİR

Yorumlar (2)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

jjjjh 3 sene önce

tunngle kapandı, indiremezsiniz. bir yerlerden bulup indirseniz bile çalışmaz,

    Mustafa İyitütüncü 3 sene önce

    Siz hangisini kullanıyorsunuz, önerebileceğiniz varmı kullanıcılara? teşekkürler.