Hamburg namaz vakitleri indir; İlk olarak mobil uygulamada üst tarafta Şehir yazan kısma tıklamalısınız. Oradan “Yeni Şehir Ekle” alanına tıklayın. Önce ülke kısmından Almanya’yı daha sonra Hamburg’u seçin. Namaz vakitlerini indirmeye başlayacaktır. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra vakitleri görebilirsiniz.

Hamburg Namaz Vakitleri İndir: Android telefonlar için buradaki uygulamayı, iOS (iPhone) telefonlar için buradaki uygulamayı indirin.

İslamiyet’in beş şartından biri olan namaz günde beş vakit kılınması gereken bir görevdir. Namaz sabah, öğlen, ikindi, akşam ve yatsı vakitlerinde kılınıyor. Bu namazlar belli vakitlerde kılınması gerekir.

Örneğin sabah namazı güneş doğmadan önce kılınması gerekirken akşam namazı güneş battıktan sonra kılınıyor. Yine öğle namazı güneş tam tepede iken kılınması gerekiyor. Onun için namaz saatleri yerel saat ile belirleniyor.

Hamburg Namaz Vakitleri İndir

Dinimizde namaz farz olduktan sonra ilk ezan da okunmuştur. Bu sayede Müslümanlar namazın vaktinin geldiğini anlıyor ve namazlarını kılıyor. Yüzyıllardır namaz vakitleri böyle anlaşılmıştır.

Tüm Müslüman şehirlerinde onlarca farklı camii minarelerinde namaz vakti ezanlar okunuyor ve namaz vakti ilan ediliyor.

Böylece namaz kılan kişiler namaz vakitlerini daha rahat bir şekilde takip ediyorlar. Fakat Müslümanların yoğunlukta olmadıkları şehirlerde veya yakınlarında cami olmayan yerlerde namaz vakitleri ezandan ziyade kendi imkânları ile öğreniyorlar.

Namaz Vakitleri Uygulamaları

Bu imkânlardan biri de cep telefonlarına indirilen namaz saatlerini gösteren namaz uygulamasıdır. Bu sayede insanlar namaz vakitlerini ezanın duyulmayacağı yerlerde olsalar bile öğrenebilirler. Hamburg gibi yabancı ülkelerde olan insanlar da bu uygulama sayesinde namaz vakitlerini takip edebiliyorlar.

Namaz vakitleri uygulamalarından bazıları şunlardır;

 • Namaz vakti
 • Namaz vaktim
 • Namaz vakitleri
 • Ezan vakti
 • Ezan vakti pro
 • 5 vakit namaz
 • Namaz vakti alarmı

Bu ve bu uygulamalar gibi onlarca namaz vakitlerini hatırlatan uygulama bulunuyor. Farklı isimlerde olsa bile özellikleri birbirlerine benzer uygulamalardır.

Buradan https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ufukmarmara.ezan&hl=tr&gl=US indirebilirsiniz.

Namaz Vakitleri Uygulamasının Özellikleri

Namaz vakitlerini gösteren uygulamaların birçoğu aynı özelliklere sahiptir.

Bu özelliklerden bazıları şunlardır;

 • Namaz vakitlerini göstermesi
 • Kaza namazı hesaplama
 • Kuran okuma
 • Kuran meali
 • Ezan okuma özelliği

Bu özellikler birçok uygulamada bulunuyor. Bazı özel uygulamalarda bu özelliklerden başka özelliklerde bulunur.

Namaz Vakitleri Uygulamasının Kurulması

Namaz vakti uygulaması tüm akıllı cep telefonlarına rahatlıkla yüklenebilir. İlk önce uygulama telefona yüklenir. Yükleme tamamlanınca uygulama açılır. Uygulama kurulumu için yönlendirme takip edilir ve kurulum gerçekleşir.

Kurulumdan sonra uygulama saat ayarı ve yer seçimi istiyor. Bu bilgilerden sonra uygulama kullanıma başlanır ve namaz vakitleri rahatlıkla takip edilmeye başlanır.

Namaz Vakitleri Uygulamasında Yer Seçimi

Namaz vakitleri her yerde farklı saatlerde oluyor. Çünkü namaz saatleri güneşe göre ayarlanıyor. Onun için bu vakitler yerel saate göre ve güneşin konumuna göre ayarlanıyor.

Uygulama da kullanıcının konumuna göre sağlıklı çalışacaktır. Bu tür uygulamalar dünyanın neresinde olursa olsun sağlıklı bir şekilde çalışır ve namaz saatleri hatasız bir şekilde hatırlatılır.

Hamburg Namaz Vakitleri

Hamburg Almanya’nın önemli ve binlerce Müslümanı bünyesinde barındıran bir şehirdir. Şehirde birden fazla camii olmasına rağmen ezan sesi bulunmuyor.

Hamburg ’ta bulunan Müslümanlar da namaz vakitleri uygulamasını indirerek namaz vakitlerini takip edebilirler. Bu uygulamalar dil seçeneği ile istenilen dile de çevrilebiliyor. Ayrıca dünyanın her yeri için doğru vakit tespiti yapabilir.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER